«

»

Spa 27

Mūšis dėl „Metro“ roko kovų karūnos prasidėjo įtikinama Chasing the Rise persvara

Metai bėga, mados keičiasi, tačiau vienas konkursas nepaiso laiko ir išlieka stabiliai įsitvirtinęs Lietuvos andegraundinėje scenoje – tai „Metro Rock Battle“. Jau trečius metus organizuojamas grupių konkursas nežada būti nurašytas ir pamirštas kaip analogai „Bix“ ar „Brodvėjuje“, o kaip tik – keičiasi ir pateikia permainų gūsį.

Nuo pat pasirodymo pradžios buvo aišku, kad grupė Chasing the Rise atėjo nugalėti, o ne tiesiog pagroti.

Pakeista konkurso sistema vienus pradžiugins, kitus gali nuliūdinti, tačiau galiu patikinti, kad visi patobulinimai ir pakeitimai nukreipti grupių naudai :

* Įėjimas į atrankinius etapus nemokamas. Šventė studentams!

* Konkurse varžosi tik 10 grupių. Atrinktos geriausios: Chasing The Rise, Saprophytes, Forbidden Choice, Dancing Crow, Berserker, Liver, Magic Above, Will‘N‘Ska, First Station, Neckless.

* Kiekvienai grupei suteiktas šansas pasirodyti po du kartus. Jei viename atrankiniame koncerte grupei iškyla problemų, dėl kurių negali gerai pasirodyti ar tiesiog tenka groti abejingai publikai (pavyzdžiui, alternatyvaus roko atstovai groja su trimis metalo grupėmis – visiems aišku, kas pelnys publikos simpatijas) šiais metais kiekviena grupė privalės sugroti po du kartus. Sąžininga?

* Sudarinėjamas grupių reitingas. Kaip ir anksčiau sudaryta komisija vertina grupių pasirodymus pagal nusistovėjusius kriterijus (atlikimo meistriškumą, originalaus repertuaro kokybę, grupės įvaizdį ir bendravimą su publika), tik šiais metais po kiekvieno atrankinio etapo grupės neiškrenta dėl galimybės varžytis finale. Visų šansai lygūs, tad tiems, kuriems nepasisekė pirmame koncerte, gali pasisekti kitame koncerte ir, susumavus visus balsus, jie gali atsidurti reitingo viršuje.

* Nebėra publikos balsavimo. Publika nebeturi galimybės išreikšti simpatijas internetiniame balsavime ir nebegali balsuoti tiesioginiame balsavime koncertų metu. Tačiau žiūrovai nėra nustumti į užribį, nes dabar egzistuoja „netiesioginis publikos balsavimas“… Turiu mintyje publikos elgseną pasirodančios grupės metu. Vis dar yra skirtumas, ar publika stovės kaip įkalti kelmai, ar palaikys mėgstamą grupę gausiais plojimais ir šėliojimais prie scenos. Atsižvelgdama į publikos aktyvumą, komisija turi teisę paskirstyti papildomus balus toms grupėms, kurios susilaukė daugiausiai palaikymo iš žiūrovų.

Nors konkurso sistema ir pasikeitė, tačiau publikos susidomėjimas ir grupių entuziazmas išliko aukštas. Pirmąjį atrankinį koncertą atidarė jauna metalo grupė iš Panevėžio Forbidden Choice, hard roką atliekantys Dancing Crow, metalcore grupė Chasing The Rise bei naujai atgimusi gotikinio roko grupė Saprophytes. Labiau žinomoms grupėms kertelė iškeliama aukščiau, negu visai naujai susikūrusioms, todėl visad įdomu, ar viena, ar kita grupė pateisins lūkesčius.

Tikėtis, kad jauna grupė, kaip Forbidden Choice, pirmą kartą itin gerai pasirodys ne savo gimtajame mieste, būtų gana naivu. Visi žinom, kokia situacija Vilniuje – metalo grupės iš kitų miestų čia ne itin palaikomos. Nors vokalistas bandė pralaužti ledus bendraudamas su publika, tačiau „lengvai apsvaigusio“ įvaizdis vieniems kėlė šypsenas, kitiems – nepasitenkinimą. Grupė turi potencialo (dainų ritmika bei vokalisto balso tembras gana originalūs), tačiau kol jie nesusitvarkys su grupės įvaizdžiu – tikslą pasiekti bus sunku.

Visai kitokia situacija su sunkiojo roko grupe Dancing Crow. Su įvaizdžiu puikiai padirbėta, nėra ko stebėtis, grupė turi vadybininkę. O muzikantai irgi ne eiliniai, jau turintys daug patirties iš kitų grupių, kurios pasirodė ne tik „Daubos Griaucme“, bet ir „Velnio Akmenyje“. Nors grupė groja meistriškai, tačiau yra viena problema – jų atliekamos dainos stilistiškai per daug skirtingos. Turiu mintyje, kad viena daina atliekama klasikinio roko stiliumi, o kita – Marilyn Mansono maniera. Dėl tokio repertuaro kratinio nukentėjo originalaus repertuaro kokybė, tad grupė nesusilaukė nei publikos, nei komisijos simpatijų.

Su metalcore grupe Chasing The Rise susiklostė dar kitokia situacija – nuo pat pasirodymo pradžios buvo aišku, kad grupė atėjo nugalėti, o ne tiesiog pagroti. Vokalistas tikras viesulas, ryški persona, visa grupė puikiai susigrojusi ir tikinti tuo, ką daro. Komisijai nebuvo gaila skirti aukščiausių taškų ne tik už visą pasirodymą, bet ir už gausų publikos palaikymą. Tenka pripažinti, kad Chasing The Rise tikriausiai sutiksime ir finale, jei kitame atrankiniame koncerte jie negailės jėgų.

Tokio pat stipraus pasirodymo buvo tikimasi ir iš seniai gyvuojančios gotikinio roko grupės Saprophytes, tačiau sprogimo nebuvo. Apimė toks jausmas, kad grupė pavargo laukti savo pasirodymo eilės, o kai sulaukė – neparodė jokio entuziazmo. Situaciją išgelbėjo muzikantų meistriškumas ir atliekamų dainų repertuaras bei Lietuvoje retai girdimas gotikinio roko skambesys.

Grupių reitingas po pirmojo atrankinio koncerto:

Chasing The Rise – 44

Saprophytes – 40
Dancing Crow – 29
Forbidden Choice – 24,5

Už nuotraukas dėkojame Gediminui Bartuškai. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.9/10 (9 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 6 votes)
Mūšis dėl "Metro" roko kovų karūnos prasidėjo įtikinama Chasing the Rise persvara, 7.9 out of 10 based on 9 ratings

Comments

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos