Українська правда
Історична правда

Завершено зйомки фільму про "розстрільний" з'їзд кобзарів. ФОТО

14.01.2013
Версія для друку Коментарі 45

Режисер Олесь Санін завершив зйомку художнього фільму "Поводир, або Квіти мають очі". В основу сюжету - історичний міф про 200 кобзарів, яких у 1934 році нібито запросили на з'їзд Академії Наук до Харкова, а замість цього вивезли у ліс і розстріляли.

Про це повідомляє "Волинь-Post" із посиланням на газету "Волинь-нова".

У фільмі поряд із професійними акторами сліпих кобзарів грали пересічні незрячі люди, яких відібрали для зйомок у кількох українських містах, в тому числі і в Луцьку.

 

На думку творців фільму, лише такі люди здатні відтворити на екрані образи сліпих музикантів 30–х років.

 

У фільмі "Поводир" американський підприємець Майкл Шемрок разом із своїм десятирічним сином Пітером приїжджає до Харкова, щоб обміняти там трактор на зерно, оскільки в Сполучених Штатах у цей час були великі економічні труднощі.

Тут його вербують, він називає себе "американським комуністом" і лишається жити в Україні.

 

Через деякий час йому до рук потрапляють секретні документи про репресії в Україні. Через це американця вбивають, але живим лишається його син Пітер: йому вдається втекти від переслідувачів завдяки сліпому бандуристу Івану Кочерзі.

 

Пітер стає поводирем бандуриста. Взимку 1934 року сліпця Івана Кочергу разом з іншими кобзарями страчують під Харковом. А Пітер лишається єдиним живим свідком тих трагічних подій…

 

У головних ролях знялися Станіслав Боклан (кобзар Іван Кочерга), американський актор Джеф Барел (підприємець Майкл Шемрок), Антон Святослав Грін (у ролі Пітера Шемрока).

 

Хлопчика–американця, який став жертвою радянської репресивної системи, зіграв правнук відомого політичного в’язня радянських концтаборів Михайла Сороки. В епізодах задіяні також відомий актор Федір Стригун, поет Олександр Ірванець, співачка Джамала.

 

На зйомки запросили також інваліда по зору з Львівщини, призера Параолімпіади, дзюдоїста Ігоря Засядкевича. Він знімається у сцені боротьби сліпого лірника з енкаведистами.

 

 

У фільмі були задіяні і лучани – незрячі Петро Шеверда і Орест Кацюба. Їхніми поводирями були учень Луцької гімназії № 22 Остап Годлевський і учень школи № 19 Андрій Кацюба — син пана Ореста, який у житті також є поводирем свого батька.

 Лучанин Орест Кацюба із сином Андрієм, який і в житті є поводирем свого батька

У Таракановому форті біля Дубна (Рівненська область) знімали сцену, в якій кобзарі та лірники збираються на руїнах, обговорюючи запрошення влади на "кобзарський з’їзд", біля озера Базальтове на Костопільщині знімали сцену розстрілу.

 

Зйомки фільму "Поводир" розпочалися у лютому 2012 року.

Примітка "Історичної Правди": наукових досліджень про "розстрільний з'їзд" кобзарів не існує, наразі це легенда без документальних підтверджень.

Дивіться також:

Завершено зйомки фільму "Іван Сила" - про найсильнішу людину планети. ФОТО

Поляки знімуть фільм про катастрофу президентського Ту-154. ВІДЕО

Американці теж зняли фільм про "Матч смерті". ВІДЕО

Доній у ролі Петлюри. Фільм "Українська революція". ВІДЕО

Кіно про українця, який став вождем індіанців. Кадри з фільму і реальні ФОТО

На "Оскар" номіновано фільм про євреїв в окупованому Львові. ВІДЕО

1970: Богдан Ступка у ролі бандерівця. ВІДЕО

1986: Віктор Цой стає кінозіркою в Києві. ВІДЕО

Теми: кіно, міфи, XX сторіччя, фольклор, музика, УСРР, УРСР, репресії, сталінізм, СРСРpowered by lun.ua
Stefan _ 30.01.2013 11:56
важко сказати що в основі сюжету - історичний міф. Так, нема документальних підтверджень що з'їзд відбулося але ми знаємо що комуністи працювали на знищення цих людей разом із їхньою мизикою. Здивований з тим що наші журналіст назвав це "легенда". Сам знаю що чекісти позстріляли дуже багато людей не залишаючи жодних документальних підтверджень. Вірю що чекісти знищили цих музикантів якимсь способом. Якщо ні що відбулося з ними?
Хархама _ 15.01.2013 15:48
MEMENTO_R:
А взагалі - чи є сенс знимати фільми по вигаданим суто мазохистським сюжетам?
--------------
Ну про панфіловців і молодогвардійців у вашому любимому СССР же знімали!
------------------------
Подвиг панфиловцев и подпольщиков-молодогвардейцев - реальные события. Тот факт, что эти подвиги преподносились в искаженном виде, их героизма никак не отменяет.
Фильм Санина - чистой воды ложь от начала до конца. Я понимаю, когда сняли "Бесславных ублюдков", там евреям хотелось, чтобы Гитлера победили они. Но от этого-то фильма патрийотам какая радость? Так выглядит "украиноцентричная история"? :)
Donner _ 15.01.2013 15:13
Хархама:
Хархама:
Donner:
Хархама:

в тім числі таких, як "Матч смерти".
-----------------------------
А вот "Матч смерти" - исторический факт. И как бы его не интерпретировали, наши у ваших его выиграли. :)
****
А далі як в байці-рекламі "Мілка ": Маленьке звірятко загортає шоколад в фольгу".
MEMENTO_R _ 15.01.2013 15:08
А взагалі - чи є сенс знимати фільми по вигаданим суто мазохистським сюжетам?
--------------
Ну про панфіловців і молодогвардійців у вашому любимому СССР же знімали!
Tochka _ 15.01.2013 14:40
А взагалі - чи є сенс знимати фільми по вигаданим суто мазохистським сюжетам?! Чому б не зняти шляхетний фільм , як в роки війни Ташкент дав притулок біженцям з усього Союзу, а коли він був 1966 зруйнований жахливим землетрусом - весь Союз допоміг його відбудувати, після чого там з"явилися вулиці Харківська, Полтавська та ін.? Мої тесть з тещою пропрацювали там два роки без вихідних , кинувші двох дітей на бабусю, жили в наметах, але зараз - пишаються справою рук своїх...
Це вже точно "РЕАЛЬНИЙ ФАКТ" !АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте