kadraj lefkosa 2014

 

beyazmasa-06
OnlineHarita
Eczane-01
web5
defin 2
LTB Yaslılar-05
tiyatro
LTB Orkestra

 

 

ltbgundem

mail grubu 2

 

bandabulya kapi

 

Lefkoşa Türk Belediyesi'ne ait Bandabulyada bulunan  boş dükkanların kiralanması ile ilgili başvuru kabul edilecektir. Son başvuru 02.12.2014

 

> Bandabulya Başvuru Şartları ve Formu  

 

 

 
AsmaAlti Sut
 

fransiz film 1
 
 

 


 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi

www.ankara.bel.tr

 

1989 yılında Lefkoşa Türk Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla “Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı. Protokole göre taraflar, işbirliğini karşılıklı olarak teşvik edecekler, birbirlerinin birikimlerinden yararlanacak, personel değişiminde bulunacak, şehirlerinde düzenleyecekleri etkinliklere katılacaklar, festivaller ve benzeri etkinliklerde birbirlerinin kültürünü tanıtacak ve her türlü alanda iki şehir arasındaki kardeşliği geliştirecekerdir.


Bursa Büyükşehir Belediyesi

www.bursa.bel.tr

 

1990 yılında Lefkoşa Türk Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla “Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı. İşbirliği protokolünün başlıca amacı kentlerde özgürlük ve barış içinde en güç görevleri yerine getirmek, ilgili alanlarda her konuda işbirliği yapmak, çalışma alanlarında bilgi ve deneyimlerini birbirlerine aktarmaktır.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

www.gaziantep-bld.gov.tr

 

07 Aralık 2009 tarihinde, Lefkoşa Türk Belediyesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla “Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı. Protokole göre taraflar, işbirliğini karşılıklı olarak teşvik edecekler, birbirlerinin birikimlerinden yararlanacak, personel değişiminde bulunacak, şehirlerinde düzenleyecekleri etkinliklere katılacaklar, festivaller ve benzeri etkinliklerde birbirlerinin kültürünü tanıtacak ve her türlü alanda iki şehir arasındaki kardeşliği geliştirecekerdir.

 

Tokat Belediyesi

www.tokat.bel.tr

 

21 Ekim 2009 tarihinde, Lefkoşa Türk Belediyesi ile Tokat Belediyesi arasında dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla “Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı. Protokole göre Tokat ve Lefkoşa şehirlerinin, geleneksel ve tarihi bağlar çerçevesinde şehircilik, kültür, bilim, iletişim, sanayi, ticaret, teknik, sanat, çevre, sağlık, spor ve turizm gibi alanlarda işbirliği yapmasını içermektedir.

 

Komrat Belediyesi  (Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti - Moldova)

http://www.comrat.md

 

18 Ağustos 2001 tarihinde Lefkoşa Türk Belediyesi ile Komrat Belediyesi arasında dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla “Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı. Protokole göre Komrat ve Lefkoşa şehirlerinin, geleneksel ve tarihi bağlar çerçevesinde şehircilik, kültür, bilim, iletişim, sanayi, ticaret, teknik, sanat, çevre, sağlık, spor ve turizm gibi alanlarda işbirliği yapmasını içermektedir.

 

Karbinci Belediyesi   (Makedonya)

http://www.OpstinaKarbinci.gov.mk

 

16 Kasım 2001 tarihinde Lefkoşa Türk Belediyesi ile Karbinci Belediyesi arasında iki ülke ve halkları arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarının gelişmesine yardımcı olacağına inanarak işbirliği yapılmıştır. Protokole göre Karbinci ve Lefkoşa şehirlerinin, geleneksel ve tarihi bağlar çerçevesinde şehircilik, kültür, bilim, iletişim, sanayi, ticaret, teknik, sanat, çevre, sağlık, spor ve turizm gibi alanlarda işbirliği yapmasını içermektedir.

 

Araçınova Belediyesi  (Makedonya)

http://makedonija.name/municipalities/aracinovo

 

27 Mayıs 2002 tarihinde Lefkoşa Türk Belediyesi ile Araçınova Belediyesi arasında iki ülke ve halkları arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarının gelişmesine yardımcı olacağına inanarak işbirliği yapılmıştır. Protokole göre Araçınova ve Lefkoşa şehirlerinin, geleneksel ve tarihi bağlar çerçevesinde şehircilik, kültür, bilim, iletişim, sanayi, ticaret, teknik, sanat, çevre, sağlık, spor ve turizm gibi alanlarda işbirliği yapmasını içermektedir.

 

 

 

 

 

    Kurumsal              Lefkoşa                  Haberler ve Duyrular 
Kültür Sanat                  
Proje ve İhaleler

Lefkoşa için Acil acilTelefonlar

Polis: 228 3311

Hastahane: 228 5441

Elektrik: 225 3436
 
Acil Numaralar

İtfaiye: 199

Polis İmdat: 155

Orman Yangını: 177

Acil Sağlık: 112

Sahil Güvenlik: 158

 

  •  
  •  
Lefkoşa'nın Tarihi Haber Arşivi LTB Etkinlikleri  Projeler

 

 
  •  
  •  
Resmi Kurumlar   Lefkoşa Etkinlikleri  İhaleler  
    Belediye Meclisi

Bakanlıklar

  Lefkoşa Belediye Tiyatrosu    
    Vizyon - Misyon Kaymakamlık   Lefkoşa Belediye Orkestrası    
    Belediye'nin Tarihçesi Muhtarlıklar      

 

    Meclis Kararları Tarihi ve Turistik Yerler      

 

    Şubelerimiz