Archive for Июнь, 2013

лОхайна зачіска, мінімум макіяжу, одяг у діловому стилі, в сумочці папка із паперами (знову довелося брати роботу додому). Їх одразу помітно, вони викликають повагу й захоплення, проте деталі їхнього професійного життя, як правило, залишаються за кадром.

На годиннику — восьма ранку. Двері райдержадміністрації раз у раз риплять: у держслужбовців розпочинається робочий день. Закономірність це чи випадковість, але жінок у стінах цієї установи набагато більше. Напередодні їхнього професійного свята «Край Кам’янецький» вирішив розповісти про будні жінок-держслужбовців, які вміло поєднують роботу із турботою про сім’ю. Тож спілкуємося з начальником загального відділу РДА Інною КІНАШ та державним реєстратором адміністрації Тамарою ПАШТЕПОЮ. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

27
Июн

Зустрілись молодість і досвід

   Добавив: Dina    в Культура

DSCN1120Минулого тижня в районній центральній бібліотеці відбулася зустріч із письменником, головою Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України, директором обласного літературного музею, автором багатьох романів, оповідань і краєзнавчих нарисів Василем Горбатюком. У заході взяв участь і член Національної спілки письменників України, Заслужений журналіст України Мар’ян Красуцький.

У вступному слові Василь Іванович з властивим йому гумором розповів присутнім про свої перші кроки на ниві літератури та поділився враженнями від обласного літературного молодіжного конкурсу «І на сторожі слово…».

– Конкурс показав, скільки талановитої молоді, яка переймається проблемами сьогодення, мислить творчо, неординарно й мріє змінити світ на краще, проживає на Хмельниччині, – зазначив Василь Іванович. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

аккЯкось Марина доїла улюблену корову Зозульку. Притулилася до неї,  слухала, як молоко цівкою ллється в дійницю, й думала думу сумну: в яких світах блукає її Сашко? Люди  їй переповідали, що бачили його в обласному центрі, інші упізнавали навіть у столиці. А ось вчора прибігла до Марини її сусідка Надійка й заскрекотала, як сорока:

– О, якби ти знала, кого вчора я бачила у Вінниці та ще й з такою кралею. Не повіриш. Дівуля – закачаєшся. Ноги – довгі-довгі, спідничка – коротенька, жовто-червона курточка на ній і така ж гарна сумочка в руках. Волосся розпущене, а очі – чорні-чорні, ще й такі великі, аж страшно. Читати далі »

Кротик_2Захоплює славне наше Поділля мальовничою природою, унікальними ландшафтами, духовною культурою подолян, їх традиціями. Тож недаремно чарівний подільський край Леся Українка назвала красою України. Саме в цьому унікальному регіоні, зокрема на Кам’янеччині в селі Сокіл рівно три роки тому створено й успішно працює філія «Мрія» ТОВ СП «НІБУЛОН».

У «Краї Кам’янецькому» від 7 червня була надрукована стаття про успіхи цього виробничого підрозділу, яких він досяг за час свого існування. Прикро, але в статті представниками компанії «НІБУЛОН» було допущено деяке викривлення фактів щодо роботи попереднього господарства «Мрія». Зокрема, говорилося про те, що його працівники місяцями не отримували зарплату.

Справедливо оцінюючи минуле, слід визнати, що в нинішні здобутки молодого підприємства певний внесок зробив і його попередник – господарство «Мрія», понад чотири десятиріччя очолюване Заслуженим працівником сільського господарства України Сергієм Микитовичем Кротіком. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , ,

скиркоЗаклопотана провідниця пройшлася вагоном.

– За 15 хвилин – старий Оскол! Прокидайтеся…

А він і не спав. Їдучи на зустріч із бойовими побратимами, помітно хвилювався. Скільки ж вони не бачилися? Сорок років…

Вийшов на привокзальну площу, не впізнаючи міста, адже тоді були лише руїни та згарища. Зупинився в скверику біля обеліска з іменами загиблих. І раптом очам не повірив, ще раз вчитався. Так і є: Скірко Віктор Георгійович, 1921 – 1943. Це ж його прізвище, рік народження…

Народжені, щоб казку зробити дійсністю

На шкільних вечорах й урочистих зборах Віктор Скірко був фігурою помітною: незмінний ведучий, головні ролі у виставах. Влітку 1938-го, після закінчення десятирічки, бачив себе студентом Дніпропетровського театрального. Та розмова з батьком, горновим доменної печі «Криворіжсталі» внесла суттєві корективи в його плани. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

DSC_001714 червня відбулася 19 позачергова сесія районної ради VI скликання. Перед початком пленарного засідання голови районної ради Іван Романчук і райдержадміністрації Михайло Желізник від імені депутатського корпусу привітали депутата райради Олександра Мосейчука з днем народження й подарували йому корзину квітів. Вони подякували Олександру Леонідовичу за плідну працю на благо розквіту рідного краю, благодійність.

Дали добро

Проведення позачергової сесії було зумовлене необхідністю внесення змін до раніше прийнятих рішень з метою ефективного фінансування запланованих заходів. Насамперед це стосувалося оздоровлення дітей та учнівської молоді, проведення ремонту в навчально-виховних закладах району тощо. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

18
Июн

Оперативка ЦРЛ

   Добавив: Dina    в Здоров'я

iз 10 по 17 червня

Відділенням невідкладної медичної допомоги задокументовано: виїздів на села – 73, викликів до пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями – 43, травмами – 2, онкологічних хворих – 2, дітей до одного року життя – 3, осіб у стані алкогольного сп’яніння – 1, безрезультатних викликів – 1.

Приймальним відділенням госпіталізовано 208 хворих, з яких з травмами – 3 серцево-судинними захворюваннями – 60, ГРВІ – 2, патологією вагітності – 2, дітей до одного року життя – 4, пневмонією – 2, онкологічних хворих – 3, хронічних хворих – 65. Відмовилися від госпіталізації – 1.

У пологовому відділенні народилося 6 немовлят: 3 хлопчики та 3 дівчинки.

Ніна ЄДИНАК, інструктор з санітарно-освітньої роботи ЦРЛ.

14
Июн

Добрий лікар Айболить!

   Добавив: Dina    в Здоров'я

DSC_0071У неділю українці святкуватимуть професійне свято працівників галузі охорони здоров’я – День медика. Тож крокую лікарняними коридорами у пошуках героя святкової публікації.

– Зайдіть у педіатрію, там працює 25 медпрацівників, з яких троє – лікарі, впевнений: не пошкодуєте! – підказує головний лікар Кам’янець-Подільської ЦРЛ Яків Цуглевич.

– А й справді! Як я сама не здогадалася?! – дивуюся, й за декілька хвилин опиняюся перед різнобарвними картинами із зображенням казкових героїв на стінах та з ностальгією згадую своє дитинство. Згадую й ловлю себе на думці, що, напевно. єдиним лікарем, до якого я йшла без страху, був саме педіатр.

Завідувач дитячого відділення з 30-річним стажем роботи в педіатрії Ніна ГУЗАК саме проводить прийом. По той бік стетоскопа – маленька мешканка Старої Ушиці Софійка, яку привела її мати Олеся Бичок. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

мужилоПредставляти кам’янчанам директора будівельної компанії «Поділля трансбуд» Володимира МУЖИЛА особливо не потрібно. За своє життя він «посадив» (лексика будівельників – «посадити на генплан») на Кам’янеччині не один будинок. До прикладу, майже всі багатоквартирні, комунальні та адміністративні будівлі Старої Ушиці – це його рук справа. А скільки їх у Кам’янці та інших містах?!

Днями цей енергійний чоловік святкуватиме 60-річчя. Мудрий вік. У світі розхитаних цінностей є величезна спокуса спертися на фундаментальне «що таке добре і що таке погано» сивочолих, неспішних, як нині кажуть, немедійних мудреців-філософів. Не встояли перед спокусою поговорити з Володимиром Петровичем про життя-буття, вічні цінності та власний досвід і журналісти «Краю Кам’янецького».

– Володимире Петровичу, вибір професії – річ неосяжна. Ви пам’ятаєте, коли саме вирішили стати будівельником?

– Родом я з «портового міста» – села Томашівка Дунаєвецького району. Так його називають через те, що тут беруть початок дві річки – Студениця й Тернавка. Мій тато працював їздовим у будівельній бригаді, мама – в рільничій. У школі я вчився дуже добре. Тож, закінчивши 8 класів, вирішив їхати поступати до Кам’янця в один із технікумів. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

олександр 001Реформа, реструктуризація, оптимізація… Ці терміни вже давно на слуху в людей у білих халатах, а також тих, кому небайдужа доля закладів, де клятву «Не нашкодь» дають не лише собі, але й Гіппократу. Мова звісно про наші багатостраждальні лікарні, поліклініки, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти. Здавалося б, і чого ж не дають їм нормально функціонувати, хіба їх робота для людей так мало важить? Проте як завжди існує й інша сторона медалі. Її я відчула на собі, коли прийшла до лікарні на процедуру ультразвукового обстеження та почула прохання придбати для себе вату та спирт, щоб протерти прилад після попереднього пацієнта. Здавалося б дрібниця. Але якщо копнути глибше? Де ж їм дійсно взяти гроші навіть на ту ж вату, якщо фінансування медичної галузі значно поступається в нашій державі всім іншим? Звичайно ж, ніхто не хоче позбавляти сільського жителя ФАПу, але якщо подумати, що кошти на його утримання могли б сконцентруватися в якомусь одному спеціалізованому закладі? Наприклад, лікарні, де б можна ці гроші використати на придбання сучасного діагностичного обладнання, а бабусю із села за викликом забрати автівкою швидкої. Дуже складно розібратися, щоб було «якби»…

Напевно, потрібно діяти й спробувати все на собі. Такими піддослідними «овечками» два роки тому стали чотири пілотні області, проте реформа первинної медичної допомоги вже вийшла за межі цих регіонів. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

14
Июн

Капустяні блішки

   Добавив: Dina    в Здоров'я, Суспільство

get_imgКапусту, редиску, ріпак та інші культури з родини хрестоцвітих дуже часто псують поширені та небезпечні шкідники: хрестоцвіті блішки, весняна капустяна муха, совка, капустяна міль, ріпаковий пильщик, капустяна попелиця.

Хрестоцвіті блішки – дрібні (2-4 мм) жучки, які постійно підстрибують. Із місць зимівлі виходять ранньою весною й живляться суріпицею, грициками, дикою редькою, котрі за плюсових температур проростають найпершими. Згодом переселяються на посіви овочевих, прогризаючи молоде листя так, що воно стає наче у виразках. Поступово листочки, як правило, всихають, і рослина гине.

Щоб знешкодити блішок, слід застосовувати комплекс заходів, котрі не лише захистили б рослини, Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , ,

Как-выбрать-мясо-для-малышаКупуючи м’ясо на ринку, більшість не знає, як вибрати свіже. Характерні його ознаки: м’язи на розрізі вологі, не залишають на фільтрувальному папері плям, колір властивий відповідному виду. Жир яловичини – твердий, жовтуватий, жир свинини – м’який, блідо-рожевий. Бульйон після варіння такого м’яса прозорий та ароматний.

Якщо м’ясо несвіже, то його поверхня суха чи занадто волога, липка, покрита пліснявою, слизом. М’язи на розрізі вологі, липкі, червоно-коричневого кольору. При натисканні пальцем ямка на м’ясі не вирівнюється та відчувається затхлий, кислий або гнилий запах. Жир у такому випадку сірувато-матового кольору, масткої консистенції, з пригірклим запахом. Бульйон мутний. Читати далі »

Tags: , , , ,

чеснокОсобливо він корисний на стадії формування, коли головка ще не розділена на зубчики. Тоді в ньому міститься дуже багато вітаміну C.

Не менше корисних речовин є і в стеблі часнику, яке за своїми цілющими властивостями перевершує пір’я зеленої цибулі. Зелене листя в їжу вживають у свіжому вигляді, воно багате на вітаміни й аскорбінову кислоту.

У корені молодого часнику міститься рослинний білок, зокрема лизинова амінокислота, а також жири, полісахариди, вітаміни (тіамін, нікотинова кислота, рибофлавін), мінеральні речовини. Щодо вмісту тіаміну, зелений часник перевершує будь-який інший овоч. Він багатий також кальцієм і йодом, а вміст заліза в ньому практично такий, як і в зелених яблуках. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

карикатура

Копилки дві зустрілись в хаті:

Свиня вгодована й гусак лапчатий.

Дзьобатий й каже: «Ми багаті,

Рідня повинна товаришувати».

Свиня гидливо: «Мость пане,

А може, ще запросиш до танцю? Читати далі »

Tags: ,

14
Июн

Руперт — найбільший у світі кіт

   Добавив: Dina    в Новини

РупертКіт важить 9 кг. Він не перегодований і  не товстий, просто дуже великий. Кіт з породи мейн-кунів ще зовсім молодий, він продовжує рости. Зараз Руперту трохи менше трьох років. Через декілька років, він подорослішає й швидше за все набере ще близько 5 кг.

Здебільшого приріст відбувається  за рахунок потужного кістяка й м’язів. На виставці котів в Австралії (саме там проживає господиня Руперта Кіра Фостер зі своїм домашнім улюбленцем) тварина вразила навіть професійне журі, яке не так просто здивувати. За словами присутніх на виставці, такого великого мейн-куна вони ще не бачили.

– Це не кіт, а справжній котомегамонстр, – захоплено говорить суддя Леслі Морган Близ, – і це він ще не до кінця виріс. Читати далі »

Tags: , , , ,

14
Июн

Дарую тобі … життя

   Добавив: Dina    в Здоров'я, Наші інтерв'ю

OLYMPUS DIGITAL CAMERAКоли на Байконурі стартувала ракета, дітлахи із військового містечка із захопленням спостерігали за чудовим видовищем. Щоправда, після кожного запуску космічного гіганта солдати вимітали десятки загиблих голубів, які так і не призвичаїлись до існування в екстримальних умовах. І тут десятилітня донька льотчика Леся нічим не могла зарадити. Зате, зібравши команду однодумців, заходилася рятувати… їжаків (їх у квітучому степу була сила-силенна) від водіїв, які безжально чавили їх колесами автомобілів. Незабаром всі куточки в дворі були заселені потерпілими звірками, та одного пізнього вечора (в під’їзді перегоріла лампочка) сусідка, послизнувшись, упала просто на купу «колючих квартирантів». Дівчинці тоді перепало від мами, але ентузіазму допомагати беззахисним не поменшало.

Разом – до здоров’я

Цей епізод із дитинства Лесі Ференс підтверджує стару істину: гуманізм, милосердя не виникають з нічого і не зникають у нікуди.

Міська станція переливання крові (головний лікар, кандидат медичних наук Володимир Грубляк) обслуговує не тільки місто, а й район, а це близько 170 тисяч населення. Вперше кров була перелита від людини людині майже 200 років тому, а сьогодні просто неможливо уявити медицину без цієї процедури. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

14
Июн

Земля віддячує дбайливим

   Добавив: Dina    в Новини

3Нині розвитку сільського господарства як в області, так і в районі надається пріоритетне значення, адже ми маємо дуже потужний агропромисловий потенціал. За оперативними даними за станом на 10 червня комплекс весняно-польових робіт у районі наближається до завершення. У всіх категоріях господарств засіяно 51835 га, що становить 99,5% від прогнозованих 52110 га. З них на частку сільгосппідприємств припадає 31290 га, або 97,6%. Площа посіву ранніх зернових та зернобобових культур становить 5612 га, кукурудзи на зерно – 15392 га (97%), що перевищує торішні показники на зверх 1000 га, в тому числі, сільгосппідприємствами посіяно 11699 га, або 97%. Триває сівба кукурудзи на силос і гречки.

10 червня голова РДА Михайло Желізник разом з начальником управління агропромислового розвитку РДА Ігорем Гаєм виїхали в с.Залісся Друге, аби пересвідчитися, на якому етапі перебуває сівба гречки, бо саме на її сівбі, як і цукрового буряку, неодноразово наголошував голова ОДА Василь Ядуха. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

file184Ось і настало довгоочікуване літечко. І хоч погода за вікном стояла далеко не літня, проте перевернувши календарний листок із надписом «Травень», усі ми відчули прихід чогось особливого й бажаного. Найбільше цієї миті чекали саме дітлахи, і справа не в тому, що у школі розпочинаються канікули. На початку літа малюки відчувають себе справжніми іменниниками, адже 1 червня увесь світ відзначає Міжнародний день захисту дітей і для них організовуються забави, проводяться концерти, працюють безкоштовні атракціони та відбувається ще багато-багато цікавого.

Не оминуло це свято й Кам’янеччину. Цьогоріч його вирішили провести у кафе «Фараон», тим паче, що його власниця Тетяна Фурман вже давно запрошувала у свій заклад. Святкування «по-фараонськи», як жартували самі винуватці свята, вирішили провести 31 травня. У кафе запросили 120 сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, вихованців будинків сімейного типу, діток із опікунських родин. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

7
Июн

Кам’янеччину затопило?!

   Добавив: Dina    в Будні влади

DSC_0015Зіньківці, Смотрич, Цибулівка, Зубрівка та Панівці в біді: 111 будинків підтоплено внаслідок повені. Вода, що швидко прибувала, позбавила жител 368 мешканців Кам’янеччини, які залишилися сам-на-сам зі стихією й потребують негайної евакуації. Повністю припинено рух автотранспорту на відрізках шляхів Кам’янець-Подільський-Врублівці та Слобідка-Кульчієвецька-Кульчиївці. Майже 200 осіб залишилися без води та електрики в Староушицькому дитячому санаторії «Дністер».

З трибуни в сесійній залі районної ради продовжують перераховувати жахливі наслідки природного катаклізму, а я сиджу із широко розплющеними від подиву очима й не розумію, як це все могло статися за останні дні й чому я про це вперше чую?! Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

7
Июн

Влада на місцях їх почує

   Добавив: Dina    в Будні влади

DSC_0006Такого навантаження не витримували

30 травня під головуванням першого заступника голови РДА Ніни Фабіянської відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації. На порядок денний було винесено три питання. Так, начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Борис Бец поінформував присутніх про підсумки проведення опалювального періоду в районі за 2012 – І квартал 2013 року. Він, зокрема, відзначив надійну роботу Кам’янець-Подільського РЕМ (начальник Георгій Грубі) та Кам’янець-Подільської філія ПАТ «Хмельницькгаз» (директор Яків Гаршт), які впродовж цього терміну в повному обсязі, без збоїв надавали споживачам району послуги з енерготеплозабезпечення, водопостачання та водовідведення.

В осінньо-зимовий період на території Кам’янеччини працювали п’ять житлово-комунальних підприємств: «Сахкамінське» (селище Сахкамінь), «Лебідь» (с.Оринин), «Лаванда» (с.Слобідка-Кульчієвецька), «Ластовецьке» (с.Ластівці), «Добробут» (смт Стара Ушиця). Якщо до чотирьох з них, за словами Бориса Борисовича, майже не було нарікань, то робота КП «Добробут» бажає бути кращою. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,