Tribün şovu konusunda açıklama
Bu habere 222 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 5 !
Galatasaray maçının ardından özellikle 61. dakika tribün şovuna yönelik medyada yer alan değerlendirmeler üzerine kulübümüzden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Takımımızın oynadığı müsabakalarda 61. dakikada gerçekleştirilen tribün şovu taraftarlarımız tarafından geliştirilmiş, kulübümüzce de kabul görmüş görsel bir zenginliktir.

 

Futbolda tribünlerin birer fanatizm merkezi olma özelliğinden çıkartılıp, herkesin ailesiyle gelip eğlenebileceği mekanlar halinde dönüşmesi ilkesinden hareket eden yönetim kurulumuz Avrupa ve Dünya’daki benzerlerinde olduğu gibi ülkemizde de bu tarz tribün gösterilerinin geliştirilmesinin istenmeyen olayların önüne geçebileceği düşüncesine sonuna kadar inanmaktadır.

 

Bu nedenle taraftarlarımızca hayata geçirilen 61. dakika tribün şovuna tarafımızdan her türlü katkı ve destek verilmektedir. Söz konusu uygulamanın oyuncularımız tarafından da benimsendiği ve kendilerine farklı bir motivasyon sağladığı gerçeği ortadadır. Kamuoyunda bunun dışında yapılan değerlendirmelerin hiç biri gerçeği yansıtmamaktadır.

 

Sezon başından bu yana gerek Trabzon’da gerekse de deplasmanda oynanan tüm maçlarda gerçekleştirilen 61. dakika şovundan bugüne kadar övgüyle bahsedilirken ve bu şov diğer kentlere de örnek olmaya başlamışken, Galatasaray karşılaşmasında yaşanan küçük aksaklıklar nedeniyle taraftarlarımızın mahkum edilmeye çalışılmasına anlam vermemiz mümkün değildir.

 

Elbette bundan böyle şov sırasında bazı aksaklıkların yaşanmaması adına gereken tedbirler alınacaktır. Ancak birileri istiyor diye bu şovun bitmesi söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”


Görüntülenme Sayısı: 13305
18.03.2009 16:32:32

 

Finansbank

© 2010 - 2011 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi.

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz başka bir yayın organında yayınlanamaz.