Будинки Києва, які дивують

15/02/2012 | | Прокоментуй!

будинки

Ми погуляли Києвом і зрозуміли, що архітектура цього міста таки вражає. А часом і дивує. Можливо, щодня ви проходите повз, але не помічаєте цього. Тому Interviewer сфотографував для вас 9 будинків Києва, на які варто звернути увагу.

___________________


вул. Софіївська, 18
Якщо  ви уважно подивитеся на фото, то побачите, що лівої стіни у цього будинку немає. Насправді, вона є, але побудували дім таким чином, що під певним кутом стіни дійсно не видно. Варто побачити цю будівлю на власні очі.

вул.Трьохсвятительська, 11
На перший погляд, це звичайний 3ьохповерховий будинок. Але якщо ви зайдете у під’їзд, то побачите, що сходи ведуть не лише на верх, але й униз. Насправді, будинок має 5 поверхів, але горбистий рельєф Києва наштовхнув архітекторів на ось таке незвичне рішення.

пров. Тараса Шевченка, 8а
Садиба Тараса Шевченка у центрі Києва не вписується у загальну архітектурну композицію міста, але саме це нас у ній і привабило. Це будинок, у якому Тарас Шевченко проживав з весни 1836 року до свого арешту.

вул. Костьольна, 8
Цей будинок називають ще  - будинком-колодязем. Сформувався він завдяки добудові у 30х роках будинку №10 по тій же Костьольній вулиці. Вигляд цих стін заворожує.

вул. Богдана Хмельницького, 68
На фасаді цього будинку 27 (!) меморіальних дошок, в пам’ять про письменників, які у ньому проживали. Серед відомих літераторів, які тут жили: Павло Тичина, Максим Рильський, Володимир Сосюра, Олесь Гончар.

пров. Михайлівський 10/2
Це не зовсім будинок, але це місце теж не можна залишити поза увагою. В центрі міста крізь стіну пробилося дерево!Надихає!

вул. Банкова, 10
Будинок з химерами відомий усім, але ми все ж не втрималися і вирішили ще раз про нього нагадати. Таку назву ця будівля отримала завдяки химерно прикрашеному фасадові. Архітектор Владислав Городецький збудував його для своєї родини. Сьогодні там знаходиться резиденція Президента України

Андріївський узвіз, 15
Цю будівлю називають Замком Річарда Левине Серце - на честь роману Вальтера Скота “Айвенго”. Пам’ятка архітектури ХІХ століття приваблює своєю англійською готичністю.

вул. Богдана Хмельницького, 37/2
Темно-сірий будинок на вулиці Богдана Хмельницького почав приваблювати гостей тоді, коли київський скульптор Костянтин Скритуцький встановив біля нього пам’ятник польському композиторові Фредерікові Шопену у вигляді білого роялю.
Фото Тарас Безпалий

Також варто прочитати:

Залишити коментар