Poznejte zemi, kde se zrodil život - KENYA
Po kliknutí na obrázek se formulář odešle
Nacházíte se: Expedice / Kilimandžáro

KILIMANDŽÁRO VÝPRAVA

Do pohoří pořádáme expedice od srpna do února, kdy jsou nejlepší podmínky k výstupu na vrchol, který je 5.895m nad mořem. Další výstupy děláme na požadavek, ale řídí se povětrnostními podmínkami v oblasti. Jde o stále činný vulkán, který se rozléhá částečně na Keňském a z části na Tanzánském území. Při EXPEDICI zajišťujeme ubytování, transfery, potřebné vybavení a doporučujeme letenky, na vyžádání zajišťujeme i Tanzánská víza. Tato hora dostala název podle sněhu, který celoročně pokrývá povrch sopky. Kilima Njaro je ve svahilštině "svítící hora" která do dálky oslňuje svojí majestátností a vzbuzuje respekt svou velikostí. Kdo by se chtěl na tuto týdenní výpravu vydat, rádi ji připravíme dle Vašich požadavků, včetně zajištění individuálního programu ostatních členů Vaší rodiny, u nás v letovisku.

Na Kilimandžáro existuje 6 tras, kterými jsou:
1. Marangu trasa 2. Rongai 3. Lemosho 4. Machame 5. Umbwe 6. Shira.

Tyto trasy se liší, rozdílnou krajinou, strmostí, obtížností, úspěšností dosahnout vrcholu, vzestupnou a sestupnou trasou, rozdílností panoramatických výhledů, flórou a faunou, ubytováním, výchozím bodem a aklimatizací. Také si prosím všimněte, že doporučujeme minimálně 5 dnů pro Marangu trasu a u jiných cest doporučujeme 6 dnů. Ke každé trase doporučujeme další dny pro aklimatizaci na vrcholu. Aklimatizace zvyšuje šanci na dosáhnutí vrcholu.
Berte prosím na vědomí,  že pro každou cestu je doporučený minimální počet dní:
1. Marangu trasa - minimum 5 dní
2. Rongai - minimum 6 dní
3. Lemosho - minimum 7 dní
4. Machame - minimum 6 dní
5. Umbwe - minimum 6 dní
6. Shira - minimum 7 dní

POPIS TRAS

Marangu trasa: Tato trasa je doporučená turistická trasa, kde jsou k dispozici služby  po celé cestě na vrchol. Na rozdíl od jiných tras, je relativně snadná, má velkou míru úspěšnosti dosáhnout vrcholu, protože mnoho hostů se snaží o výstup na Kilimandžáro touto cestou a skoro všem se to podaří. Toto je populární cesta s ubytováním v chatkách. Je vhodná pro široký okruh turistů. Je to nejjednodušší a nejkratší trasa. Výstup i sestup probíhá po stejné trase.

Rongai trasa: Méně užívaná trasa, ale má také vyšší míru úspěšnosti. Vede po závětrné straně a je to opět jedna z nejjednodušších tras. Ubytování je v kempech.

Lemosho Trasa: Jedna z nejkrásnějších tras, velmi úzká, ale má okouzlující panoramatický výhled na různých stranách hory. Tato trasa  je jedena z  nejobtížnějších tras, má nejnižší úspěšnost dosáhnutí vrcholu a je proto málo používaná. Ubytování je v kempech.

Machame trasa: Velmi malebná příroda v okolí této trasy z ní dělá tu nejnavštěvovanější, je velmi oblíbená, má dobré aklimatizační podmínky, protože výstupy do vyšších poloh jsou prováděny přes den a spí  se  pak v nižších polohách. Tato cesta je námi nejvíce doporučována a má vysokou úspěšnost. Je to lehká cesta a je vhodnější pro dobrodružnější lidi. Ubytování je v kempech.

Umbwe Trasa: Je to nejrychlejší přímý způsob, jak dosáhnout Uhuru Peak bodu. Jedná se o nejstrmější a nejtěžší cestu, kvůli její strmosti. Proto ji používá velmi málo lidí, úspěšnost je velmi nízká, ale hlavně je to cesta pro opravdu zdatné sportovce, kterou bez dobré přípravy není snadné absolvovat. Je to nejtišší trasa a džungle, která je hned na začátku stezky činí tuto trasu na Kilimandžáro jedinečnou. Nabízí skutečný smysl dobrodružství a odvahy.

Shira Route: Má okouzlující prostředí, provoz na této stezce není tak vysoký a je známá svým nejvyšším výchozím bodem, kde je pak vyžadována další aklimatizace, tato trasa je téměř totožná s cestou Lemosho, vede okouzlujícím deštným pralesem se spoustou volně žijících živočichů. Ubytování je ve stanech!

NAŠE SPECIÁLNÍ CENY PLATNÉ DO PROSINCE 2014

Marangu Route
1os.  -   5 os. - 1270€ - 35560Kč /os
6 os. - 10 os. 1230€ - 34440Kč /os
Každý další EXTRA den pro aklimatizaci je 250 € na osobu

Pro trasy (Machame, Lemosho, Shira, Umbwe a Rongai)
1 os.  -  5os. -  1300€ - 36400Kč / os.
6 os. - 10 os. - 1250€ - 35000Kč / os.
Každý další EXTRA den pro aklimatizaci je 200 € na osobu

Ceny zahrnují:

 • Národní parky -vstupy
 • Doprava z Moshi do výchozího bodu na horu a návrat do Moshi
 • Chaty / kemp - poplatky a stany
 • Certifikované, zkušené, anglicky mluvící průvodce pro všechny trasy
 • Platy nosičů 
 • Záchranné poplatky (vyžadováno národními parky)
 • Všechna jídla na cestě snídaně/obědy/ večeře
 • Ubytování na dvě noci v Moshi /noc se snídaní/ 
 • Stany, pěnové podložky na spaní, kuchyňské vybavení a jídelní nádobí
 • Oxymetry jsou k dispozici na vyžádání

V cenách není zahrnuto:

 • Tipy pro vůdce a nosiče
 • Horské vybavení (například spací pytle, čelové lampy a pod.)
 • Transfer z a na letiště Kilimandžáro (20 € / osoba - jednosměrně)
kontakt
NO-LIMIT-KENYA
Mgr. Ales Beranovsky
P.O.BOX 6030
80200 Malindi
Kenya
tel.:
+254 (0)718 247004
+254 (0)718 247008
email info@nolimitkenya.cz