27 листопада 2015, Київ 01:39

УСІ НОВИНИ / Суспільство

Унаслідок голоду у 1932-1934 роках померли 3,9 мільйона українців – дані дослідження

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Жертвами голодомору у 1932-1934 роках стали 3,9 мільйонів українців, що становить 13% від загальної кількості населення, такі дані оприлюднив Інститут демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи НАН України.

«Згідно з отриманими розрахунками, втрати через надсмертність становлять 3,9 мільйона осіб. Втрати через надсмертність – це не всі померлі, а їх частина, це надлишок померлих, тобто це ті, хто не помер би, якби не було голоду. У процесі обчислень з’ясувалося, що підвищення рівня смерті спостерігалося не лише в 1932 і 1933 роках, але і в 1934 році, тому ми провели оцінку для трирічного періоду», – зазначила провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Наталія Левчук.

За її словами, найбільше від голоду постраждали жителі Київщини та Харківщини, в той час як найменших втрат зазнали Чернігівська та Донецька області.

Як зазначають дослідники, наслідки Голодомору відчутні й сьогодні: якби не було Голодомору в Україні, нині кількість населення була б на 4 мільйони більшою. 

Відповідно до результатів соціологічного опитування, проведеного у жовтні групою «Рейтинг», з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, погоджуються 80 відсотків опитаних українців.

Цього року Україна вшановуватиме памʼять жертв голодоморів 28 листопада.Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
Відсортувати коментарі:
Додати коментар (1)
Коментарі
     
від: казах казахстан
26.11.2015 18:24
Что они изверги, уничтожали по списку что-ли, и унас казахов тоже в таком количество ( точный счет неизвестен, историки пищут от 3 до 4,5 млн). Вы хоть открыто заявляете, у нас "черноруси" молчать об этом, духа нету слово сказать. Автор ошибаеться, те 4 млн. умножить на 5 поколении получилось бы 20 млн.

ДОЛУЧАЙСЯ!
Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

АЕРОПОРТ. ЯК ЦЕ БУЛО

Відеопрограми Радіо Свобода

«Донбас.Реалії» | Виживання на окупованих територіях

РОЗКЛАД ПРОГРАМ

©Shutterstock

Жебрівський дав місяць на завершення декомунізації Донеччини

«Назви катів українського народу не мають висіти на вулицях славної української Донеччини» 

Життя і робота окупаційної влади у Криму повністю дезорганізовані

«Життя і робота окупаційної влади у Криму повністю дезорганізовані. Неготовність Росії надала Україні фору в рік-півтора, і потрібно вкластися в цей час» 

Фото зі сторінки Натана Хазіна у Facebook

Євреї захищають Україну в АТО – Подольський

Путінський режим та частина єврейських російських організацій, підконтрольних Кремлю, були цим розчаровані – дослідник Голокосту 

ВИБРАНЕ ВІДЕО

У головній мечеті Брюсселя отримали пакунок з «білою речовиною»  

 

Громадськість і депутати: чи зважають парламентарі на думку суспільства?  

 

Жінка – то кара господня – народний філософ «Гаврилович»  

СПЕЦПРОЕКТ

Війна, що все ніяк не скінчиться

Унікальні свідчення зсередини в’язничної системи Росії

Ситуація в зоні бойових дій

Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 листопада

Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 листопада

Хронологія
В інших ЗМІ