Home | Language:FA/EN | About Us | Site Map | Contact Us     
اطلاعات
اصلی >> شناسنامه


شناسنامه استان یزد (9)


شناسنامه شهرستان ابرکوه

«شهرستان ابرکوه» با 5381 ﮐﻴﻠـﻮﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑـﻊ وسعت به رده سوم شهرستانها در استان یزد در مرکز کشور ایران قرار دارد و به لحاظ تراکم جمعیتی برابر 8.1 کیلومتر نفر است.
شهر «ابرکوه» مرکز «شهرستان ابرکوه» در فاصله 140کیلومتری جنوب شرقی یزد قرار دارد شهرستان ابرکوه دارای دو بخش مرکزی و بهمنو چهار دهستان تیرجرد، فراغه، مهرآباد و اسفندار است ابرکوه از شعب جاده ابریشم است که در گذشته آباد و پر جمعیت بوده است.: ادامه...
شناسنامه شهرستان یزد
شهرستان یزد با وسعت 2397 کیلومتر مربع اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان است. اینyazd1 شهرستان به دلیل وجود جاذبه های شغلی، رفاهی و تمرکز اداری، پرجمعیت ترین شهرستان این استان به شمار می رود و با جمعیتی حدود چهارصد و پنجاه هزار نفر، تقریباً نیمی از کل جمعیت این استان را تشکیل می دهد. این شهرستان شامل دو بخش مرکزی و زارچ با شهرهای یزد، شاهدیه، حمیدیا و دهستان های فجر، فهرج، اله آباد و محمد آباد است.
ادامه...
شناسنامه شهرستان میبد
«شهرستان میبد» با 1330ﮐﻴﻠـﻮﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑـﻊ بعنوان کوچکترین شهرستان در استان یزد در مرکز کشور ایران قرار دارد و به لحاظ تراکم جمعیتی برابر 55.9 کیلومتر نفر است.
شهر « میبد » مرکز «شهرستان میبد » در فاصله 50کیلومتری شمال غربی شهر یزد (مرکز استان ) قرار دارد.
شهرستان میبد شامل یک بخش مرکزی و دو دهستان بفروییه و شهدا است، بافت قدیم میبد آن رادر زمره یکی از نمونه نادر شهرهای باستانی ایران قرار داده است.
ادامه...
شناسنامه شهرستان اردکان

 «شهرستان اردکان » با 23665 کیلومتر وسعت از نظر شاخص مساحت دومین شهرستان در استان یزد محسوب می شود و در مرکز کشور ایران قرار دارد و به لحاظ تراکم جمعیتی برابر 3.1 کیلومتر نفر بعد از شهرستان یزد است.
شهر « اردکان » مرکز «شهرستان اردکان » در فاصله 60 کیلومتری شمال غربی یزد قرار دارد و جمعیت  آن 73292 نفر بوده که 59248 نفر جمعیت شهری و 14044 نفر جمعیت روستایی است.«شهرستان اردکان » دارای 3 بخش به اسامی خرانق، عقدا و مرکزی است و دارای دو دهستان است.

 

ادامه...
شناسنامه شهرستان تفت
شهرستان تفت» با 5846 ﮐﻴﻠـﻮﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑـﻊ وسعت به رده چهارم شهرستانها در استان یزد در مرکز کشور ایران قرار دارد و به لحاظ تراکم جمعیتی برابر 8.1 کیلومتر نفر است.
شهر « تفت » مرکز «شهرستان تفت » در فاصله 20کیلومتری جنوب غربی شهر یزد (مرکز استان ) قرار دارد شهرستان دارای دو بخش مرکزی و نیز بوده که بخش مرکزی شامل دهستان دهشیر، شیرکوه و علی آباد ، نصرآباد و پیشکوه و بخش نیر شامل ددهستان بنادکوک، زردین، سخوید، کهدوئیه، بخ و گاریزات است. تفت یکی از بزرگترین مراکز تولیدد و صدور انار در استان یزد و دارای انار مرغوب صادراتی است. ادامه...
شناسنامه شهرستان خاتم
«شهرستان خاتم » با 5256 ﮐﻴﻠـﻮﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑـﻊ وسعت به رده ؟؟ شهرستانها در استان یزد در مرکز کشور ایران قرار دارد و به لحاظ تراکم جمعیتی برابر 3.9 کیلومتر نفر است.
شهر « هرات » مرکز «شهرستان خاتم » در فاصله 240 کیلومتری جنوب شهر یزد (مرکز استان ) قرار دارد شهرستان خاتم با دو بخش مرکزی و مروست و دو شهرذ هرات(مرکز شهرستان خاتم) و مروست و نیز چهار دهستان چاهک فتح آباد و هرابرجان و ایثار عنوان شده است.شهرستان خاتم به دلیل وجود منابع آبی فراوان مهمترین قطب کشاورزی استان یزد مجسوب می شود بخش عمده آن زیر پوشش جنگلی است. ادامه...
شناسنامه شهرستان صدوق

 «شهرستان صدوق» با 5552 ﮐﻴﻠـﻮﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑـﻊ وسعت در رده هفتم شهرستانها در استان یزد قرار دارد که در استان یزد مرکز کشور ایران واقع شده است.
شهر « اشگذر» مرکز «شهرستان صدوق» در فاصله 20 کیلومتری شمال شهر یزد (مرکز استان یزد ) قرار دارد شهرستان خاتم دارای دو بخش مرکزی و بخش ندوشن و همچنین دهستان رستاق ، کذاب ، خضرآباد و وشهرهای اشکذر و ندوشن است.

 

ادامه...
شناسنامه شهرستان مهریز
«شهرستان مهریز» با 6776 ﮐﻴﻠـﻮﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑـﻊ وسعت به رده سوم شهرستانها در استان یزد در مرکز کشور ایران قرار دارد و به لحاظ تراکم جمعیتی برابر 6/6 کیلومتر نفر است.
شهر « مهریز » مرکز «شهرستان مهریز » در فاصله 30کیلومتری جنوب و جنوب غربی شهر یزد (مرکز استان یزد) قرار دارد
ادامه...
شناسنامه شهرستان بافق
شهرستان بافق» با 15283 ﮐﻴﻠـﻮﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑـﻊ وسعت در رده سوم شهرستانها(شاخص وسعت) در استان یزد و در قسمت مرکزی کشور ایران قرار دارد و به لحاظ تراکم جمعیتی برابر 8.1 کیلومتر نفر است.شهر « بافق » مرکز «شهرستان بافق » در فاصله 200 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد (مرکز استان ) قرار دارد.
 

 

ادامه...

صفحه اصلی | زبان: فارسی / English | درباره ما | نقشه سایت | تماس با ما
آدرس : یزد، بلوار دانشجو، میدان امام حسین، استانداری یزد

Powered by SAIN ©