IMG_5375v.jpg

Čarovné zrcadlo je portál do světa magie, čarodějnictví a tajemných sil. Vycházejí zde články o duchovnu a esoterice a o starých pohanských tradicích našich předků. Dočtete se leccos o věštění, o duchách, ba i o černé a bílé magii. Najdete tu také knižní recenze a další odkazy a tipy na esoterické obchody a eshopy.

Autorem většiny článků je Noira. Vede kurzy a semináře, věští a léčí také individuálně a věnuje se osvětě v médiích.

Nejnovější články

vyšlo Pá 03. 04. 2015
Magie a čarodějnictví, Rituály a čarování, Pohanské svátky

čarodějnice při měsíci

Každé dítě ví, že sabaty čarodějnic se slétají a čarují o úplňku. Úplněk je nejmocnějším bodem v celém lunárním cyklu z pohledu magie. Je to okamžik, kdy se na obloze doslova naplňují naše myšlenky a vize, čas plodnosti (anglicky "Full Moon"). Úplněk je časem vyvrcholení a příslibem naplnění toho, co se započalo o novu. Je to silně emocionální okamžik - čas citů, oplození a vztahů obecně.

V ten okamžik Slunce a Luna stojí našeho pohledu oproti sobě, v protilehlých znameních zvěrokruhu a vytváří tak dynamické napětí mezi dvěma základními silami přírody, mezi mužským a ženským, zjevným a nezjevným.

Úplňky mají svojí specifickou energii podle toho, v jakém znamení zvěrokruhu právě světelná tělesa stojí. (Příště se podíváme na zoubek energiím jednotlivých znamení zvěrokruhu, ve kterých Luna při úplňku může stát.)

vyšlo Út 17. 03. 2015
Rituály a čarování, Pohanské svátky


Jeden starý čaroděj říkal, že rovnodennost je čas, kdy se může každý z nás znovu rozhodnout, na kterou se dá stranu. Ostara, jak zní starý germánský název jarního svátku, je časem rovnováhy mezi světlem a tmou. Můžete tedy žádat o vnesení rovnováhy do jakéhokoliv aspektu vašeho života.

Druhým požehnáním tohoto svátku je očista. Udělejte si doma pověstný "jarní úklid", se záměrem přerušit energetická spojení se všemi předměty, které už nejsou v souladu s vaším životem.

V následujícím článku, který je druhý ze série o pohanských svátcích ("sabatech čarodějnic"), se dozvíte, jak na něj a jak nejlépe využít energii tohoto krásného času.

Tip: Pokud s námi nesledujete seriál o pohanských svátcích a posvátných cyklech přírody od počátku, možná si budete chtít nejprve přečíst první díl o předešlém svátku Hromnic (keltský Imbolc), který se slaví začátkem února. Na jeho konci najdete také pěkné obrázky celého pohanského kalendáře ke stažení.

vyšlo Čt 12. 03. 2015
Očista, obrana a ochrana

magická obrana

V prvních dvou dílech seriálu jsme se seznámili se dvěma druhy psychických upírů a podrobně jsme popsali jejich typické chování a rysy, kterými se prozrazují.

Nyní je na čase podívat se na zoubek tomu, v čem vlastně spočívá moc energetického upíra nad námi a jak ji můžeme oslabit.

Část účinné obrany spočívá v pochopení jeho působení a ve zvolení správné strategie. Druhou částí jsou vlastní magické rituály na obranu, kterých tradice znají velké množství.

Závěrem si položíme otázku, zda a jak je vůbec psychickým upírům možné pomoci.

vyšlo So 07. 03. 2015
Očista, obrana a ochrana, Rituály a čarování

potion_0.jpg

Jaro je tradičním časem očisty domácnosti a detoxikace těla od různých nánosů negativních energií. S příchodem jara a velikonočními rituály se tradičně pojí voda, a proto bych se s vámi dnes chtěla podělit o jeden ze svých nejoblíbenějších rituálů, kterým je vymítání se solí.

Mocí dvou živlů, Země a Vody, se můžete očistit od ulpělých kleteb a emocionálních zbytků, a můžete je také využít k očistě prostor.

Budete potřebovat kvalitní sůl, ideální je himalájská, kamenná nebo z Mrtvého moře. V krajním případě poslouží i kuchyňská.

Sůl je od středověku využívána jako jeden z hlavních prostředků zažehnávání. Mrtví je nesnášejí, neochomýtejte se s ní proto nikdy kolem svého oltáře předků.

vyšlo Čt 26. 02. 2015
Očista, obrana a ochrana, Paranormální jevy a schopnosti

upíři

V prvním díle mini seriálu o psychických upírech jsme hovořili o dvou druzích upírů: záměrných a nezáměrných, a jak se s nimi nejlépe vypořádat. V dnešním díle rozebereme některé charakteristické druhy chování, podle kterých včas zmerčit psychického upíra.

Psychičtí upíři se často projevují určitými sklony, posedlostmi a zvyky. Samy o sobě nemusejí znamenat, že se nacházíte v kontaktu s upírem, ale čím více pohromadě jich najdete, tím větší pozornost je třeba věnovat tomu, zda už se náhodou nechytáte do něčích osidel.

Pokud se v nich poznáte, stojí na místě zamyslet se nad tím, jestli tyto sklony nemůžete mít vy sami - nebyli byste první ani poslední.

vyšlo St 25. 02. 2015
Pohanství, Totemová zvířata

Kočka při úplňku

Málokteré zvíře je tak úzce spjaté s magií a čarodějnictvím, jako právě kočka. Kočka patří mezi tradiční čarodějovy pomocníčky, stejně jako třeba havran.

Ve starých keltských legendách je kočka jedním ze strážců Zásvětí. S tím snad souvisí její proslulá "neviditelnost" a plíživý pohyb, ale i schopnost vzdorovat smrti ve zdánlivě beznadějných situacích. Kočka má podle přísloví devět životů a devítka je samozřejmě jedním z magických čísel. Mimo jiné Vikingové měli právě devět světů.

V čem nám může kočičí totem pomoci a jaké dary dostávají lidé, kteří ji mají za patronku?

vyšlo St 04. 02. 2015
Černá a bílá magie, Kletby, uřknutí a uhranutí, Magie a čarodějnictví, Očista, obrana a ochrana

čarodějnice sesílající kletbu

Čtenáři se často ptají, jak se ubránit psychickému útoku nebo zlovolné magii, které pocházejí od druhých lidí. Na štěstí, ochranných opatření a postupů je spousta: zvratné svíce, očista pomocí živlů nebo tradované rituály lidové magie.

Klíčové je, začít se bránit HNED, a nečekat na nic, jakmile ucítíte něco nekalého. Dokonce i pokud se ve vašem životě zatím neděje nic zvláštního, ale máte iracionální potřebu podniknout něco pro svoji ochranu, měli byste intuici následovat. Posléze se může potvrdit, že jste prozřetelným jednáním od sebe kletbu odvrátili.

Po nějaké době nejspíše zjišťujete, že nechcete strávit zbytek života kontrolováním svojí ochrany a odvracením nepřátelských útoků, a začnete si klást otázku, jestli jim lze nějak úplně předejít. A na tuto otázku odpovídá tento článek, který obsahuje 12 rad na téma, jak předcházet psychickým útokům a působení černé magie ve svém životě dříve, než vypuknou.

vyšlo Po 26. 01. 2015
Pohanství, Rituály a čarování, Pohanské svátky

Brigitin kříž

V čarodějnické tradici Wicca se za počátek roku považuje svátek navracejícího se světla, nazývaný Kelty Imbolc a v pozdějším kalendáři Hromnice. Jaké přírodní síly přináší a jak je nejlépe využít pro své čarování?

V následujícím článku najdete praktické tipy, jak obohatit svoje rituály nebo jen vyzkoušet osvědčené zvyklosti našich předků, které přinášely očištění a prosperitu.

Pokud jste nečetli článek o novoročním čarování nebo článek s věštbou na rok 2015, možná se k nim ještě před oslavou tohoto svátku budete chtít vrátit.

vyšlo Čt 15. 01. 2015
Magie a čarodějnictví, Rituály a čarování, Pohanské svátky

novoluní

Každé dítě ví, že sabaty čarodějnic se slétají a čarují o úplňku. Druhou nejmocnější fází lunárního cyklu je nov (novoluní). Je to okamžik, kdy se na obloze doslova rodí nový měsíc (anglicky "New Moon").

V ten okamžik se Slunce a Luna protínají z našeho pohledu na stejném místě, nastává astrologická konjunkce, magické oplození ženského a mužského elementu. (O úplňku stojí Slunce a Měsíc proti sobě a vytváří větší dynamické napětí v přírodě.)

Stejně jako úplňky, novoluní mají svojí specifickou energii podle toho, v jakém znamení zvěrokruhu právě světelná tělěsa stojí. Novoluní přunásí koncentrovanou pozornost, a je portálem, který otevírá dveře novým věcem, které si cheme vtáhnout do života.

Kdo nemá čas čekat pokaždé do úplňku, nebo rád čaruje častěji, uvítá nový článek o magickém novoluní a jeho využití pro zvýšení síly vašich rituálů.

Těšte se také nově na příspěvky o blížících se novoluních každý měsíc na facebook stránce Čarovného zrcadla.

vyšlo St 14. 01. 2015
Očista, obrana a ochrana, Paranormální jevy a schopnosti

Energetičtí upíři

Představa energetického upíra pronásleduje lidstvo v jeho nočních můrách od úsvitu civilizace. Tyto zvláštní bytosti jsou nadány mocí vysávat z člověka životní sílu a pokud nejsou zastaveny, přivést ho tak až na samý pokraj smrti. Lidé, kteří se cítili bezdůvodně stále unaveni, byli považováni za oběť upírů.

Ve středověku byly noční návštěvy démonů spojeny s pokušením a sexuálními zážitky, které dobré věřící připravovaly o jejich životní sílu. Pomáhaly proti nim mnohé prostředky tradičního exorcismu, modlitby a rituální opatření.

Psychičtí upíři jsou stejnou odrůdou, jako jejich bratři, vysávající krev z nevinných lidí a zvířat - krev je nakonec tím nejpůvodnějším symbolem živoucí energie. Zatímco dnes již málokde lidé věří v existenci krevních vampírů, o tom, zda existují ti energetičtí, není radno se přít.

Pokud jsou mezi námi, jak je poznáme a jak se proti nim můžeme bránit?

Dostávejte pozvánky na akce, nové články a tipy emailem:Prohlédněte si poslední vydání: