Будь в курсі усіх новин, встановивши додаток ТСН для . За допомогою цього простого та зручного додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Вибір Редакції

Порошенко вважає закон щодо позбавлення Януковича звання президента неконституційним


20 червня, 14:02 Друкувати

Порошенко звернувся до Конституційного суду із проханням про скасування закону.

Порошенко
ТСН.ua
Порошенко попросив КС скасувати позбавлення Януковича звання президента
Президент України Петро Порошенко направив до Конституційного суду подання про визнання неконституційним закону про позбавлення Януковича звання президента України.

Про це повідомили у прес-службі Конституційного суду.

"Оскільки закон, конституційність якого оскаржується, не має нормативного характеру, Верховна Рада, прийнявши його, діяла всупереч нормам Конституції України, а значить, це суперечить ч.2 ст.19 Конституції України, яка зобов'язує парламент діяти на підставі та в межах повноважень та способом, передбаченим Конституцією України, у зв'язку з цим прошу визнати закон України "Про позбавлення В.Януковича звання президента України" від 4 лютого 2015 таким, що не відповідає Конституції України, тобто, неконституційним", - йдеться у поданні.

До того ж, посилаючись на Конституцію України, Порошенко зазначив, що до компетенції ВР не віднесено вирішення питання про позбавлення звання президента України.

"Прийнявши рішення, яке сформульовано в назві та тексті закону, конституційність якого оскаржується, Верховна Рада України перевищила свої конституційні повноваження і діяла всупереч положенням ч.2 ст.6, ч.2 ст.19, ч.2 ст.85 Конституції України", - наголошується у документі.

Окремо глава держави нагадав, що згідно із українським законодавством, звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки президент не був усунений із посади в порядку імпічменту.

"Таким чином, Конституцією України встановлено єдиний випадок позбавлення звання президента України і не передбачено прийняття жодним органом влади окремого акту в будь-якій формі про позбавлення звання президента України", - пояснив Порошенко і додав, що зміна або ж розширення такого підходу можливі шляхом внесення змін до Конституції.

Нагадаємо, раніше Венеціанська комісія підтвердила право України очиститися від людей Януковича.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Сортувати по:
даті    
популярності