Анонімус

Матеріал з Енциклопедія Драматики
Перейти до: навігація, пошук
« Скажи, для чого імена? За ними тільки слава і вина.  »

— Святослав Вакарчук

Анонімус. Такий різний і такий однаковий.


Анонімус (Анонім, Безосібний, Безос, Анон) - видатна людина, найталановитіша і одночасно найбездарніша особа - художник, письменник, падло, регулярно постить ЦП і ґуро, основа будь-якої епічної чи драматичної події. Первинно виникло на позначення осіб, що не вказали своє ім'я, здійснивши якусь дію. З появою можливості нерозрізнення осіб у здійсненні таких дій, за їх відкритого здійснення, поняття набуло значення особи, що не привласнює власні витвори, роблячи їх творчістю громади.

Зміст

[ред.] Анонімус: Безосібний і неіменці

Маска, що зображує Гая Фокса - символ Безосібного.
Пам'ятник безіменному.
Безіменні - різні. Безосібний - один.

Слово "ανώνυμος" походить з грецької, де утворилося з двох частин "ἀν-" (без-) та "ὄνυμα" (ім'я), тобто автоматичний переклад дає "безіменний". Але, насправді, між "безіменцями" ("неіменними", "неіменцями" і "неназванцями") та "безосібним", "безосібником", "безосібцем", "безосом" є суттєва різниця - перша категорія всього-навсього вказує на те, що особа зробила внесок, не вказавши свого імені, друге ж поняття відображає суспільність, де внесок кожного з його вчинення належить громаді, де ніхто в окремості не має минулого, свого, якоїсь особливої виразності думки. Тобто два різних поняття позначають різні значення:
(без)/(не)+(імен)/(назван)+(ець)/(ний)/(ник) - всього 12 форм від 2-ох коренів
анонім - безіменний
анонімний дописувач - безіменний дописувач
анонімний внесок - неназваний внесок
зареєстрований користувач (на форумах) - (імен)/(назван)+(ець)/(ний)/(ник)
анонімне спілкування - безназване спілкування
анонімна спільнота ([[УРЖ]], кожен анонім має напевне тіло) - безосібна спільнота

(без)/(не)+(осіб)+(ець)/(ний)/(ник) - 6 форм від 1-ого кореня
Анонімус - Безосібний
Легіон (Військо Анонімне) - Військо Безосібне
анонімна спільнота (інтернету, фактично те саме, що Анонімус) - безосібна спільнота
анонімна дошка - безосібна дошка
неймфаґ (на борді) - (осіб)+(ець)/(ний)/(ник)
це створив анонім - це створив безосібний
Український безосібний

Тож коли ми говоримо про товариство анонімних алкоголіків, то варто сказати, що це товариство неназваних алкоголіків, а говорячи "ім'я на Легіон" - "ім'я на Військо Безосібне". Саме безосібністю відрізняється спілкування на іміджбордах від просто спілкування сукупності безіменців аби-де.

Особливим видом неіменності є псевдонім (як нескладно здогадатися "псевд"+"онім", псевдонім дозволяє ані розпізнати особу, ані приховати їй її осібність. Використання псевдонімів поширене в творчості, іноді обов'язкове (Алан Сміті для режисерів-неіменців).

[ред.] Як мем

« Універсалії, згідно з номіналізмом, - це імена імен, а не сутності чи поняття.  »

— Це повідомлення написав, але не підписався Проходивповз.

З часів виникнення безосібного інтернет-спілкування сама концепція Безосібного, як Війська, - суцільного складового з сотень, тисяч чи мільйонів частинок, які можуть покидати чи прибувати в спільність, сама стала мемом. Зміст полягає у сприйнятті дописувачів, повідомлення яких автоматично підписуються словом "Безосібний", як однієї особи, а іміджборду - як її блоґу. Відомо, що безосібний не любить, коли на його блозі дописує ще хтось, хіба що неймфаґ доставляє оригінальну творчість, ну то вже інше. Першим, відомим нам оплотом такого ставленні є Форчан, звідки мем і став світовим, породивши купу макросів та пасти. Невимовно посміхнуло те, що УРЖ-ЗМІ, які першопочатково не розуміли суті мему вказували на інтернет-спільноту, що називає себе "Анонімус". За кордоном Безосібний - то і справді Легіон: сайти ДДоСить, піратські торенти підтримує, УРЖ-акції проводить, Вікілікс захищає...

[ред.] Безосібний: справжнє обличчя

Безосібний: версія ЖЖ

Поза домом Безосібного, у зв'язку зі страхом перед його силою та міццю, до нього ставляться з відвертою неповагою - усі регіональні форуми обов'язково-іменні, а соціальні мережі та інші місця вимагають реєстрації ще й через індивідуальні засоби, як то телефон, наприклад. Найбезвідрадніше те, що безосібна культура дісталась до України уже на значному етапі досвіду її зносин закордоном, а тому її розвиток може бути надважчений сторонніми силами, що вже мають дані для оцінки наших дій на ранніх етапах.

Безосібний всемогутній. Безосібний може зробити твоє життя щасливим або зруйнувати його вщент - у залежності від настрою. Тому порада - поруч з безосібним будь безосібним. Тоді ви зможете руйнувати разом. Не життя, то сайт якийсь або щось інше - в мережі багато чого є. Власне, руйнувати. Феномен Безосібного полягає в тому, що людина, яка отримала змогу творити що завгодно безкарно, починає робити зло. Зло, бо саме зло є тим, що сидить глибоко в душі кожного з нас і ми намагаємося це сховати. А коли ти стаєш частиною Безосібного, для тебе зникає історія людства і людськості. Ніякої людяності. Лише безосібність. Ласкаво просимо до світу без обличчя.

« Найдобріша та людина, яка, приносячи користь суспільству не вказує свого імені.  »

— Це повідомлення написав, але не підписався Проходивповз.

Усі, хто намагається протистояти Безосібному,неминуче страждають, оскільки їм нікому відповісти чи мститися. Гірше за Безосібного лише Проходивповз, тому взагалі начхати на те, що про нього подумають. Безосібний є єдиною безсмертною істотою у Всесвіті (Бог при цьому не є виключенням). У кількісному розумінні, безосібний це результат ділення на 0, у якісному - всі і ніхто. Навіть не намагайся сперечатися з безосібним - він усе знає краще ніж ти, а якщо не він, то ті, кого він знає. Будь-яке намагання сперечатися з ним закінчуються невдачею, у крайньому разі посиланням на Інфометр з вдало-підібраною фразою і достовірністю 100%.

[ред.] Набіги

Сховайся й набігай!
« Набігла вечірня втома  »

— Тарас Петриненко

[ред.] Хабо

Один з перших дійсно епічних і одночасно лулзових набігів зміцнілого за кілька років світового Легіону. Хабо (Habbo Hotel) – бравзерна гра з філософією РПҐ, яка дозволяє учасникам спілкуватися в режимі імітації чату. Фактично, дивовижне поєднання РПҐ та соціальної мережі, яке здавалося б мало привабити увагу всієї планети, та чомусь ні.Перший набіг відбувся 12 червня 2006 році, та насправді, набіги на Хабо – регулярна штука, що відбувається ледь не кожного року з відповідними традиціями:

  • Учасники обирають вигляд свого персонажа, як афроамерикання з зачіскою-афро.
  • Вдягають чорний костюм, чорну краватку.

Наведена англомовна назва вже вказує на те, що Хабо — імітація готелю, де кожен користувач може зайняти власну кімнату. Вже під час першого рейду, найбільш епічного, як стверджує Безосібний, стало очевидно, що для Хабо набіги будуть приймати образ ніяк не вайпу чи флуду так звичного для Безосібного, а... флешмобу. Пізніше довелося використати спеціальну кімнату для тренувань викладання людьми серпа і молота чи свастик, та суть першого полягала лише в накопичуванні натовпу біля басейну для перектриття входів до нього. Усім звичайним завсідникам Хабо, хто бажав пройти до бачейну відповідали “Pool’s closed due to AIDS!” (Басейн зачинено у зв'язку зі СНІДом). Єдині, хто хоч якось протидіяли — це модератори, які щедро обдаровували банами усіх афроамериканців, у зв'язку з чим були звинувачені в расизмі. Хабо було експортовано у різні країни світу, де відповідні іміджборди за прикладом американських колег регулярно тролили школярів, що суцільні дні проводили у піксельному готелі. За мотивами набігів була створена Ніґрапедія (nigrapedia.com) — Вікі Зачиненого Басейну.

План розташування сил для набігу на Хабо.png

Той самий геніальний басейн

[ред.] Гел Тьорнер

Гел Тьорнер(Hal Turner) — відомий американський расист, певний час ведучий радіошоу імені себе, збирає пожертвування для боротьби за перевагу білої раси у світі і геноцид євреїв. Набіги на сайт Тьорнера відбулися у грудні 2006-ого та січні 2007-ого, результатом чого стало подання позову до суду на декілька “винуватих” іміджбордів, що втім не дало результатів.

[ред.] Проект Чанологія

Як завжди, "Ти, тільки ти".

Аналогічно тому, як безосібний ненавидить мережеві словопросіювачі та видалення постів, УРЖ йому не сподобалась позиція церкви Саєнтологів у січні 2008, що визначалися Безосібним, як інтернет-цензура. У відповідь Безосібний почав боротьбу пожорсткіше тієї, яка відбувалася раніше з дрібними капосниками, тепер уже і УРЖ. Усе вилилося в масштабні протести Безосібного, зібраними і скоординованими на /b/ Форчану та інших іміджборд:

« Ми — анонімні однодумці. Діючи в ім'я справедливості і не маючи лідера, ми являємо суспільну структуру, що здатна до поглинання усіх нападів на нас. Од нас неможливо втаїтися, тому що ми — серед вас, ми — більшість і меншість. Ми постійно ростем і вдосконалюємось. Нас неможливо перемогти, тому що завдати поразки нам — це завдати поразки собі.

Ми не пробачаємо і не забуваємо.

 »

— Заява Безосібного

Листівка-заява
Серед офіційних правил участі у УРЖ-протестах є спецфічний одяг (Ми — Безосібний), утримання від відповіді на провокації (Не годуй тролів), розповсюдження листівок з інформацією та рекомендування цікавісним до пошуку інформації про жертв саєнтології у мережі.

Почалося все зі звернення Тома Круза, де він описував саєнтологію чи не ледь як панацею від усіх суспільних гріхів. Відео швидко видалили, але за відомим ефектом Стрейзанд збережливий Безосібний негайно виклав його знов. Далі все пішло як по маслу і 16 січня було офіційно розпочато проект “Чанологія”.

17.01.2008 — ДдоС головного сайту scientology.org.
21.01 – Звернення безосібного на Ютубі.
23.01 – розкриття різних секретних документів церкви.
10.02 – УРЖ-протест, найбільший натовп (500 чоловік) зібрано в Лос-Анджелесі.

Всього було зібрано 5350 безосібних у США та того більше у Європі.

(link)

Послання до Саєнтології


[ред.] Сайт епілептиків

Безосібний — неоднорідна та й неєдинопредставлена спільнота: одне його скупчення може травити саєнтологів, боротися зі світовими сектами, інша — робити дитячі капості черговій спокійненькій спільноті далеких від іміджбордів чи чи офіційній сторінці якогось УРЖ-значимого суб'єкту. Так 28 березня 2008 року хтось, виявивши можливість для проникнення у код форуму Організації епілептиків Америки, скористався нею і розмістив блимаюче gif-зображення з характерними кольорами. Цілком можливо, що це перша мережева атака, що нанесла реальну фізичну шкоду людям. paint.mono

Епілептики.jpg

[ред.] Митрополит Токійський

Пан

Цього разу діло сталося не у англомовних інтернетах, а у москвинських. Опісля смерті Алексія ІІ, постало питання про обрання нового патріарха. Все як завжди було вже вирішено, хоча мало вирішитись лише на Помісному Соборі. І, усе-таки, вирішили провести інтернет-опитування, де кожен міг проголосувати за вподобаного кандидата.

І все б нічого, аби у списку не було Токійського Митрополита Данііла, японця за національністю. Спершу на бложиках, а потім і на Двачі усе православне москвинство кинулося тролити своїх канонічних батюшків, голосуючи за Митрополита Токійського. Рахунок декілька разів обнулювали, та впертість народного голосу не знала меж. Після того, як такий сценарій набрид, форсились і інші кандидати, втім сценарій повторювався. Здогадайтесь, хто переміг. Ще б пак! Данііл посів друге місце за Кирилом, який в останні моменти голосування набрав підозріло багато голосів.

Даніїл перемагає в голосуванні.jpg

А от цікаво як би діяла їхня пропаґанда, якщо б у них був такий расово-канонічний, ісконний патріарх.

[ред.] Вікілікс

А-ля Обама

Не встиг світ сколихнутися від нової страшної сили Безосібного, як той знов продемонстрував свою силу. Славний сьогодні сайт Вікілікс, не менш славно доступний лише за IP, було створено аж у 2006-ому році для того, щоб публікувати таємну інформацію, що якимось чином опинилася в руках влади. Влада різних країн намагалась закрити сайт і замкнути куди подалі творця — Джуліана Асанжа, та дарма — ефект Стрейзанд справно працює як і раніше. Тепер все навпаки: сайт не живе на добровільні пожертви, а продає аксесуари зі своїми оригінальними символами.

Символ операції "Розплата".

Вікілкс натрапив на документи такого рівня таємничості, що починаючи з вересня 2010-ого і до сьогодні (щоправда в останні часи все це стихло), що влада постійно дупоболить, а Безосібний постійно захищає сайт, ДдоСячи чи то сайти кредитих карток, що відмовляються приймати пожертви для Вікілікс, чи то інших пособників всесвітньої змови. Кульмінацією усього свята за визнаннями всесвітнього глядача є Операція Розплата (Operation: Payback).

[ред.] Російське ЕГЕ

[ред.] А зараз дещо інше

Радянські безіменці (так, саме безосібні) - порода капосників і падлюк. Радянські безіменці були справжніми творцями - писали безіменні повідомлення на всіх і про все, при цьому відповідні органи щиро їм вірили і ретельно перевіряли викладену інформацію. В СРСР неназванців тихо і люто ненавиділи, а влада прославляла. "За бажанням трудящих" - пам'ятаєте?

"Безіменні алкоголіки" - словосполучення, що стало об'єктом жартів, насмішок та анекдотів, особливо на ЕД. Перше товариство анонімних алкоголіків було створено у США, за мету ставило узагальнення особистого досвіду боротьби з алкозалежністю. Як не дивно, спосіб виявився дієвим, і подібні товариства почали з'являтися по усьому світі.

Також саме Безосібний є найактивнішим дописувачем Драматики.

Закордонний безосібний вже багато років є не лише мережевою, а і ВРЖ-силою - хакерські атаки на урядові сайти, Вікілікс, проект "Чанологія" - це лише найвідоміші з його дій.

Невідомий солдат - завдяки своїй історичній місії, має тисячі могил і пам'ятників у різних країнах, і у жодній немає його справжніх останків.

[ред.] Ще

КА:Безосібний

[ред.] Кінець

Як відомо, життя Безосібному надало не що інше, як 00-івський Веб 2.0, на відміну від Веб 1.0, який не давав можливості розгулятися, навіть осібно. Але нещодавно з'явилася нова концепція мережі - т. з. "хмарні обчислення", згідно з якою всі дані будуть не лише зберігатися не на вашому комп'ютері, - ви ще й не зможете керувати контентом, що його створили, а от керівництву хмарки буде легко дивитися ваші особисті дані і т. д. Ну, загалом, ясно.


[ред.] Примітки

Особисті інструменти
Іншими мовами