Dice-Ln2 navijanje skozi oči začetnika

Točno to in nič drugega. Tukaj štejejo le megahertzi in megabajti na sekundo!

Moderatorji: OC-Lab Support, OC-Lab V.I.P's, OC-Lab Team, Owner

Dice-Ln2 navijanje skozi oči začetnika

OdgovorNapisal/-a ogblaz » Po nov 17, 2014 4:39 pm

Nikjer nisem našel podobne teme, pa sem kar nekaj strani preiskal, bral, gledal filmčke na youtube, da bi se naučil čim več teorije, da ko pride do prakse ne bom čisto nevešč in nebi naredil preveč napak.
Začelo se je kot pri vseh, prvo zrak navijmo tega celerona 266mhz na 333 da se half life ne bo zatikal..athlona xp m na 2500mhz da bo letelo in tako naprej do novejših i5 ter vodnega hlajenja vedno ob prebiranju kakšne teme na forumih pa me je srbelo da bi se podal v vode ekstremnega navijanja. Lani sem obiskal funtechov turnir v ln2 in je bilo zabavno, takrat o teh stvareh še nisem imel pojma in na žalost sem opazoval bolj od daleč. Pred parimi meseci pa me je prijelo, oddal sem temo da kupim ln2/dice pot na meni najljubši tehnični forum slo-tech in po malo cenkanja sem imel doma za 40€ rabljen Dimastech Eco 1.0 pot.
Slika
Prirediti je bilo potrebno pritrdilni mehanizem in sicer sem povrtal samo zgornji del, backplate pa uporabim od ekwb vodnega bloka.
Da ne bomo benčali na škatli sem si izdelal še bench mizico za še ne 3€ stroškov.
Slika
Potem pa se je šlo zares...izolacija.
Potrebno je pot ter matično dodobra izolirati, za to je veliko vodičev in nima smisla da pišem o tem. Radirko je potrebno imeti obvezno faber castel je sive barve. Ker prvič sem vzel neki drugo in je kot čigumi in se ti nalepi na matično kot zmešana in rabiš 3 ure da jo dobiš stran pa še to ne komplet :evil: Aja prvo je treba to sploh najti kaj to je, to je gnetljiva radirka dobi se jo v art štacunah npr. tukaj:
http://www.leonardo.si/dejavnosti/o_podjetju/129 Cena ene je 1.3€ porabil pa sem 3 (imaš za večkratno uporabo)
Potem pride na vrsto armaflex, to pa se kupi v trgovinah z vodovodnim materjalom. Za 10€ dobiš za 10x izolirat sem ter tja :D
Ena slika po prvi dice seansi
Slika
Ko prvič vidiš tole se ti kar malo nasmeje :shock: :D bolj v minus ne kaže ;)
Slika
Slika
Dice oziroma suhi led sem uporabil dvakrat, prvič sem ga kupil 4 kg za kar plačaš 8€ pri messerju na brnčičevi od 7-14. Rabiš samo hladilno torbo ali pa škatlo iz stiroporja. Porabil sem ga za bench eno kilo, ostalo pa smo porabili za afnanje.
Razlog, prvič, strah in kondenz na radirki. Premalo sem dal armafleksa okoli socketa in je zašvicalo. V druge sem ga 4kg porabil za benchanje :banana: Dobiš da seveda 5-6kg po mojih ocenah, ne šparajo ;)
Kako led čaka ne vem, jaz bi rekel, da hitro hlapi v posodi, in se ga gre iskat in takoj benčat, no cel dan ostane b.p. kako je pa dlje pa ne vem.
Tukaj se tipa teren daš en štamprle acetona v pot potem pa nasuješ do vrha led. Potem pa bios ter se igraš z nastavitvami in izstisneš iz čipa največ kar lahko. Temperature so se gibale med 75°C v idle do 68°C pod obremenitvijo-minusa seveda :lol:
Tukaj termometer ni obvezen, ker se izogneš cold bugu je pa fajn ga imet, sam sem dal 25€ z tipalom(rabljeno) prav tako na slo-tech.
Ln2
Slika
Tekoč dušik se dobi prav tako pri messerju, za 10l plačaš 12.20€ posodo si lahko tam sposodiš brezplačno za 300€ kavcije. Prinesti pa jo moraš nazaj v 7 dneh. Čene plačaš 10€/dan za najem. Zanj rabiš tudi termovko, 14€ v merkatorju, pomoje je kovinska obvezna
Slika
Tukaj pa je termometer obvezen, ker če preveč ohladiš ti vse skupaj ugasne. Pri meni če sem imel 3dmark je crkil pri cca 105 če pa je bil v idle pa pri 120. Napram ledu sem svoj rekord frekvence zvišal za 200mhz, ter 3d marke sem imel povprečno 100mhz višjo frekvenco cpu.
Overall je dušik dosti bolj zabaven, v posodi ti čaka lahko po več dni, gre da do 0,5l/dan v zrak. 10l za prvič je vrh glave, tudi tako ga je kar nekaj, jaz sem ga imel to da dobre 4 ure benchanja. Po toliko časa imaš že poln kufr vsega, ampak rad bi pa izstisnil še kaj več pa ne moreš :)
Posodo če želiš pa svojo so pa res drage in še iščem kaj ugodnega, da si bom kupil svojo, ker je prazno nerodno nazaj vozit, ker vedno delam do 15 ure pa si je potem treba uredit, da grem prej ker delajo do 14 :(

Pomoje sem še pol stvari katere sem mislil napisat pozabil, vendar tisto osnovo upam da sem zajel, da ne bo treba tople vode odkrivat kot sem jo jaz, ko sem iskal kaj za hudiča je to kneading eraser :D če te kaj zanima pa vprašaj ;)
Slika
Slika
Slika
Slika
ogblaz
Uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 13, 2013 2:47 pm

Re: Dice-Ln2 navijanje skozi oči začetnika

OdgovorNapisal/-a Moonman » To nov 18, 2014 6:06 pm

Tisti - v biosu je res lepo videti.

Drugače pa pohvale za trud, redko kdo si upa svoj sistem dati pod kaj več kot vodno hlajenje :drunk:

Bom probal spet drezniti, če bi se na Messerju dalo zmeniti za kakšno boljšo ceno. Sem že dolgo nazaj spisal en lep mail a ni bilo niti odgovora. Bo potrebno osebno vprašati.
Uporabniški avatar
Moonman
div/0
 
Prispevkov: 2271
Pridružen: Če sep 28, 2006 11:00 pm
Kraj: Khaut™

Re: Dice-Ln2 navijanje skozi oči začetnika

OdgovorNapisal/-a ogblaz » To nov 18, 2014 9:23 pm

Ja fajn je minus se ti kar malo nasmeji :) , za ceno pa ne vem, ko sem se menil z gospo je rekla 10€+ddv, ko pa sem šel čez par dni iskat je bil pa samo en gospod in mi je naračunal 45€ za dušik. Sem samo debelo pogledal in pobaral da so mi rekli da bo 12€ ne pa 45. Potem pa je na srečo prišla ona in popravila račun, v druge pa sem imel račun kar sabo če bi spet kej kompliciral. Za 30l dušika pa vzamejo se mi zdi da 35€(+ddv) če sem si prav zapomnil.
Hudič je posoda, ker nimam svoje bom stalkal po ebay, imam tudi telefonsko od enega iz messerja, ki ima to čez in ga bom jutri poklical če ima kaj rabljenega zame... Do nadaljnega vrjetno ne bom nič na ln2, imam pa eno p4c800 in pentium 4 2.66 katero bom dal na led 8-)
ogblaz
Uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 13, 2013 2:47 pm

Re: Dice-Ln2 navijanje skozi oči začetnika

OdgovorNapisal/-a T7ank » Če nov 20, 2014 11:10 am

Lepo!
Uporabniški avatar
T7ank
OCL Manijak
 
Prispevkov: 1500
Pridružen: Ne jan 27, 2008 11:22 am
Kraj: Ptuj

Re: Dice-Ln2 navijanje skozi oči začetnika

OdgovorNapisal/-a ROBOIONATOR » Ne nov 30, 2014 9:48 pm

niceeee
coming soon :)
Uporabniški avatar
ROBOIONATOR
OCL Odvisnik
 
Prispevkov: 1052
Pridružen: Če nov 15, 2007 8:23 am
Kraj: Logatec

Re: Dice-Ln2 navijanje skozi oči začetnika

OdgovorNapisal/-a ogblaz » To dec 02, 2014 10:15 pm

Slika
8-)
Zdej pa najdmo enga cool dobavitelja za ok ceno, jutri grem v messer pa da vidimo za koliko mi jo nafilajo(25L)
ogblaz
Uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 13, 2013 2:47 pm

Re: Dice-Ln2 navijanje skozi oči začetnika

OdgovorNapisal/-a ogblaz » Če dec 04, 2014 4:14 pm

Messer 46€ za polno, imajo isto ceno do 30L, jah 1.8€/l malo sem razočaran, no kar veliko :) ker kar stane ta hec. Drug teden en dan ko bom prave volje bom poklical v komercialo če bi lahko dobil polno kaj ceneje... čene pa jesenice imam prevzem v Domžalah potem pa odpeljejo posodo pa pripeljejo polno za cca 1€ na liter +ddv to je pa že malo bolj prebavljivo pa še popoldne bi lahko to opravil...Se je treba tudi oglasit pa osebno zmenit.
Imamo kje še ceneje? Sem iz ok. Domžal.
ogblaz
Uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 13, 2013 2:47 pm

Re: Dice-Ln2 navijanje skozi oči začetnika

OdgovorNapisal/-a toXic » Če jan 08, 2015 3:08 pm

Ja do 30L imajo enako ceno. Ni mi pa jasno kako si lahko dal samo 12€ za 10L?!?
Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.
Uporabniški avatar
toXic
Hastatess
 
Prispevkov: 3216
Pridružen: Po maj 14, 2007 4:01 pm
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Dice-Ln2 navijanje skozi oči začetnika

OdgovorNapisal/-a ogblaz » Če jan 08, 2015 3:20 pm

Zgleda sem bil gospe všeč pa mi je dala tako ceno, brez da bi jaz vedel, da mi je šla na roko. Al pa ker zgledam bl revež kva pa veš :)
ogblaz
Uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 13, 2013 2:47 pm


Vrni se na OCL Ekstremno navijanje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron