Total: (537,281)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Ja skuadra e re e Ronaldinhos

Ja skuadra e re e Ronaldinhos

"‹"Magjistari" brazian Ronaldinho bėhet me skuadėr. Ish numri njė i botės ishte lojtar pa kontratė dhe e ardhmja e tij diskutohej shumė nė media.Skuadra meksikane Queretaro ėshtė skuadra e re e Ronaldinhos. 34 vjeēari ka nėnshkruar kontratė dy vjeēare. »»


Mustafa huazohet nė Kosovė

Mustafa huazohet nė Kosovė

25.10.2009 16:50 - Kategoria: SportFC Prishtina dhe Kosova e Vushtrrisė kanė arritur marrėveshje pėr transferimin e Argjend Mustafės nga kryeqyteti tek ekipi vushtrrias, nė formė huazimi.

Kėshtu, mesfushori i ri dhe shumė i talentuar, do t'i mbrojė ngjyrat e Kosovės (V) deri nė fund tė kėtij kampionati. Lajmin e ka konfirmuar pėr Express, kryetrajneri i Kosovės (V), Arbnor Morina.

“Argjend Mustafa tash e tri ditė po stėrvitet me ne. Kemi arritur marrėveshje me klubin prishtinas pėr ta huazuar Mustafėn, deri nė fund tė kėtij sezoni. Drejtori i Pėrgjithshėm i Prishtinės, Edmond Rugova, shpejt do ta lėshojė dokumentacionin e tij”, deklaroi Morina.

Argjend Mustafa edhe nė tė kaluarėn ka qenė pjesė e Kosovės sė Vushtrrisė, por me moshė ishte i ri dhe luante pėr ekipin e juniorėve. Ai ishte pjesė e Pėrfaqėsueses sė Kosovės pėr tė rinj, nė turneun “Gaetano Scirea”, qė ishte mbajtur nė Itali, ku pati shkėlqyer dhe pati rėnė nė sytė e menaxherėve tė skuadrės nga Torino. Mė pas, me insistimin e ish-trajnerit tė saj, Afrim Tovėrlani, FC Prishtina e pat transferuar atė nė skuadėr.
Burimi: Express Sport

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!