Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

Točno to in nič drugega. Tukaj štejejo le megahertzi in megabajti na sekundo!

Moderatorji: OC-Lab Support, OC-Lab V.I.P's, OC-Lab Team, Owner

Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

OdgovorNapisal/-a jakobzmrzlikar » Ne feb 01, 2015 4:12 pm

Pozdravljeni, kot ze v naslovu piše bom v kratkem overclockal z ln2 in ker je to zame prvič, rabim še kak nasvet.

Prvič, ta poskus bomo v okviru moje raziskovalne naloge pri informatiki delali na naši šoli. Ker je seveda šolski budget za to zelo majhen, se trudim najti čim bolj poceni pot za ln2 (edini ki sm ga nasel je pri ekwb in stane cca. 200€), fajn bi blo, ce bi se dal kje sposodt glede na to da ga rabimo samo za ta poskus. Vse ostale glavne komponente ze imamo (dušik bojo zrihtal naši prijatelji na inštitutu jožefa štefana).

Potem bi pa rabil mogoce kaksen nasvet glede na to da smo začetniki in še nikol nismo delal s tem (vsi k bomo delal poskus znamo overclockat ampak samo na navadno hlajenje). Mogoce kak nasvet glede izolacije plošče pa tega.

Lp, jakob
jakobzmrzlikar
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne feb 01, 2015 12:47 pm

Re: Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

OdgovorNapisal/-a ogblaz » Ne feb 01, 2015 6:07 pm

Vse na dlani ne bo, lahko pa ti pomagam v parih stavkih, ker sem bil tudi sam v isti situaciji par mesecev nazaj.
Najcenejši in pa vrjetno najslabši pot je tale http://shop.dimastech.it/en/dimastech-eco-pot-v20 poštnine imaš se mi zdi da 20€. Kdo bi ti ga posodil ne vem, jaz imam tega le 1.0 verzijo, ti ga nebi upal dat, ker je edini kar imam, edino če mi daš 120€ kavcije pa ti vse vrnem ko mi ga daš nazaj, vendar ti ga za več kot 2-3 tedne nebi dal.
Kar se tiče pa izolacije pa imaš veliko tem, prvo si poglej mojo
viewtopic.php?f=5&t=6201
http://kingpincooling.com/forum/forumdisplay.php?f=9

Tukaj imaš vrjetno vse napisano, kar rabiš vedet, malo si preberi da boš imel bolj konkretna vprašanja, na široko je težko odgovarjat kaj in kako, ker nisi niti povedal kaj boš navijal, cpu, mb, ram... potem bi ti znal kdo kaj več povedat okoli tega.
Za tam 300-400€ budžeta bi si znal že kej sestaviti, na kakšni starejši platformi naprimer 775, dobiš cpu, mb ter ram pod 100€, rabiš še eno cheap grafično 10€ ter en ne glih najslabši napajalnik 50-100€, pa še pot dobrih 100€ ter izolacija nekih 20.
ogblaz
Uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 13, 2013 2:47 pm

Re: Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

OdgovorNapisal/-a jakobzmrzlikar » Ne feb 01, 2015 8:25 pm

Hvala za informacije.

Se opravičujem da sem pozabu podrobno napisat da bom overclocku samo cpu,in sicer nam je šola priskrbela Intel pentium G3258 anniversary edition (eden redkih pentiumov ki je odklenjen), pa neko poceni asus matično ploščo, mislim da H81M-PLUS ker je zelo poceni ampak po novem se da tut na H chipsetu overclockat. Ram je tut bl pocen, mislm da Gskill ripjaws 4gb. Napajalnik naj bi uzel vn iz enga od kompov k jih ze mamo, edino kar me še skrbi je to da nimamo nobenega bencha na katerem bi to delal, tko da bo najverjetneje to kr na škatli.

Kar se pota tiče sem res upal da bom dobil kakega bolj poceni, mogoče si ga bo treba res sposodt. Če je treba plačat kavcijo sploh ni problema, v kolikor se ta vrne. Pot bomo rabl za dva oz max tri dni, in sicer že kar kmalu, 13 in 14 Februarja. Takrat so namrec informativni dnevi na naši gimnaziji in ena od glavnih stvari, zaradi katere je naša šola sploh odobrila na ta projekt je, da ga bomo izvedli takrat pred množico bodočih dijakov, da izpademo malo bolj "kul" :)

Seveda ne bi blo slabo ce bi bil takrat zravn tudi kakšen profesionalec, ki je to že kdaj prej počel. V tem primeru bi mu seveda tudi nekaj malega plačali za njegov čas in trud. (recimo okoli 20€ lahko pa tudi več).

Če je kdo zainteresiran oziroma ima kakršne koli informacije ki bi lahko koristile, naj mi prosim sporoči.

Lp, jakob
jakobzmrzlikar
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne feb 01, 2015 12:47 pm

Re: Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

OdgovorNapisal/-a ogblaz » Po feb 02, 2015 9:11 am

Cool, napajalnik mora bit kar malo bolj zmogljiv kot pa tisto kar imate vi v kištah kakšen lc power 400w.
Pozabil sem omenit trdi disk, najboljše je kakšen 60gb ssd plus termometer rabiš obvezno za dušik.
Iz kje pa prihajaš? Jaz ti lahko pomagam, vendar tam pred ljudmi pa ne vem če bi bil za :)
ogblaz
Uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 13, 2013 2:47 pm

Re: Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

OdgovorNapisal/-a jakobzmrzlikar » Po feb 02, 2015 4:49 pm

super, tole bomo delal na Gimnaziji Vič, kot že ime pove je v Ljubljani na Viču.

Za psu se bom probu zment, mogoče bomo pa res dobil kšnga k je 80 plus gold, a corsair cs bi bil vredu?

Glede termometra ne skrbeti imam doma infrardeč toplotni senzor, ki je zelo natančen in je fino, ker meri na daljavo.

Ssd bomo že kje zrihtal, a to rabmo za windowse?

A res ne bi šlo pred ljudmi? ker to bi res zelo cool izpadlo, pa tudi nič strašnega ne bo. Vi boste pomoje bolj za nasvete tam, medtem ko bomo probal ostalo kar se da izpeljat sami. Tako da res bi bilo fino če bi bili zraven.

lp, jakob
jakobzmrzlikar
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne feb 01, 2015 12:47 pm

Re: Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

OdgovorNapisal/-a ogblaz » Po feb 02, 2015 5:54 pm

Rabiš K Type termometer, sondo daš v luknico na spodnji del pota.
http://www.pureoverclock.com/wp-content ... n2v2_3.jpg
http://www.mikrocontroller.net/attachme ... gTherm.jpg tak je pa termometer.
Ti rabiš temperaturo katera gre na cpu od daleč ne boš mogel kaj kvalitetnega izmerit.
SSD je za windows ja, ni nujen je pa fino. Jaz nisem nek strokovnjak in se res nebi tam delal pametnega, sam sem imel komaj nekih 5 seans na ln2.
Kaj boš pa navijal, zgleda da samo cpu, potem veš kako naprej? Imaš par testov kateri niso zahtevni za uporabljat, to je cpu-z kjer daš validacijo za frekvenco, superpi
http://en.wikipedia.org/wiki/Super_PI
Meh ti bom kar linkal na hwbot.org :) http://hwbot.org/benchmarks/processor

Priporočam moonmana ali pa tiborrja, ali pa kar oba če bi ti bila pripravljena pomagat, vrjetno imata kar dosti dela...vsi smo po službah pa tko.

PS: psu je vredu karkoli 600-700w spodobne firme, corsair bo čisto vredu, naj ga kdo od vas prinese od doma za tisti dan da ne kupujete za bv.
ogblaz
Uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 13, 2013 2:47 pm

Re: Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

OdgovorNapisal/-a jakobzmrzlikar » Po feb 02, 2015 6:27 pm

ok bomo pa potem še ta termometer kupili, a mogoče lahko kakšen link?

ssd in psu torej ni problema.

Benchmarkat bomo že znal, en prjatu ma 3d mark doma čeprav je ta bl za grafično bo pomoje tut to lohk poleg drugih.

Popolnoma razumem da niste nevem kak strokovnjaki in da ne bi radi izpadli "pametni" a bi bil vseebo vesel, ce bi bili vsaj prvič ko to delamo zraven. Če vam res ni do javnost bi se pa mogoče zmenili in enkrat prej izvedl poskus, vsaj tok da ste prvič zraven, pa bomo potem na informativnem dnevu sami naredili.

lp, jakob
jakobzmrzlikar
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne feb 01, 2015 12:47 pm

Re: Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

OdgovorNapisal/-a Moonman » To feb 03, 2015 5:26 pm

Živjo!

Tako kot je ogblaz svetoval, če se bo navijalo enkrat, za namen raziskovalne naloge je najboljše, če si izposodite cpu pot.
Brez termometra in pripadajoče sonde ne bo šlo. Prav tako priporočam izposojo, drugače pa kaj takega:
http://www.conrad.si/VOLTCRAFTR-K101-me ... 73_0510031
http://www.conrad.si/B-%26-B-Thermotech ... 73_0510032

http://www.ekwb.com/shop/extreme/suppli ... ype-k.html
Te preverjeno gredo do minusa potrebnega za LN2.

Glede izolacije prav tako priporočam nekaj po vodiču, ki ga je prilepil ogblaz.

SSD disk za instalacijo windowsa je priporočljiv, saj bo sam zagon znatno hitrejši. In glede na to, da se bo prvič navijalo z ekstremno metodo bo veliko ponovnih zagonov.

Napajalnik nek brand name, 400 W oz. več če bo kakšna močnejša grafična kartica.

Glede benchmarkov, ker se bo navijal procesor bi bilo primerno testirati na benchmarku, ki se več ali manj nanaša na procesor, bo več veselja ob pohitritvi. Ali pa kakšen starejši 3DMark, ki ga
pri novih grafičnih karticah zavira procesor.

Sam bi bil pripravljen pomagati, tudi pred množico, vendar ni ravno racionalno, da bi se iz pomurskega konca vozil v vaš kraj.

Doma čimbolj sprobajte kombinacijo procesor+matična, lahko tudi na zračnem hlajenju. Toliko da vam nastavitve ne bodo tuje.

Še nekaj generalnih napotkov za G3258:

Vccin: nekje 0,4-0,5 V nad Vcore.
Vcore: z dobrim zračnim hlajenjem ~1,3 V. Pod tekočim dušikom in vsaj -70°C na potu ~1,6 V. Lahko da bo vesel z več, ampak za začetek bo to primerna napetost.
Vring: 1,25 V
Vio: stock =~1,15 V (glede na to, ra ne boste ravno obremenjevali mem kontrolerja)
Vsa: 1,15 V
Slika

Rame bi jaz kar pustil na njihovi deklerirani vrednosti oz. če naložite XMP profil.
Uporabniški avatar
Moonman
div/0
 
Prispevkov: 2271
Pridružen: Če sep 28, 2006 11:00 pm
Kraj: Khaut™

Re: Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

OdgovorNapisal/-a jakobzmrzlikar » Sr feb 04, 2015 3:12 pm

ok, hvala za informacije :)

kar se cpu pota tiče bi bilo res fajn če ima kdo za posodit. brez problema plačam kavcijo, dokler se ta po koncu sposoje vrne.

Hmm, termometer zgleda kar drag, bi se dalo izposodit tudi tega?

Kar pa se tiče pomaganja, fajn bi blo če bi bil kdo zraven ko bomo poskus delali ptvič nekaj dni pred informativnimi dnevi, tako da česa slučajno ne naredimo narobe. Seveda pa, če zaradi kakršnih koli razlogov noben noče ali ne more pomagati, tudi ni panike. Važno je, da dobimo pot :)

p.s. Če bi se dali sposodit tudi bench za matično bi bili zelo veseli, saj tudi tega zaenkrat še nimamo. Če je kdorkoli pripravljen posoditi, naj prosim sporoči.

lp, jakob
jakobzmrzlikar
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne feb 01, 2015 12:47 pm

Re: Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

OdgovorNapisal/-a ogblaz » Sr feb 04, 2015 6:08 pm

Jaz sem se nekaj ponujal ampak bom mogel odpovedat, kot sem že napisal jaz imam vse samo po enkrat, sam pot nebi bil problem, sem pa njegov pritrdilni mehanizem uporabil za montažo vodnega bloka za zimski "water chiller" pa se vsake par dni malo igram, tako da imam vse v uporabi sestavljeno in izorilano pa nebi podiral. Sedaj je višek oc sezone :D se opravičujem da odpovedujem :oops:
ogblaz
Uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 13, 2013 2:47 pm

Re: Prvič ln2, rabim nekaj pomoči

OdgovorNapisal/-a jakobzmrzlikar » Sr feb 04, 2015 6:32 pm

No ce ima kdor koli drug moznost posodit pot, bench in termometer, res jih potrebujemo (čim prej), če pa je kdo pripravljen še pomagat in sodelovat zraven, pa je to še toliko bolj zaželjeno.

Lp, jakob
jakobzmrzlikar
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne feb 01, 2015 12:47 pm


Vrni se na OCL Ekstremno navijanje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron