Feb   Mar 2016   Apr

MTWTFSS
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
www.kurzemnieks.lv patur tiesības izdzēst diskusijas, komentārus, kuri neatbilst LR reklāmas likumam.

Vārda dienas

Alise, Auce

Numura citāts„Ventspilī uzņēmējiem gada balva esot tāda, ka pilsētas pašvaldība visu nākamo gadu preces un pakalpojumus pērkot tieši no uzņēmēju konkursa uzvarētājiem,” saka Kuldīgas novada pašvaldības attīstības pārvaldes vadītāja Agnese Buka, uzņēmējdarbības attīstības komisijas sēdē plānojot konkursu Kuldīgas novada uzņēmēju gada balva 2012.
„Tad gan nominācijas Gada būvnieks laureāts veselu gadu dabūtu visus pašvaldības objektus!” iesaucas SIA Linde N valdes loceklis Kaspars Bergmanis.
1
Pussimts autoentuazistu Vārmē
Wednesday, 28 January 2004

Sestdiena. Vārmes lidlauks. Aptuveni 14 grādu sals nav nobiedējis krietnu pulku autobraucēju un visdažādākā gadagājuma līdzjutēju. Vīri staigā gar spēkratiem, novērtē, cik kuram spēcīga dvēsele un cik lielas izredzes būt labākajiem. Mazāk vai vairāk veiksmīgi, riņķojot pa apli, par tādiem cenšas kļūt 52 dalībnieki no Kurzemes.

Tāds treniņš braucējiem nāks par labu

Zelta kliņģera kausa izcīņas vieglajām automašīnām sacensību organizators Imants Kārkliņš rēķina, ka šogad ir divtik vairāk dalībnieku nekā pērn: „Zinām, cik bieži notiek traģiski negadījumi tieši slidenā ceļa dēļ, tādēļ gribu palīdzēt cilvēkiem patrenēties.”

Uz jautājumu, vai dažam gribēšana piedalīties nav lielāka par prasmēm, I.Kārkliņš atteic: „Tas jau pirmajā līkumā redzams. Es domāju, ka viņi paši to saprot pēc brauciena, bet noteikti gūst jaunas iemaņas. Aptver, ka slidenos apstākļos ar gāzes pedāļa spiešanu vien nekas labs nesanāk un vietām jābrauc arī mierīgāk. Nekādu lielo ātrumu šeit nevar attīstīt, viss ir droši.”

I.Kārkliņam sacensību rīkošanā ziemā ir sena pieredze, piemēram, daudz nopietnākas sacīkstes savulaik notikušas bijušajā Kuldīgas lidlaukā.

Braucējiem tomēr azarts

Notika divi braucieni, un katrā vadītāji veica trīs apļus. Pārsvarā visas bija ielas automašīnas, bet, piemēram, M.Ponomarjovs labprāt izrādīja savu Volkswagen Golf II, kas pārbūvēts sacensībām un pēdējā laikā īpaši uzlabots.

„Daudz darīts paša rokām. No lielā sporta mazliet esmu atgājis, tādēļ šeit atbraucu pavingrināties. Negaidīju, ka būs tik liela konkurence, bet spēcīgākos jau zināju. Žēl tikai, ka asfalts sniegam jau spīd cauri. Doma ir, ka varētu atsākt nopietnās sacensības, būtu tikai finansējums.”

Populārākā bija priekšpiedziņas klase bez radzēm, kurā piedalījās 28 dalībnieki, un pēc pirmā brauciena bija skaidrs, ka spīvākie konkurenti ir Jānis Kārkliņš un Māris Ponomarjovs. Šī situācija radīja ažiotāžu arī skatītāju vidū.

Starp abiem braucieniem Māris teic: „Skaidrs, ka Jānītis nopietns konkurents un brauc labi, bet plinti krūmos nemetīšu. Kaut ko vēl centīšos parādīt.”

Savukārt J.Kārkliņš situāciju novērtēja tā: „Pēc pirmā brauciena man ir otrais laiks. Uzskatu, ka normāli. Pagājušajā gadā uzvarēt bija vieglāk, jo piedalījās mazāk braucēju. Starp lielajiem vīriem man nemaz nav tik viegli. Netrakoju, bet jācenšas turēties ritmā un otrajā braucienā nobraukt labāk. Šis man ir kā treniņš, jo vakarā jābrauc uz Ērgļiem, kur notiks Latvijas standartauto daudzcīņa.”

Visu izšķīra otrais brauciens, kurā 12 gadus jaunais Jānis ar Hondu Integra pierādīja, ka pie stūres jūtas spēcīgs, un finišēja ar labāku laiku nekā Mārim.

Armands Bieleskalns Vārmē bija ieradies no Ventspils: „Man patīk autosports, atbraucu intereses pēc. Citur šoziem nav bijusi iespēja piedalīties. Trasē varētu būt vairāk sniega ne ledus. Braucu ar priekšpiedziņas Audi 80, riepas ar naglām, bet šeit grūti lielā motora tilpuma dēļ – 2,6. Līkumos mazliet buksēju, uz pārāk labu rezultātu neceru.” Nākamgad viņš būšot klāt atkal.

Vārmes lidlaukā bija arī vietējie braucēji. Ar žigulīti startēja Māris Bensons un viņa tēvs Ilmārs (Kazdanga). Lai arī lepnāko automašīnu īpašnieki viņu starta laikā mazliet pasmaidīja, Bensoni teica: „Ar ko katrs var atļauties, ar to brauc. Tā taču vīru izklaide brīvajā laikā, nekas nopietns.”

Savējo uzvara tikpat kā paša

Braucējiem netrūka līdzjutēju, un starp viņiem Kurzemnieks sastapa arī Raitu Druvu, kura atbalstīja gan dēlu Māri, gan citus draugus. Viss esot labi, vienīgi organizatori varēja izlikt redzamā vietā braucienu laiku tabulas, citādi grūti sekot līdzi.

„Ikdienā zēni dzenājas pa ielām, tad jau labāk, lai pabrauc te, kur nekas nevar notikt,” saka R.Druva. Viņa līdzīgās sacīkstēs piedalījusies pati, bet nu lai braucot jaunākas. Kopā ar citiem Gross Auto darbiniekiem savējos trasē atbalstīja arī Igors Verners: „Ļoti patīkami paskatīties, un galvenais, šeit kopā savējie. Māra Ponomarjova automašīna, kas pie mums būvēta, uzrādīja ļoti labu laiku, un tas jau tāpat kā pats būtu uzvarējis.” Viņš priecājas, ka mūsdienās ir cilvēki, kas šādu braukšanu organizē, un galvenais, ka sabiedrība izprot.

Rezultāti
Priekšpiedziņas automašīnas bez radzēm
1. Jānis Kārkliņš
2. Māris Ponomarjovs
3. Arvis Bērziņš
Priekšpiedziņas automašīnas ar radzēm
1. Gaidis Krekovskis
2. Rolands Strazds
3. Mārtiņš Krekovskis
Pilnpiedziņas automašīnas ar radzēm
1. Aigars Dorbe
2. Arnis Freibergs
Pilnpiedziņas automašīnas bez radzēm
1. Jānis Kārkliņš
2. Sergejs Koščejevs
3. Jānis Koščejevs
Aizmugures piedziņas automašīnas bez radzēm
1. Māris Druva
2. Mareks Gerke
3. Jānis Mūrnieks
Aizmugures piedziņas automašīnas ar radzēm
1. Edgars Kotāns
2. Ilmārs Bensons
3. Māris Bensons
Dāmas
1. Inese Stumbre
2. Zane Eglīte
3. Līga Zeme

***

Zemledus makšķerēšana

Guntis Kārkliņš vēl līderis

Latvijas čempionātā zemledus makšķerēšanā pēc 2. kārtas kopvērtējumā uzvarētājs joprojām ir kuldīdznieks Guntis Kārkliņš.

2. vietā kopvērtējumā ir Jānis Vizors, bet 3. v. Pēteris Lideris. 2. kārtā labākais bija Ainārs Bauģis B&B Cope.

***

Vieglatlētika

Ingus Janevics Latvijas čempions

Latvijas čempionātā vieglatlētikā vecākajai grupai un junioriem medaļas izcīnījuši arī Kuldīgas rajona sporta skolas audzēkņi.

Ingus Janevics kļuvis par Latvijas čempionu 5000 metru soļošanā (21:27,6) junioriem, bet Ilzei Mediņai 3. vieta lodes grūšanā (10,35 m). Jauniešiem Didzis Lindbergs izcīnīja 2. vietu augstlēkšanā, un rezultāts 1,85 m bija arī viņa personīgais rekors. Monta Bitiniece ieguva 5. vietu 60 metru barjeru skrējienā (9,65).

***

Basketbols

Kuldīgas kausa izcīņa basketbolā

Polinoms – Kurmāle 82:97
Sandis Būdenieks (31 punkts); Atis Priediņš (37 p.)
VMF Latvia – Elvi... Tikai svaigi produkti 67:71
Aldis Pavlovskis (28 p.); Andris Otto (18 p.)
Elvi... Tikai svaigi produkti – RPB 90:83
Andris Jēkabsons (22 p.); Mārtiņš Lūsis (29 p.).
Kurzemes vanagi – Unibanka 74:119
Renārs Simsons (29 p.); Ronalds Zaķis (43 p.).

***

Sporta dejas

Mūsējiem Talsos sešas medaļas

Talsos sporta deju sacensībās Deviņu pakalnu ritmos Gata Sprūda audzēkņi ieguvuši medaļas.

Iesācēju grupā Renārs Deklāvs, Anna Petrovska bija 2. vietā. E4 klasē (1991. g. dzim. un jaunāki), Eduards Piculs, Diāna Kampara 2. v., Matīss Eisaks, Elīna Virdzniece 5. v., Artis Jaumeijs, Elīna Bulava 13.–15. v. E4 klasē (1992. g. dzim. un vecāki) Nauris Andžāns, Ginta Taube 1. vietā. D klasē (1992. g. dzim. un vecāki) Kristaps Paičs, Ance Bulava pusfinālā ieguva 8. vietu.

D+C+B klasē (juniori, jaunieši) standartdejās Māris Laizāns, Sabīne Strode ieguva zelta medaļu, bet Latīņamerikas dejās viņiem 2. vieta. Pārim izdevies nopelnīt punktu, un tagad viņiem jau ir seši punkti pārejai uz B klasi. Māris un Sabīne cītīgi gatavojas Latīņamerikas deju čempionātam 31. janvārī Rīgā.

***

Volejbols

Latvijas Tautas sporta asociācijas čempionāts

Skrunda – Latvijas Lauksaimniecības universitātes veterānes 2:0
Skrunda – Latvijas Universitātes studentes 2:1
Skrunda – Remuss 0:2

Daina Veško
Komentāri (0) >>
Rakstīt komentāru


Ierakstiet šeit redzamos simbolus


 

Jaunākais numurs

Jaunākais numurs

Informācija

SLUDINAJUMI
63324881
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

skype: inta.kurzemnieks
REDAKCIJA
63350567

e-pasts:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Laika ziņas Kuldīgā

Trešdiena, 8. augusts
+16°...+19°C
D, DR vējš 4-6 m/s

Ceturtdiena
, 9. augusts

+14°...+19°C
D, DR vējš 1-4 m/s

Piektdiena
, 10. augusts

+13°...+14°C
A, ZA vējš 2-5 m/s

Aptaujas