Закрити
Вхід
Будь-ласка, ідентифікуйтесь

чи Реєстрація облікового запису

Ви забули Ваш пароль?

Перейти до основного змісту

Другий Суецький канал – символ “нового Єгипту”
close share panel

Поділіться статтею

Twitter Facebook

Єгипет святкує відкриття нового Суецького каналу. Цей масштабний проект демонструє економічні амбіції та, водночас, труднощі країни. Другий Суецький канал, що дублює старий рукав, життєво необхідний Єгипту, який постраждав від економічної кризи внаслідок політичного коловороту останніх років, повалення режиму Хосні Мубарака, а згодом уряду поміркованих ісламістів “Братів-мусульман”.

Саме тому, нинішній президент, колишній генерал, Абдель Фаттах ас-Сіссі зважився на розширення каналу, пов‘язавжи його з ідеєю “нового Єгипту”.

Для чималої кількості єгиптян новий канал також став національною гордістю. Вони скуповували державні облігації, щоб уряд за вилучені кошти міг завершити будівництво. Будівельні роботи тривали цілодобово за допомогою інженерних частин єгипетської армії і завершилися через рік. Проект обійшовся Єгипту в 8,5 млрд доларів.

“Це було національним обов‘язком усіх нас. Кожен був готовий пожертвувати гроші, свій час та усе, чим він завдячує Єгиптові. Такий проект, як цей, повинен зводитись на національні кошти, а не на гроші інших країн чи Світового Банку”, – каже армійський офіцер у відставці.

Суецький канал – судноплавний безшлюзовий морський канал на північному сході Єгипту, що з‘єднує Червоне море із Середземним. Це найкоротший водний шлях між портами Атлантичного і Індійського океанів. Зона Суецького каналу вважається умовним кордоном між Африкою і Азією. Офіційно відкритий для судноплавства у 1869 р.

В 1956 році єгипетський президент Гамаль Абдель Насер дочасно націоналізував канал, всупереч договору концесії. Це спровокувало Суецьку кризу – Велика Британія, Франція та Ізраїль завдали військового удару по Єгипту. У конфлікт втрутилася ООН. В результаті, канал тимчасово закрили, а Єгипту згодом довелося виплатити компенсації Британії та Франції.

Та після націоналізації ці 192 км водного шляху стали економічним серцем Єгипту.

Каїр сподівається, що з відкриттям нового каналу пропускну спроможність Суецу вдасться подвоїти. Уряд також очікує, що нова артерія збільшить доходи державної скарбниці на 5 млрд доларів до 2023 року. Канал, як і попередній, буде державною власністю.

Через розвал сектора туризму ці кошти життєво необхідні країні.

Проте застій світового судноплавства, що триває з 2008 року, може завадити планові єгипетського уряду.

Більше про: