İslamcılık yaftası siyonizmin zehridir

Müslüman bir ümmet olarak “aldanmaktan”, “aldatılmaktan” ve “dahi aldatmaktan” yorulmadık ve bıkmadık.

“Aldanmanın”, “aldatılmanın” ve “aldatmanın” bir neticesi olarak kendi imanımızı ve ahlaki durumumuzu sorgulamak yerine, hep başkalarının iman ve ahlakını sorgular olduk.

Bu halimizle; İslam düşmanlığında ezelden beri hız kesmeden, biz Müslümanların kalbini ve suretini, (kılığını ve kıyafetini) sürekli nifak tohumlarıyla eleyen, beleyen, giydiren, düşündüren, konuşturan zındıkların, Münafıkların ve benzeri İslam nefretçilerinin istedikleri gibi at koşturdukları sahaları olduk.

Ne İslam tarihinde ne İslam ülkelerinde son 30-40 yıl öncesine kadar duyulmayan, bilinmeyen, zikredilmeyen, hiçbir İslam âliminin ağzından ve kaleminden çıkmayan “İslamcılık” diye bir garabet gelip yakamıza yapıştı.

Oysa İslam’da kullanılan tüm kavramlar, Kur’an ve sünnet merkezlidir. Kur’an’da, Sünnette ve Hadislerde bugünkü anlaşıldığı manasıyla “İslamcılık” ya da “İslamcılar” diye bir kavram yoktur.

İslamcılık ya da İslamcılar ifadesi, İslam’a ve Müslümanlara atılmış büyük bir iftiradır, ihanettir. Ayrıca bu tabiri kabul etmek de bu iftiraya razı olmaktır.

İslamcı Yazar, İslamcı Mühendis, İslamcı Doktor, İslamcı Hikâyeci, İslamcı Domatesçi, İslamcı Balıkçı, İslamcı Ekmekçi, İslamcı Minareci gibi v.s. 

Bu ve benzeri isimler İslam’a ve Müslümanlığa yakışan bir durum mudur?

Siyonizmin açık ve sırıtan bir tezgâhı olarak “İslamcı veya İslamcılar” yaftası üzerimize yapıştı ve günde beş vakit okuduğumuz Fatiha Suresi’nin bize ne dediğinden bihaber olduğumuz için bu yakıştırmayı reddedemedik.

Ne diyor Fatiha suresi:

“Rabbimiz ancak Sana kulluk ederiz ve yalnız Senden medet umarız”. Demek ki Müslüman olarak kulluk etmekle mükellefiz, ancak bize Allah yardım edebilir.

O zaman kimsenin İslamcılık yapmasına ve İslamcı olarak anılmasına gerek yok. Hiç birimizin İslam’ı kurtarmaya değil, hepimizin İslam’da kurtulmaya ihtiyacı var.

Devam edelim Fatiha suresine:

“Bize doğru yolu göster, kendilerine lütuf ve ikramda bulunduğun kimselerin yolunu, gazaba uğramışların, sapmışların yolunu değil”.

“İslamcılık ya da İslamcılar” yaftasını kabullenen ve kullanan kimseler, İslam’a karşı büyük bir sevgisizlik ve haksızlık etmektedirler.

Mesela bir insan İslam’a dair örnek verecek olsa, söze; “Bir Peygamberci, Sahabeci, Evliyacı olarak diye başlayabilir mi? Yakışık alır mı?

“İslamcı-İslamcılar” yaftasını kullanan Müslümanlara sorularımız şu olsun:

-‘İslamcılık veya İslamcı’ tabirinden dolayı İslam’a nasıl bir katkınız oldu?”

-“İslam’ı kimlere nasıl anlattınız da o insanlar, İslam’a ısındılar ve Müslümanca bir hayat yaşamaya başladılar?”

-‘Ben İslamcıyım’ diyenler, acaba çevrelerinde ne kadar güvenilen insanlardır? Hangi halleri örnek alınmıştır da biz habersizizdir?”

Ezcümle; “Dinci, Dincilik, İslamcı, İslamcılık” gibi damgalar, insanları İslam’dan uzaklaştırmaktadır. Nifakçıların istediği de budur.


Bu makale 21 kez okundu
YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

gökhan bedir

allah razı olsun abi aynen dediklerinize tastamam katılıyorum kaleminize sağlık bizi kuran ve sünnet bağlar

Cevapla

Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk Tüm yazıları için tıklayın »