Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie, ul. Opolska 36, 41-500 Chorzów, tel/fax. 032/2498452. e-mail: schroniskochorzow@wp.pl

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Chorzowie: ul. Opolska 36, 41-500 Chorzów,
konto bankowe: PKO BP O/Chorzów 90 1020 2368 0000 2202 0022 8247

Dziś jest piątek 25.03.2016, godzina: 13:53

Witamy na stronie internetowej schroniska w Chorzowie!
Informacja...

W dniach 26-28 marca 2016 roku schronisko będzie czynne w godz.10-14. Osoby zainteresowane adopcją, właścicieli chcących odebrać swoje psy, a także naszych wolontariuszy - serdecznie zapraszamy
WIELKANOCNY DZIEŃ OTWARTY 19.03.2016...

Pogoda dopisała, ludzie dobrego serca również. Psiaki wybiegały się, wyspacerowały, zostały wygłaskane, wróciły do kojców zmęczone i zadowolone. Dziękujemy wszystkim za przybycie, ponieważ to dla psiaków wspaniały prezent ;)
Akcja "Nie rób gańby"...

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z akcji "Nie rób gańby", w której udział brały m.in. nasze schroniskowe psiaki :)
A do właścicieli piesków przesyłamy gorącą prośbę - sprzątajcie po swoich pupilach ;) To tak niewiele kosztuje, a dzięki temu zielone tereny są czystsze, ładniejsze i wszystkim nam jest przyjemniej :)

Wielkanocny dzień otwarty...

Serdecznie zapraszamy na Wielkanocny Dzień Otwarty, który obędzie się 19-go marca 2016r. w godz.10-14 na terenie chorzowskiego schroniska. Będzie można wyprowadzać schroniskowe psiaki na spacerki, dokonać adopcji stałej lub wirtualnej oraz wziąć udział w bazarku z cudnościami. Przede wszystkim będzie jednak można spędzić dzień miło, aktywnie i pożytecznie.
Aby wyprowadzić pieska na spacerek należy mieć ukończone 18 lat i dowód osobisty przy sobie. Osoby niepełnoletnie mogą wyprowadzać psiaki jedynie pod opieką i na pełną odpowiedzialność towarzyszącej osoby dorosłej. Zapraszamy całe rodzinki! Psiaki czekają.
Gorąco zachęcamy do udziału w bazarku, na którym wystawimy przepiękne dzieła decoupage wykonane przez naszą wolontariuszkę, śliczne pamiątkowe kubeczki w kilku wzorach, boskie gadżety przekazane przez Dekumdekum oraz wiele, wiele innych.
Jeżeli chodzi o dary, to dzięki Wam Kochani mamy spoooory zapas karmy dla dorosłych psiaków i nie ukrywamy, że obecnie najbardziej potrzebne są nam pieniążki… Nie chcemy zostać źle odebrani, ale wszystkie działania na rzecz zwierzaków od utrzymania, aż po diagnostykę, leczenie, zabiegi operacyjne, specjalistyczne karmy…to wszystko sporo kosztuje, a my jesteśmy w stanie działać tylko dzięki darowiznom od ludzi dobrej woli. Oczywiście pomoc w każdej formie jest mile widziana i będziemy za nią bardzo wdzięczni.
Chętnie przyjmiemy obróżki i smycze dla psiaków, różnego rodzaju akcesoria, szampony, karmę specjalistyczną (głównie w puszkach) dla psów – starych, z cukrzycą, lub z chorymi nerkami (np. renal, geriatric, hepatic, gastro intestinal, itp.) oraz karmę typu junior dla szczeniąt i kociąt. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i schroniskowe psiaki czeka radosny dzień, po którym będą wymęczone i szczęśliwe.
Pozdrawiamy gorąco, do zobaczenia niebawem!
A tak świętowaliśmy z psiakami w zeszłym roku:
https://www.facebook.com/1674596322794975/photos/Mamy boiler !!!

Kochani, mamy superowe wieści. Dzisiaj rano zadzwonił do nas Pan Łukasz i zapytał czy nasza prośba dot. bojlera jest aktualna, a już po kilku godzinach był w schronisku z świeżo zakupionym bojlerem! Nie wiemy skąd biorą się takie Anioły, ale jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że pojawiają się na naszej drodze. Bojler jest dokładnie taki, jakiego potrzebujemy - elektryczny o poj. 80l. Przesyłamy gorące podziękowania dla Pana Łukasza i jego żony Pani Ani za tak cudowny prezent. Jesteście naprawdę wspaniałymi ludźmi. Dobro do Was powróci.
Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze i raz jeszcze dziękujemy w imieniu naszych czworonożnych podopiecznych.Prezenty od anonimowych sponsorów...

Kilka dni temu dotarły do nas prezenty od anonimowych sponsorów. Schroniskowe zwierzaki dostały przepiękną, profesjonalną wannę na elektrycznym podnośniku oraz nowe, bardzo dobrej jakości baterie łazienkowe, które będą jak znalazł do naszej odremontowanej groomerni. Pomieszczenie do pielęgnacji schroniskowych zwierzaków będzie piękne, praktyczne i profesjonalnie wyposażone - aż chce się skakać z radości. Każda część naszej nowej groomerni będzie przypominała nam o cudownych ludziach, którzy dołożyli swoją "cegiełkę". Anioły naprawdę są na Ziemi. Dostaliśmy od firmy Tubądzin w totalnie symbolicznej cenie (nawet od 1grosza za sztukę) płytki podłogowe i ścienne, firma Linstar zapewniła nam transport w/w kafelek, kilka osób prywatnych oraz firm dołożyło nam część materiałów niezbędnych do remontu, dostaliśmy od cudownego małżeństwa nowy bojler, mamy także wannę groomerską i baterie łazienkowe od sponsorów, którzy chcą pozostać anonimowi....tyle wspaniałych osób! Jesteśmy bardzo wdzięczni również osobom, które przesyłają na nasze konto swoje "cegiełki" na rzecz remontu. Dzięki tak silnemu wsparciu z Waszej strony możemy wciąż działać i polepszać jakość życia zwierząt trafiających do naszego schroniska. Spieszymy się z remontem jak tylko możemy, już nie możemy się doczekać aż odmienione i wypachnione psiaki będą opuszczały naszą groomernię najlepiej prosto w ręce nowych rodzinekPilnie potrzebny nowy boiler...

Kochani, po raz kolejny apelujemy o pomoc. Wiemy, że prosimy o wiele rzeczy, ale bez Waszej pomocy nie bylibyśmy w stanie NIC zdziałać... Dzięki Waszemu wsparciu możemy wciąż działać i polepszać jakość życia bezdomnych zwierzaków trafiających do naszego schroniska. Razem możemy więcej!
Tym razem sprawa jest dość prozaiczna - potrzebujemy bojlera... Stary bojler jest już w okropnym stanie i nie nadaje się dalszego użytku. Jest nam on niezbędny, m.in. do groomingu, który tak korzystnie wpływa na psiaki. Cały czas remontujemy własnymi siłami pomieszczenie do pielęgnacji psiaków i mamy nadzieję, że już niebawem psiaki będą mogły korzystać z nowej groomerni. Nie będziemy mogli jednak kąpać psiaków bez bojlera... Potrzebujemy zakupić bojler elektryczny 80l. Jeżeli ktoś może i chce nam pomóc, to będziemy baaaardzo wdzięczni.DZIEŃ OTWARTY - DZIEŃ KOBIET 05.03.2016

Kochani, dziękujemy z całego serca za przybycie! :) Pogoda dopisała, psiaki są wyspacerowane i szczęśliwe. Dzięki Wam wszystkie psiaki dzisiaj wyszły ze schroniska, a część z nich spacerowała nawet po kilka razy! ;) Dziś będą spały zmęczone i bardzo zadowolone :)
Dziękujemy także za wsparcie udzielone pod postacią udziału w bazarku oraz przekazania darów i darowizn :) To dla nas ogromna pomoc, dzięki niej możemy działać na rzecz bezdomnych zwierzaków trafiających do naszego schroniska. Przesyłamy podziękowania dla cudownej pary, która obfotografowała dziś 24 psiaki :D oraz dla TVN24 za wizytę w schronisku i zainteresowanie naszą działalnością ;) Pozdrawiamy także naszych wolontariuszy! Dziękujemy, że jak zwykle byliście z nami ;)
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i do zobaczenia podczas następnego Dnia Otwartego, który odbędzie się już 19 marca ;) Więcej informacji niebawem ;) Tymczasem załączamy kilka zdjęć z dzisiejszego poranka i życzymy Wam miłego weekendu :)
NOWA STRONA SCHRONISKA NA FACEBOOK'U...

Zapraszamy na naszą nową stronę na Facebook'u! Gorąco zachęcamy do udostępniania, polubień oraz pozostawiania opinii :) Zablokowanie przez fb naszego poprzedniego konta, to ogromna strata...tyle tysięcy zwierzaków, zdjęć, historii, wydarzeń... Ale nie poddajemy się i zaczynamy od nowa! Zapraszamy serdecznie :)
https://www.facebook.com/Schronisko-dla-Bezdomnych-Zwierz%C4%85t-w-Chorzowie-1674596322794975/FACEBOOK SCHRONISKA ZABLOKOWANY...

Kochani, Facebook schroniska został zablokowany ze względu na fikcyjne imię i nazwisko na powiązanym koncie. Konto "Pracownicy schroniska", z którego utworzono stronę jest zablokowane do czasu okazania dowodu osobistego. Facebook nie chce pójść na żadną ugodę - nie chcą usunąć konta pracowników zostawiając poprawnie działającą stronę, nie chcą też przepisać konta pracowników na prawdziwą osobę. Jesteśmy załamani... Jeżeli w przeciągu najbliższych dni nie uda nam się odratować strony na fb, będziemy zmuszeni założyć nową. Nie chcemy myśleć ile to straconej pracy, ile utraconych materiałów i ile polubień do zdobycia na nowo... Facebook takim postępowaniem szkodzi jedynie bezdomnym zwierzętom (!!!)
APELUJEMY O POMOC. PISZYMY DO FB NP. POPRZEZ FUNKCJĘ "ZGŁOŚ PROBLEM" PROŚBY O ODBLOKOWANIE STRONY "SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W CHORZOWIE".DZIEŃ KOBIET W CHORZOWSKIM SCHRONISKU...

W sobotę 5-go marca 2016 roku w chorzowskim schronisku odbędzie się kolejny „dzień otwarty”.
W godz. 10-14 można będzie wyprowadzać schroniskowe pieski na spacery.
Aby dostać schroniskowego pieska na spacerek należy mieć ukończone 18 lat i dowód osobisty przy sobie. Dzieci mogą wyprowadzać psiaki jedynie pod opieką osoby dorosłej, na jej odpowiedzialność. Smycze i obroże zapewnia schronisko. Nie wymagamy wcześniejszych zapisów - w tym dniu do schroniska może przyjść każdy, kto będzie miał na to czas i ochotę.
Gorąco zachęcamy do odwiedzenia schroniska 5-go marca 2016 roku i do spędzenia czasu ze schroniskowymi pieskami, one tego bardzo potrzebują. Na miejscu oczywiście będzie można adoptować psiaka na stałe lub wirtualnie. Mile widziane będzie także wsparcie finansowe na rzecz schroniskowych zwierzaków. Każda pomoc jest na wagę złota.
Będzie także piękny BAZAREK z cudnościami z przeznaczeniem na rzecz psiaków oraz kotów przebywających w schronisku. Pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieję, że do zobaczenia!
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie
prowadzone przez TOZ Oddział w Chorzowie ul. Opolska 36.
Godz. otwarcia:
- w tygodniu 10-16
- w weekendy 10-14
tel. 32 249 84 52
mail: schroniskochorzow@wp.plWALENTYNKOWY DZIEŃ OTWARTY 13.02.2016

Nasz Walentynkowy Dzień Otwarty już minął. Pomimo brzydkiej pogody przybyło baaardzo dużo ludzi, którzy postanowili spędzić kilka godzin ze schroniskowymi psiaczkami :) Jak zwykle z całego serca dziękujemy, pieski są zdrowo zmęczone i zadowolone. Spacerków odbyło się ponad 250! Nowe domki znalazły 3 psiaki oraz koteczka Kiwi. Schroniskowe zwierzaczki dostały ogrom prezentów za co bardzo, bardzo dziękujemy! Bazarek również cieszył się powodzeniem, dzięki czemu na rzecz poszerzenia diagnostyki u schroniskowych staruszków udało nam się zebrać 2325zł!
Wszystkim w imieniu schroniskowych piesków BARDZO DZIĘKUJEMY za ten wspaniały dzień i życzymy miłych Walentynek!
WALENTYNKOWY DZIEŃ OTWARTY...

W sobotę 13-go lutego 2016 roku w chorzowskim schronisku odbędzie się kolejny „dzień otwarty”.
W godz. 10-14 można będzie wyprowadzać schroniskowe pieski na spacery :) Bardzo mile widziane będą dary dla schroniskowych podopiecznych ;) Jak zwykle prosimy o: karmę suchą i mokrą, koce, ręczniki, obroże, smycze, szampony dla psów, szczotki do czesania oraz inne akcesoria. Mile widziane będzie także wsparcie finansowe. Każda pomoc jest na wagę złota ;)
Prosimy jedynie o nie przynoszenie: makaronu, ryżu, kaszy, wędlin, kołder, poduszek, śpiworów, garnków, ubrań.
Aby dostać schroniskowego pieska na spacerek należy mieć ukończone 18 lat i dowód osobisty przy sobie. Dzieci mogą wyprowadzać psiaki jedynie pod opieką osoby dorosłej, na jej odpowiedzialność. Smycze i obroże zapewnia schronisko. Nie wymagamy wcześniejszych zapisów - w tym dniu do schroniska może przyjść każdy, kto będzie miał na to czas i ochotę ;)
Gorąco zachęcamy do odwiedzenia schroniska 13-go lutego 2016 roku i do spędzenia czasu ze schroniskowymi pieskami, one tego bardzo potrzebują
Na miejscu oczywiście będzie można również adoptować psiaka na stałe lub wirtualnie :)
Będzie także piękny BAZAREK z cudnościami , z przeznaczeniem na rzecz starych i chorych psiaków przebywających w schronisku.
Pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieję, że do zobaczenia! :)Podziękowania...

Serdecznie dziękujemy przedsiębiorstwu TUBĄDZIN, które przekazało na rzecz remontu naszej groomerni płytki podłogowe i ścienne w symbolicznych cenach od 5gr do 1zł za sztukę! To dla schroniska przeogromna pomoc, dzięki której będziemy mogli zapewnić przebywającym u nas zwierzakom lepszy byt. Dzięki pomieszczeniu do pielęgnacji naszych podopiecznych będziemy mogli jeszcze lepiej o nie zadbać g
Dzięki kąpielom i strzyżeniu psiaki mają zdrowszą skórę oraz są ładniejsze i czyste = mają większe szanse na adopcję. Niejednokrotnie także dzięki groomingowi uwalnialiśmy cierpiące zwierzę spod kilogramów brudnych kołtunów... TUBĄDZIN pokazał, że ma serce, że nie jest obojętny. Brak nam słów by opisać naszą wdzięczność... :)


Podziękowania...

Bardzo, bardzo, bardzo dziękujemy firmie Linstar z Chorzowa za bezpłatny transport płytek podarowanych przez firmę Tubądzin z Ozorkowa k.Łodzi. Dzięki sprawnej akcji Pani Justyny (którą serdecznie pozdrawiamy :D), płytki już w czwartek trafią do schroniska :)
Cieszymy się, że na drodze naszych schroniskowych zwierzaków pojawiają się tak cudowni ludzie, którzy potrafią się dzielić tym co mają.Remontujemy pomieszczenie służące do pielęgnacji zwierzaków...

W naszym schronisku ciągle coś się dzieje... Obecnie przeprowadzamy remont pomieszczenia służącego do pielęgnacji schroniskowych zwierzaków, tzw. groomerni. Pomieszczenie było już w naprawdę złym stanie technicznym. Musimy je na nowo wypłytkować i przystosować. Robimy to własnymi siłami, ponieważ nie stać nas na wynajęcie firmy. Zwracamy się do wielu firm z prośbą o pomoc dot. przekazania materiałów takich jak płytki ścienne i podłogowe, płyty kartonowo-gipsowe, zaprawa, drzwi, listwy aluminiowe, itd.
Kąpiele, czesanie, strzyżenie i ogólnie pojęta pielęgnacja bardzo dobrze wpływa na psiaki. Poprawia stan zdrowia ich skóry, a także nie ukrywajmy - daje większe szanse na adopcje.
Liczymy, że znajdą się dobre serca, które nam pomogą.
Podziękowania dla firmy ArcelorMittal ...

Raz jeszcze z całego serca dziękujemy firmie ArcelorMittal ze Świętochłowic, która przekazała 40 arkuszy blachy na zadaszenia schroniskowych kojców. Pomimo niesprzyjającej aury nasi pracownicy rozpoczęli montaż zadaszeń i już niebawem kilka schroniskowych psiaków będzie mogło zamieszkać w większych, wygodniejszych kojcach :)
Bardzo się cieszymy, że istnieją jeszcze takie przedsiębiorstwa, a przede wszystkim ludzie którzy je tworzą, którym los naszych braci mniejszych nie jest obojętny.
Dziękujemy!NOWOROCZNY DZIEŃ OTWARTY 16.01.2016...

Kochani, Noworoczny Dzień Otwarty już za nami :) Do schroniska przybyło naprawdę wielu ludzi z sercami otwartymi na naszych braci mniejszych. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić tych kilka godzin z psiakami. Dziękujemy także za udział w naszym bazarku – na rzecz budowy woliery dla kotów udało się dzisiaj zebrać 1905zł ! Łącznie na ten cel mamy 5488zł :D Oczy naszych wyobraźni już widzą lato, dużą, umeblowaną wolierę, a w niej wygrzewające się w słoneczku koty. Bardzo bardzo dziękujemy naszym wspaniałym, kochanym darczyńcom, którzy wykonali i przekazali na bazarek przepiękne rzeczy – wolontariuszce Sabince za przepiękny decoupage, kochanym Paniom, które wydziergały śliczne sweterki dla psiaków, firmie DekumDekum za: torby, poduszki, kosmetyczki (oraz za dodatkową dostawę darów w ciągu dnia – jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Dziękujemy ludziom o dobrych sercach, którzy do schroniska przybyli z darami dla psiaków i kotów. Ilość prezentów jest ogromna. Dziękujemy portalowi PSIORTAL.PL oraz stacjom TVN 24 i comTV za odwiedziny. Przesyłamy gorące uściski dla naszych wolontariuszy - dziękujemy za pomoc :*
Podczas dzisiejszego Dnia Otwartego nowe domy znalazło 7 psiaków, a 2 zostały adoptowane wirtualnie :) Odbyło się także ponad 200 spacerków, niektórzy psi szczęściarze spacerowali kilka razy ;)
Jesteśmy wdzięczni, że psiaczki mogły mieć tak wspaniały dzień. Bardzo dziękujemy i mamy ogromną nadzieję – do zobaczenia niebawem! ;)

NOWOROCZNE SPACEROWANIE...

Już 16-go stycznia 2016 roku w chorzowskim schronisku odbędzie się kolejny „dzień otwarty”. W godz. 10-14 można będzie wyprowadzać schroniskowe pieski na spacer. Bardzo mile widziane będą dary dla schroniskowych podopiecznych. Jak zwykle prosimy o: karmę suchą i mokrą, koce, ręczniki, obroże, smycze, szampony dla psów, szczotki do czesania oraz inne akcesoria. Mile widziane będzie także wsparcie finansowe. Każda pomoc jest na wagę złota. Prosimy jedynie o nie przynoszenie: makaronu, ryżu, kaszy, wędlin, kołder, poduszek, śpiworów, garnków, ubrań.
Aby dostać schroniskowego pieska na spacerek należy mieć ukończone 18 lat i dowód osobisty przy sobie. Dzieci mogą wyprowadzać psiaki jedynie pod opieką osoby dorosłej, na jej odpowiedzialność. Smycze i obroże zapewnia schronisko. Nie wymagamy wcześniejszych zapisów - na „Noworoczne spacerowanie” przyjść może każdy, kto będzie miał na to czas i ochotę.
Gorąco zachęcamy do odwiedzenia schroniska 16-go stycznia 2016 roku i do spędzenia czasu ze schroniskowymi pieskami, one tego bardzo potrzebują.
Na miejscu oczywiście będzie można również adoptować psiaka na stałe lub wirtualnie.
Pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieję, że do zobaczenia!SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2016!!!
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA...

Kochani, chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy dopingują nas i wspierają nasze działania na rzecz bezdomnych zwierząt. Z całego serca dziękujemy naszym wolontariuszom, którzy sprawiają, że psie pyszczki stają się uśmiechnięte, i którzy wraz z nami starają się polepszać jakość życia zwierzaków przebywających w naszym schronisku. Bardzo dziękujemy także wszystkim uczestnikom kundelkowych parad i dni otwartych, niezmiernie cieszy nas fakt, że istnieje tak wielu ludzi zdolnych do pomocy naszym braciom mniejszym. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, to wspaniałe, że są jeszcze ludzie, którzy chcą się dzielić z potrzebującymi, którzy pamiętają o schroniskowych zwierzakach. Dziękujemy cudownym ludziom, którzy adoptowali z naszego schroniska zwierzaka, którzy otwarli swoje serca i podarowali kochające domki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom bazarków, dzięki którym udało się osiągnąć wyznaczone cele i po raz kolejny polepszyć choć trochę życie schroniskowych zwierzaków. Dziękujemy tym, którzy przekazali na rzecz naszego chorzowskiego oddziału TOZ swój 1%, bez tego byłoby nam naprawdę bardzo ciężko, to ogromna pomoc. Każda pomoc, KAŻDA, jest dla nas i naszych podopiecznych na wagę złota, dlatego raz jeszcze serdecznie wszystkim dziękujemy i życzymy Wam Kochani zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

PRZEDŚWIĄTECZNY DZIEŃ OTWARTY 19.12.2015...

Kochani, bardzo wszystkim dziękujemy za ten przemiły dzień! :) Pieski mogły sobie pospacerować (odbyło się ponad 140 spacerków), dostały także maaaasę prezentów :D 8 psiaczków znalazło nowe domki. Za pomocą bazarku pozyskaliśmy kolejne 1222zł na cel budowy woliery! :)
Wraz z psiakami wszystkim raz jeszcze Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY!KONKURSY "ŚWIĄTECZNY KOTEK" I "ŚWIĄTECZNY PIESEK" JUŻ AKTYWNE! ...

Zachęcamy do przeglądania i oddawania głosów! ;)
Facebook - świąteczny piesek
Facebook - świateczny kotek


ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA PRZEDŚWIĄTECZNY DZIEŃ OTWARTY ...

19 grudnia 2015 roku zapraszamy serdecznie na Przedświąteczny Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie przy ul.Opolskiej 36. W godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można:
* wyprowadzić schroniskowego pieska na spacer,
* podarować schroniskowemu zwierzakowi stały dom,
* zaadoptować wirtualnie wybranego przez siebie psiaka,
* zostawić prezent pod choinką dla schroniskowych zwierzaków,
* przekazać darowiznę dla schroniskowych zwierzaków,
* wziąć udział w bazarku z istnymi cudeńkami! (wystawimy masę przepięknych rękodzieł wykonanych przez naszą kochaną wolontariuszkę Sabinę, będą także pamiątkowe kubeczki, kalendarze na 2016 rok i wiele, wiele innych,
* zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem oraz z naszą schroniskową maskotką - Niebieskim Psiakiem! mamy już specjalnie na tą okazję przygotowane świąteczne tło,
* zasięgnąć informacji na temat adopcji, wolontariatu, itp. …oraz wiele, wiele innych…
Odwiedzający zostaną wyposażeni w mikołajkowe czapeczki. Posiadaczy własnych czapeczek gorąco zachęcamy do ubrania ich na czas spacerków z psiakami
Aby wyprowadzić pieska ze schroniska należy mieć ukończone 18 lat. Zapraszamy natomiast całe rodzinki, dzieci będą mogły jak zwykle wyprowadzić pieska z rodzicami (pod ich opieką i na ich odpowiedzialność)
Przedświąteczny czas powinien być wypełniony dobrymi uczynkami i takim też będzie wizyta w chorzowskim schronisku 19 grudnia – zapraszamy! Psiaki czekają
* Przy okazji przypominamy, że zwierzęta to nie zabawki. To żywe stworzenia, które absolutnie nie powinny być świątecznymi prezentami. Adopcja to decyzja na następne kilkanaście lat. Pamiętajmy o tym i adoptujmy odpowiedzialniePodziekowania...

Raz jeszcze z całego serca dziękujemy firmie Tropical za to, że pamięta o naszych schroniskowych podopiecznych.
Za ogromną ilość kociej karmy w imieniu bezdomnych kotów przesyłamy wielkie - DZIĘKUJEMY!
Zachęcamy do przeczytania artykułu dot. świątecznej pomocy dla wolno żyjących kotów, który ukazał się na stronie TropiCat:
http://www.tropicat.pl/aktualnosciSchroniskowa choinka :)

W naszym schronisku choinka już stoi. Jest taka, na jaką nas stać, ale cieszymy się, że ją mamy. Ozdoby pochodzą z darów. Jeżeli ktoś ma jakieś stare, niepotrzebne bombki, to oczywiście bardzo chętnie je przyjmiemy, żeby upiększyć naszą choineczkę. Ostatecznie liczy się sam symbol i mamy ogromną nadzieję, że 19 grudnia podczas dnia otwartego pod choinką znajdą się prezenciki dla schroniskowych zwierzaczków... Serdecznie zapraszamy!Nasze schronisko w Dzień Dobry TVN! ...

Załączamy link do fragmentu programu Dzień Dobry TVN z dnia 10 grudnia 2015 roku, w któym pojawiła się wzmianka dot. naszego schroniska :)
» http://dziendobry.tvn.pl/ «


ŚWIĄTECZNE PACZUSZKI OD TOZ O/CHORZÓW DLA WOLNO ŻYJĄCYCH KOTÓW ...

Od 15 grudnia 2015 roku serdecznie zapraszamy karmicieli kotów wolno żyjących z terenu Chorzowa oraz Świętochłowic po odbiór świątecznych paczuszek z karmą. W tym trudnym, zimowym okresie bardzo chcielibyśmy wspomóc te biedne stworzenia chociaż w taki sposób… Po odbiór karmy zapraszamy w godzinach otwarcia biura, tj. 10-16 w tygodniu i 10-14 w weekendy. Paczuszki wydamy za podpisem odbioru. Bardzo prosimy pamiętać o zabieraniu dowodów osobistych. Osoby mniej majętne, posiadające również koty w domach, zapraszamy po odbiór żwirku. W takim wypadku prócz dowodów osobistych prosimy także przynosić własne reklamówki/torby.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA PRZEDŚWIĄTECZNY DZIEŃ OTWARTY ...

19 grudnia 2015 roku zapraszamy serdecznie na Przedświąteczne Spacerowanie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie przy ul.Opolskiej 36. W godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można:
* wyprowadzić schroniskowego pieska na spacer,
* podarować schroniskowemu zwierzakowi stały dom,
* zaadoptować wirtualnie wybranego przez siebie psiaka,
* zostawić prezent pod choinką dla schroniskowych zwierzaków,
* przekazać darowiznę dla schroniskowych zwierzaków,
* wziąć udział w bazarku z istnymi cudeńkami,
* zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem oraz z naszą schroniskową maskotką - Niebieskim Psiakiem,
* zasięgnąć informacji na temat adopcji, wolontariatu, itp.
…oraz wiele, wiele innych…
Odwiedzający zostaną wyposażeni w mikołajkowe czapeczki. Posiadaczy własnych czapeczek gorąco zachęcamy do ubrania ich na czas spacerków z psiakami. Aby wyprowadzić pieska ze schroniska należy mieć ukończone 18 lat. Zapraszamy natomiast całe rodzinki, dzieci będą mogły jak zwykle wyprowadzić pieska z rodzicami (pod ich opieką i na ich odpowiedzialność). Przedświąteczny czas powinien być wypełniony dobrymi uczynkami i takim też będzie wizyta w chorzowskim schronisku 19 grudnia – zapraszamy! Psiaki czekają.
* Przy okazji przypominamy, że zwierzęta to nie zabawki. To żywe stworzenia, które absolutnie nie powinny być świątecznymi prezentami. Adopcja to decyzja na następne kilkanaście lat. Pamiętajmy o tym i adoptujmy odpowiedzialnieMIKOŁAJKI W CHORZOWSKIM SCHRONISKU...

Kochani, pogoda dopisała, wspaniali ludzie również, to był cudowny dzień.
Bardzo dziękujemy przecudnym Mikołajom, naszym wolontariuszom oraz wszystkim uczestnikom dzisiejszych Mikołajek :D Dziękujemy również TVN 24 oraz Radio Katowice za odwiedziny :)
Na liście zebrało się 200 spacerków :D Udało się uzbierać 1078zł z przeznaczeniem na budowę woliery dla kotów :D A ponadto do adopcji poszło 10 psiaków i 1 kot :) Kto zna psiaczki na pewno bardzo się ucieszy, bo nowe domki znalazły dzisiaj m.in. Biszkopt, Bartuś, Mirka, Ciastek, Bari, Kubuś i piesek beagle. Schroniskowe zwierzaki dostały także wiele, wiele prezentów. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni.
Pozdrawiamy gorąco i już teraz zapraszamy na przedświąteczne spotkanie z psiakami, które odbędzie się 19 grudnia ;) Więcej informacji już niebawem!MAMY INKUBATORY ...

Kochani, właśnie dotarły do nas dwa inkubatory dla małych zwierząt!!! Dzięki nim będziemy w stanie zapewnić lepsze warunki najmłodszym zwierzakom trafiającym do schroniska. Inkubatory m.in. zapewniają odpowiednią stałą temperaturę, wilgotność powietrza oraz ochronę przed niepożądanymi bakteriami, a także ułatwiają utrzymanie higieny.

Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni, bo to dzięki Wam i Waszemu wsparciu mogliśmy doposażyć schronisko w tak wspaniały sprzęt, który przez lata będzie służył dla dobra bezdomnych zwierząt. Kochani, jesteście wielcy! I mamy ogromną nadzieję, że w dalszym ciągu będziecie działać wraz z nami na rzecz naszych schroniskowych podopiecznych. Razem możemy więcej!

Przypominajka: Ludzie dobrego serca przekazywali darowizny na cel zakupu aparatu USG dla schroniska. Udało się uzbierać 13.125,00 PLN, lecz tymczasem USG zostało nam podarowane przez wspaniałą firmę. Zgromadzone fundusze poddaliśmy pod głosowanie na fb, a nasi facebook'owi fani zdecydowali o przeznaczeniu uzbieranej kwoty na zakup kabiny suszącej dla psiaków oraz dwóch inkubatorów. Suszarkę można zobaczyć m.in. tutaj: https://www.facebook.comCHORZOWSKI ODDZIAŁ TOZ DZIELI SIĘ KARMĄ Z BEZDOMNYMI KOTAMI ...

Zapraszamy serdecznie karmicieli bezdomnych kotów z terenu Chorzowa po odbiór karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie przy ul.Opolskiej 36.
Jednocześnie przypominamy, że dzielimy się także żwirkiem z mniej majętnymi właścicielami kotów. Aby odebrać żwirek należy mieć ze sobą własną torbę/reklamówkę.DARY OD ZOOPLUS 19.11.2015...

Otrzymaliśmy kolejną ogromną dostawę darów od Zooplus 'a
Kochani, jesteście wielcy i macie wspaniałe serca! Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ogromna jest to pomoc, ile przekazujecie dobra bezdomnym zwierzętom. W imieniu naszych czworonożnych podopiecznych - SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA ZOOPLUS
Jednocześnie bardzo dziękujemy naszym kochanym wolontariuszkom: Monice, Basi, Magdzie, Asi i Ani. Poświęciłyście swój wolny czas i siły na naprawdę ciężką pracę na rzecz schroniskowych zwierzaków. Cieszymy się, że mamy wśród wolontariuszy tak wspaniałe i silne kobiety :D Dziękujemy także Januszowi - kibicowi Ruchu Chorzów, który przeczytał o naszej akcji na Facebooku i bez mrugnięcia okiem przybył do schroniska i pomagał do samego wieczora :)*** STERYLIZACJA/KASTRACJA KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH Z TERENU ŚWIĘTOCHŁOWIC ***

W związku z licznymi zapytaniami/prośbami, TOZ O/Chorzów podjął uchwałę dot. sterylizacji/kastracji kotów wolno żyjących z terenu Świętochłowic. Do końca 2015 roku możemy przeprowadzić i sfinansować zabiegi oraz czipowanie 20 wolno żyjących kotów. Karmicieli bezdomnych kotów zainteresowanych skorzystaniem z akcji prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Miasta w Świętochłowicach (Wydział Ekologii i Gospodarki Odpadami). W urzędzie osoby będą zgłaszane do schroniska drogą mailową, bądź otrzymają stosowne skierowanie. Równocześnie informujemy mieszkańców Chorzowa, że akcja sterylizacji/kastracji kotów wolno żyjących w naszym Oddziale trwa cały rok.KABINA SUSZĄCA...

Kochani, przedstawiamy Wam kabinę suszącą, którą dzięki Wam dysponuje schronisko. Dla niewtajemniczonych -> Ludzie dobrego serca przekazywali darowizny na cel zakupu aparatu USG dla schroniska. Udało się już uzbierać 13.125,00 PLN, lecz tymczasem USG zostało nam podarowane przez wspaniałą firmę, więc uzbierane fundusze poddaliśmy pod głosowanie na fb. Nasi facebook'owi fani zdecydowali o przeznaczeniu uzbieranej kwoty na zakup kabiny suszącej dla psiaków oraz dwóch inkubatorów. Inkubatory są jeszcze w drodze, natomiast kabina jest już w schronisku.
Z racji tego, że zbliża się kundelkowa parada i zaczęliśmy kąpać psiaki, postanowiliśmy uruchomić ten piękny sprzęt. Na "pierwszy ogień" poszedł nasz słodziak - Jaś. Podczas suszenia był niesamowicie grzeczny - ułożył się jak w ciepłej budce, najwyraźniej ciepły wiaterek mu odpowiadał.
Raz jeszcze dziękujemy Kochani za wsparcie! Niebawem mamy nadzieję pochwalić się inkubatorami i rozliczyć się Wami do końca. A tymczasem pozdrawiamy Was gorąco i liczymy na dalsze wspieranie naszych akcji.SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA JESIENNĄ PARADĘ KUNDELKÓW...

Zbiórkę zaczynamy od godz. 10.30 pod schroniskiem, przemarsz ruszy o godz. 12.00. Miejscem docelowym będzie Amelung. Limit miejsc jest ograniczony do 80, najlepiej więc nie zwlekać z zapisami ;)
Z ewentualnymi pytaniami prosimy zwracać się telefonicznie ☎ - 32 249 84 52 lub na priv Fb.ADOPTUJ ODPOWIEDZIALNIE...

Kochani, nadchodzi zima – bardzo trudny okres dla schroniskowych podopiecznych. Apelujemy w związku z tym o adopcje. Nie ma nic lepszego, nie ma większej pomocy, niż podarowanie ciepłego i kochającego domu. Przed adopcją warto uświadomić sobie jednak, że zwierzę to nie zabawka na chwilę. Zwierzak to przyjaciel na lata, to członek rodziny, który wymaga szacunku i opieki. Pies czy kot to cudowny współtowarzysz, który kocha bezwarunkowo. Trzeba też jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zwierzak w domu to także obowiązki i wydatki oraz czasami niestety troski. Dlatego zachęcamy do adopcji, lecz do tych w pełni świadomych, do tych „na dobre i na złe”, do tych zdolnych przetrwać trudne początki…do tych NA ZAWSZE.BUDKI DLA KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH W CHORZOWIE

Budkę dla kotów wolno żyjących można otrzymać po zadeklarowaniu opieki zgodnej z naszymi zasadami oraz za zgodą posiadacza gruntu (wniosek do pobrania - » TUTAJ «).
Ocieplone budki pozwalają kotom wolno żyjącym na znalezienie w miarę bezpiecznego i jednocześnie niekonfliktowego schronienia w mieście, umożliwiają przetrwanie zimy. Warto sprezentować taką budkę kotom, szczególnie, gdy są one jednocześnie dokarmiane. Każda budka powinna posiadać swojego opiekuna i musi być zlokalizowana zgodnie z uwzględnieniem obiekcji sąsiadów. Budki pozwalają ustalić miejsca przebywania zwierząt i kontrolować ich populację (poprzez sterylizacje i kastracje wyk. w naszym schronisku), a w ich pobliżu nie ma siedlisk myszy czy szczurów.
Budki powinny być wypełnione słomą, lub ewentualnie kocykiem/wykładziną. Opiekun budki winien zadbać o porządek wokół budki oraz w niej. Jeżeli budka wypełniona jest wykładziną/kocykiem/itp., to należy je raz na jakiś czas wytrzepać lub w razie potrzeby wymienić na inne. Opiekunów budek, którzy jednocześnie są karmicielami wolno żyjących kotów, postaramy się w miarę naszych możliwości w okresie zimowym wspierać karmą.

Budek nie wydajemy na tereny prywatne (ogródki przydomowe, działkowe, itd.). Budki muszą być umiejscowione w przestrzeni publicznej.

W sprawie ustawienia budki dla kotów należy kontaktować się telefonicznie Tel. 32 249 84 52 lub mailowo schroniskochorzow@wp.pl. Zachęcamy także do rozmowy w biurze schroniska i pobierania wniosków w godz. 10-16 w tyg., 10-14 w weekendy.

Osoby, które chciałyby wesprzeć tą akcję, bardzo prosimy o wsparcie. Pomóż nam pomagać

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Chorzowie:
ul. Opolska 36, 41-500 Chorzów,
konto bankowe: PKO BP O/Chorzów 90 1020 2368 0000 2202 0022 8247*** DOKARMIAJ PTAKI Z CHORZOWSKIM TOZ'EM ***

Kochani, wznawiamy zeszłoroczną akcję :) Od dzisiaj (tj.04.11.2015) znów będziemy wydawać karmniki dla ptaków. Każdą osobę zainteresowaną pomocą ptaszkom serdecznie zapraszamy do naszego schroniska przy ul.Opolskiej 36. Warunkiem odebrania karmnika jest podpisanie oświadczenia dot. umieszczenia go w przestrzeni publicznej oraz dbania o to, by nie zabrakło w nim ziarenek dla ptaszków.
* W tym roku do karmników nie dodajemy karmy. W ziarenka trzeba zaopatrzyć się we własnym zakresie.HALLOWEEN 2015...

Schroniskowe pieski także świętują Halloween. Na pewno byłyby znacznie szczęśliwsze, gdyby mogły to robić w swoich domkach... Dlatego bardzo prosimy o przemyślenie możliwości adopcji przed trudnym czasem jakim jest zima... Zachęcamy także do przekazywania darów na rzecz schroniskowych zwierzaków ;) Potrzebna jest kaloryczna sucha karma, wykładziny i dywany, ręczniki, koce. Chętnie przyjmiemy także smycze i obroże, które wykorzystują wolontariusze podczas weekendowych spacerków, a także podczas kundelkowych parad ;)
Największą pomocą jest jednak ADOPCJA, dlatego bardzo prosimy o ciepłe i kochające domki dla schroniskowych zwierzaków. A jeżeli już naprawdę nie macie Kochani takich możliwości, to prosimy chociaż o UDOSTĘPNIANIE schroniskowych zwierzaków ;) Pozdrawiamy gorąco i życzymy udanej zabawy Halloween'owej, a także spokojnego dnia Wszystkich Świętych.
* Schronisko, jak w każdy weekend, będzie czynne w godz.10-14 :)
** A tak wyglądało Halloween w schronisku w zeszłym roku ;)
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.696911747061279.1073741848.584619741623814&type;=3
Wszystkie zwierzaki ze zdjęć mają już nowe domki...Podziękowania...

Z całego serca dziękujemy firmie "insta Shared Services Polska" z Gliwic za kolejną zbiórkę darów na rzecz podopiecznych z naszego schroniska. Ilość zebranych darów jest imponująca! Bardzo dziękujemy!Podziękowania...

Z całego serca dziękujemy firmie Johnson Controls Akumulatory sp. z o.o. za wspaniały prezent. Schroniskowi podopieczni dostali cały karton środków odrobaczających (na skórę) dla kotów oraz obróżek przeciwpchelnych dla psiaków. Znalazł się również prezent dla naszych pracowników - ciepłe, puchowe kamizelki.
Przedstawiciele firmy podczas wizyty w schronisku wyprowadzili także pieski na spacerek :)
Bardzo, bardzo, BAAARDZOOO DZIĘKUJEMY! Kochani, jesteście wspanialiAPEL DOT. KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH

Kochani, nadchodzi najgorszy okres dla wolno żyjących kotów. Nam w domach jest ciepło, a one? Często nie mają się gdzie schować, błąkają się pozostawione same sobie, głodne… Budek dla kotów niestety nie jesteśmy w stanie zasponsorować :( Ale za to bardzo chętnie podzielimy się tym, co mamy – karmą. Możemy zmienić los tych biednych stworzeń i zrobimy to! Chcemy by miały pełne żołądki, by miały chociaż tą podstawową opiekę. Apelujemy do osób, które dokarmiają koty, jak i do tych, które może od tego właśnie zaczną swoją pomoc. Chcemy rozsiewać dobro dla zwierząt, by te najbardziej poszkodowane przez los stworzenia mogły zebrać plony. Pamiętajmy – dobro powraca.

W związku z tym SERDECZNIE ZAPRASZAMY KARMICIELI BEZDOMNYCH KOTÓW Z TERENU CHORZOWA PO ODBIÓR KARMY DLA KOTÓW do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie przy ul.Opolskiej 36 w godz. 10-16 w tygodniu oraz 10-14 w weekendy.

Dzielimy się tym, co mamy... W dobrej wierze… I kierujemy ogromną prośbę do innych organizacji pro zwierzęcych oraz ludzi dobrej woli – pomagajmy tym najbardziej potrzebującym, bezbronnym, naszym braciom mniejszym…


fot. P. Aneta Hejczyk


Podziękowania...

Dzięki uprzejmości PSIORTAL.PL przedstawiamy filmik z Światowego Dnia Zwierząt organizowanego przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.
PSIORTAL - jesteście Kochani, filmik jest przepiękny - dziękujemy!


źródło: www.psiortal.pl


Podziękowania...

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za odwiedziny: Naczelnik Wydziału Komunalnego - Pani Zuzannie Kurczek, Prezydentowi Miasta Chorzów - Panu Andrzejowi Kotali oraz Kierownikowi Referatu Utrzymania Zieleni i Inwestycji - Panu Zdzisławowi Moskal :)
Swoją postawą dajecie Państwo wspaniały przykładZERWIJMY ŁAŃCUCHY 05.10.2015

Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom oraz ich wychowawczyniom za przybycie na wydarzenie organizowane przez nasze schronisko oraz Przedszkole nr 12 z Chorzowa :) Edukacja w tak istotnych tematach to podstawa już od najmłodszych lat. Przesyłamy również wyrazy wdzięczności dla naszego gościa honorowego - Prezydenta Andrzeja Kotali :) Swoją postawą daje Pan wspaniały przykład! :) Dziękujemy wszystkim kochanym ludziom za obecność i przekazane dary. Chylimy czoła pomysłodawcom tej ogólnopolskiej akcji, z ogromną przyjemnością się do niej dołączyliśmy. Liczymy, że ziarenka zasiane w głowach naszych dzisiejszych gości w przyszłości zaowocują ;)


ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT 04.10.2015

Imprezę uważamy za bardzo udaną :) Dzięki naszym kochanym odwiedzającym na spacerek wyszło ponad 100 psiaków! Mieliśmy także okazję by pochwalić się nową schroniskową maskotką - chorzowskim psiakiem :) Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, za dary i za okazane psiakom serca. Przepraszamy za małą ilość zdjęć, ale w natłoku zajęć fotografowanie nam umknęło... Pozdrawiamy gorąco i do zobaczenia za rok!JUŻ TERAZ SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Osoby zainteresowane wyprowadzaniem piesków w dn. 4.10.2015 prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych :)
Do wspólnego świętowania zapraszamy całe rodzinki!
A tak bawiliśmy się w zeszłym roku:
https://www.facebook.comWRZEŚNIOWA PARADA KUNDELKÓW

Data – 19 września 2015r.
Zbiórka pod schroniskiem - od godz. 10.30
Start przemarszu - o godz. 12.00
Limit osób – 100
Zapisy drogą mailową pod adresem: dzien.kundelka@gmail.com
(w treści wiadomości prosimy podać imię, nazwisko oraz nr dokumentu tożsamości)
Przy okazji bardzo prosimy o prezenty dla schroniskowych zwierzaków :) Nasi bracia mniejsi potrzebują pomocy Na miejscu można będzie zostawić karmę (suchą i mokrą) lub wpłacić darowiznę (na podst. kwitariusza).
Zapraszamy serdecznie!Podziękowania

Z całego serca dziękujemy kierownictwu sklepu E.Leclerc w Chorzowie przy ul.Żołnierzy Września 22 za organizację zbiórki darów dla podopiecznych naszego schroniska.
Udało się uzbierać niemal 450kg karmy suchej oraz mokrej!
Jesteśmy bardzo wdzięczni, to pomoc na wagę złota.
Dziękujemy również klientom sklepu, którzy postanowili przekazać dary na rzecz schroniskowych zwierzaków. Z takich ludzi należy brać przykład!ZDOBYWAMY SZCZYTY DLA PODOPIECZNYCH CHORZOWSKIEGO SCHRONISKA - 2GA EDYCJA!

13 września 2015 r. 4-ro osobowa grupa składająca się dwóch wolontariuszek (Kariny i Basi) oraz uczestników kundelkowych parad (Barbary i Damiania) zdobyła Babią Górę! To już drugi szczyt, na którym pojawił się schroniskowy baner. Dziękujemy! Przy okazji serdecznie zapraszamy na kolejną wyprawę na Rysy, która odbędzie się już 20 września 2015r.

* Wyprawa nie jest organizowana przez TOZ O/Chorzów. Inicjatywa jest prywatna, każdy uczestnik ponosi odpowiedzialność oraz koszty sam za siebie, a także sam organizuje sobie transport na miejsce. Przewodnikiem grupy oraz inicjatorką tego przedsięwzięcia jest nasza wolontariuszka Karina. Pytania oraz zapisy pracowników i wolontariuszy pod postem lub pod adresem mailowym karinachruszcz@wp.pl🐱 POMOC DLA MNIEJ MAJĘTNYCH POSIADACZY KOTÓW 🐱

Bardzo chcielibyśmy wspomóc mniej majętnych posiadaczy kotów dzieląc się z nimi żwirkiem do kuwet.
Jeżeli sami jesteście Państwo w potrzebie lub znacie takie osoby, to zapraszamy do naszego schroniska (przy ul.Opolskiej 36 w Chorzowie).
W tygodniu w godz.: 8-16
W weekendy w godz.: 10-14

ZDOBYWAMY SZCZYTY DLA ZWIERZAKÓW Z CHORZOWSKIEGO SCHRONISKA - 1 EDYCJA

Z ogromną przyjemnością zamieszczamy kilka zdjęć z 1-szej edycji wyprawy na Rysy Niebawem 2-ga edycja! Informacje o niej już wkrótce zamieścimy na FB
* Wyprawa nie jest organizowana przez TOZ O/Chorzów. Inicjatywa jest prywatna, każdy uczestnik ponosi odpowiedzialność oraz koszty sam za siebie, a także sam organizuje sobie transport na miejsce.

Mamy aparat USG !!!

Kochani, mamy niesamowite wieści! Niesamowicie dobre :D W ramach darowizny od wspaniałej firmy otrzymaliśmy aparat USG! Jest to sprzęt, który ma zaledwie kilka lat. Kiedy był nowy kosztował 120 tys. PLN ! Tym sposobem dysponujemy w schronisku bardzo dobrej jakości aparatem USG, który będzie służył zwierzakom i ich zdrowiu :) Naprawdę nie wiemy jak mamy dziękować... Anioły są wśród nas.... :) :) :) Kochani darczyńcy - macie wielkie serca

Do naszego nowego aparatu brakuje nam jeszcze tylko głowicy dla małych zwierząt. Koszt zakupu takiej głowicy to kilkanaście tysięcy złotych. W związku z tym środki, które pomogliście nam Kochani uzbierać, czyli 13.125,00 PLN przeznaczymy na ten cel :D Postaramy się zrobić to jak najprędzej i na pewno poinformujemy Was o tym na naszym profilu na Facebooku. Z całego serca dziękujemy WSZYSTKIM, którzy dołożyli swoją cegiełkę na cel zakupu USG. Kochani, jesteście wspaniałymi ludźmi Dziękujemy w imieniu schroniskowych podopiecznych za to, że możemy na Was polegać, że wspieracie nasze działania. Razem możemy więcej! :) Do tej pory nie możemy uwierzyć w to, co się stało... :) Nadzieja umiera ostatniaWAKACYJNA PARADA KUNDELKÓW

Zakończ wakacje dobrym uczynkiem – wyprowadź pieska ze schroniska! :)

Data – 29 sierpnia 2015 r.
Zbiórka pod schroniskiem - od godz. 10.30
Start przemarszu - o godz. 12.00
Limit osób – 100
Punkt docelowy przemarszu - Amelung
Zapisy drogą mailową pod adresem: dzien.kundelka@gmail.com (w treści wiadomości prosimy podać imię, nazwisko oraz nr dokumentu tożsamości)
Przy okazji bardzo prosimy o prezenty dla schroniskowych zwierzaków :)
Nasi bracia mniejsi potrzebują pomocy Na miejscu można będzie zostawić karmę (suchą i mokrą) lub wpłacić darowiznę (na podst. kwitariusza).
Zapraszamy serdecznie!Z POWODU PANUJĄCYCH UPAŁÓW ODWOŁUJEMY WOLONTARIAT W NAJBLIŻSZY WEEKEND
Podziękowania

Serdecznie dziękujemy nowożeńcom - Wioli i Markowi za piękny dar serca...
Młoda parada na wesele zażyczyła sobie karmę dla schroniskowych zwierzaków zamiast kwiatków. Wspaniały gest!*** REPORTAŻ - 12 MIN 20 SEK***

Tych, którzy 21 lipca przegapili reportaż nagrywany przez TVP Katowice w naszym schronisku, serdecznie zapraszamy do oglądania :)
http://katowice.tvp.pl/20779061/21072015
Część dot. zwierzaków rozpoczyna się w 12,20 min.
*Przy okazji, by nie było wątpliwości - Lala przedstawiona w reportażu oszczeniła się u nas w czasie kwarantanny, w 2 dobie pobytu w schronisku. W związku z tym wychowała szczeniaki, które następnie znalazły nowe domki. Lala została u nas wysterylizowana i również ma już nowy, dobry dom ;)

Podziękowania...

Kochani, dzisiaj schroniskowe zwierzaki znów mają święto, po raz kolejny zostały hojnie obdarowane przez zoologiczny sklep internetowy ZOOPLUS! Brak nam słów by wyrazić naszą wdzięczność... Psiaki i kociaki z naszego schroniska mają znów na jakiś czas zapewnioną karmę oraz akcesoria :) A my możemy na chwilę odetchnąć, nie martwić się. To, co robi ZOOPLUS, to niesamowity gest, przewspaniały dar! <3 W ZOOPLUSIE ludzie mają dobre serca i potrafią się dzielić z tymi najbardziej potrzebującymi. Równie mocno chcielibyśmy podziękować Prezesowi TOZ Panu Łukaszowi Balcer, bo to właśnie dzięki niemu po raz kolejny zwierzaki z naszego schroniska otrzymały tak piękny prezent :) Raz jeszcze najmocniej jak tylko potrafimy - DZIĘKUJEMY !
https://www.facebook.com/ZooplusPLWizyta TVP Katowice w naszym schronisku...

Dzisiaj (tj. 13.07.2015) zrobiła nam niespodziankę i zawitała do nas reprezentacja TVP Katowice. Najpierw dziennikarz przeprowadził wywiad z naszym Kierownikiem, a następnie już poza terenem schroniska Kierownik przedstawił kilka psiaków do adopcji:)
Reportaż ukaże się w TVP Katowice 21 lipca b.r.Podziękowania

Z całego serca dziękujemy firmie Tropical za wspaniały gest - przekazanie 300kg karmy Tropidog na rzecz psiaków z naszego schroniska . Akcja zorganizowana przez firmę Tropical z okazji Światowego Dnia Psa to piękny prezent i ogromna pomoc dla psiaków ze wszystkich trzech biorących udział w konkursie schronisk :)

Tropical - jesteście wspaniali!! ! ! KONKURS - PROSIMY O GŁOSY ! ! !

Kochani, firma Tropical zorganizowała wspaniały konkurs, w którym główną nagrodą jest 500kg karmy! Bardzo prosimy o polubienia poprzez Facebook'a naszego zdjęcia - grafika z największą ilością tzw. "lajków" zdobędzie 1-sze miejsce i największą ilość karmy dla psiaków :)

Link do naszej grafiki:
https://www.facebook.com/TropiDog/ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA ZWIERZYNALIA 2015 ! :)

Kochani, już w ten weekend (tj.13-14.06.2015) nasz Oddział TOZ będzie brał udział we wspaniałym pro zwierzęcym wydarzeniu :) Zwierzynalia 2015 odbędą się na terenie Parku Śląskiego w okolicy Kapelusza. Zał. plakat, na którym możecie zapoznać się z programem imprezy ;)
Przy okazji informujemy, że przy naszym stanowisku będzie można przekazać darowiznę na cel zakupu aparatu USG :) Błagamy o pomoc... Będziemy mieli ze sobą gadżety wystawiane na licytacje na Facebooku, a każda darowizna udokumentowana będzie w kwitariuszu. Wszystko po to, by konsekwentnie zmierzać do celu, jakim jest zakup USG dla schroniskowych zwierzaków.
Chcielibyśmy również z przykrością poinformować, że ze wzgl. na zapowiadaną upalną pogodę, nie weźmiemy ze sobą żadnych psiaków ze schroniska. Nie chcemy ich męczyć. Pieski oglądać i adoptować można będzie jedynie w schronisku.
Zapraszamy na Zwierzynalia​ oraz do naszego stanowiska, przy którym będzie można porozmawiać z Panią Prezes oraz wolontariuszami, a dla dzieci już przyszykowane są kolorowanki i słodki poczęstunek :)Schronisko dla zwierząt pięknieje z dnia na dzień! - artykuł na portalu "Mój Chorzów"

Na portalu "Mój Chorzów" ukazał się artykuł na temat naszego schroniska. Poniżej link do artykułu:
http://mojchorzow.pl/i,schronisko-dla-zwierzat-pieknieje-z-dnia-na-dzien,100,858532.html** ZAPRASZAMY NA LICYTACJE UNIKATOWYCH KUBKÓW ODBYWAJĄCE SIĘ NA FACEBOOK'U NASZEGO SCHRONISKA **
* FUNDUSZE POZYSKANE Z LICYTACJI PRZEKAZANE ZOSTANĄ NA ZAKUP APARATU USG *

Kochani, jak wiecie zbieramy fundusze na zakup aparatu USG dla naszych schroniskowych podopiecznych. Koszt takiego urządzenia to ok. 25 000 PLN. Póki co, dzięki Waszym dobrym sercom udało się uzbierać prawie 5 500 PLN :) Niestety droga do zakupu jest jeszcze daleka...
I w tym momencie powstała inicjatywa licytacji, z której środki zostaną przekazane na zakup USG.

Przedmiotem licytacji będą pamiątkowe kubki z limitowanej serii :)

Swoje propozycje cenowe prosimy zamieszczać w komentarzach pod postem dot. danej licytacji.

Osoba, która wygra licytację będzie mogła przekazać pieniążki w biurze schroniska (na podst. kwitariusza) lub przelewem (zatytułowanym „USG”). Istnieje możliwość wysyłki kubka pocztą.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Chorzowie: ul. Opolska 36, 41-500 Chorzów, konto bankowe: PKO BP O/Chorzów 90 1020 2368 0000 2202 0022 8247

Pozwól im żyć... – przekaż „cegiełkę” na zakup aparatu USG dla czworonożnych podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.Remontu w schronisku ciąg dalszy :)

Dzisiaj nasi pracownicy rozpoczęli wyburzanie starych i brzydkich już wybiegów. W ich miejscu stanie rząd kojców.OGŁASZAMY KONKURS NA PROJEKT WOLIERY DLA KOTÓW

Kochani, chcielibyśmy w naszym schronisku wybudować wolierę dla kotów. Możliwość pobytu na świeżym powietrzu, wygrzania się na słońcu, na pewno dobrze zrobi naszym kocim podopiecznym :) W związku z tym ogłaszamy konkurs na projekt woliery dla kotów wraz z aranżacją jej wnętrza. Woliera byłaby dobudowana do zewnętrznej ściany kociarni. Własne projekty prosimy nadsyłać do 5-go czerwca 2015 roku na maila schroniskochorzow@wp.pl Wiadomość prosimy zatytułować „woliera dla kotów”. Dla zwycięzcy – nagroda!**** CIEKAWOSTKA ****

Załączamy zdjęcie porównujące obecny wygląd schroniska z tym sprzed 20 lat. Jak widać wiele się zmieniło :) Cały czas działamy, by schroniskowym podopiecznym żyło się lepiej i by miały większe szanse na nowe domy ;)Wydłużamy godziny otwarcia schroniska !

Od 1-go czerwca 2015 roku wydłużamy godziny otwarcia schroniska do 18.00.

Zapraszamy :)
- w tygodniu w godz. 10.00-18.00
- w weekendy w godz. 10.00-14.00** ZAMYKAMY ZAPISY NA KUNDELKOWY DZIEŃ DZIECKA **

chwili mamy już 120 zapisów.... ;) Ci, którzy nie zdążyli się zapisać, mogą uczestniczyć w przemarszu bez pieska :) Zapraszamy także serdecznie do udziału w Dniu Dziecka, który odbędzie po paradzie. Będzie grill, muzyka, zabawy i konkursy z nagrodami :)
30 MAJA 2015 ROKU - KUNDELKOWY DZIEŃ DZIECKA W CHORZOWSKIM SCHRONISKU - ZAPRASZAMY SERDECZNIE! :)"Kundelkowy Dzień Dziecka" - będą nagrody i pamiątki !

1. Uczestnicy konkursów, które odbędą się 30 maja podczas Kundelkowego Dnia Dziecka w naszym schronisku, będą mogli wygrać specjalnie przygotowane na tą okazję kubki:)
2. Każdy zapisany uczestnik Kundelkowej Parady z okazji Dnia Dziecka otrzyma na pamiątkę notesik, długopis, smyczkę i pocztówki przekazane przez Urząd Miasta Chorzów :) :) :)Wolontariat - informacja

Obecnie pomaga nam ponad 80-ciu wolontariuszy i niestety ze względów logistycznych nie jesteśmy w stanie przyjąć więcej osób. Jeżeli będziemy ogranizowali nowy nabór, informacja na pewno pojawi się na stronie głównej schroniska oraz na Facebooku. Póki co serdecznie zapraszamy na próbki wolontariatu jakimi są Kundelkowe Parady organizowane przez nas kilka razy w roku ;)

DZIEŃ DZIECKA W CHORZOWSKIM SCHRONISKU 30.05.2015

Kochani, serdecznie zapraszmy na Dzień Dziecka, który odbędzie się 30 maja 2015r. w naszym schronisku. Będzie to dzień otwarty połączony z paradą kundelków :)
Program dnia:
* Od godz.10.30 – zbiórka pod schroniskiem, odbieranie psiaków, rozpoczęcie konkursów i zabaw na polanie nieopodal schroniska. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i zabawy dla najmłodszych, malowanie twarzy, itp. :)
Stroną muzyczną i przeprowadzeniem konkursów zajmie się nasza wolontariuszka Jola – pseudonim Yoleck :)
* Godz.12.00 – zbiórka na polanie i start przemarszu kundelków w kierunku Amelungu
* Ok. godz.13.30 – powrót do schroniska, oddanie psiaków, mycie rąk i powrót na polanę. Na polanie rozpocznie się piknik/grill/ognisko dla chętnych, rostrzygnięte zostaną niektóre konkursy ;)
O prowiant i napoje trzeba będzie zadbać we własnym zakresie. Zapewniamy jedynie miłą atmosferę i miejsce do odpoczynku po kundelkowym dniu ;)
Jak zwykle bardzo prosimy o dary dla schroniskowych podopiecznych (karma sucha i mokra). Kochani, niech to będzie także Dzień Dziecka dla schroniskowych zwierzaków
Na paradę prosimy zapisywać się przez maila – dzien.kundelka@gmail.com W treści prosimy podać imię i nazwisko oraz nr dowodu osobistego (stali uczestnicy nie muszą podawać nr dowodu ;) ).
Zapraszamy serdecznie! :)*** WSPIERAJ ZWIERZAKI Z CHORZOWSKIEGO SCHRONISKA RAZEM Z ORANGE ***

Już dziś w trzech punktach Oragne w Chorzowie zawisną plakaty informujące o zbiórce datków na zakup aparatu USG do naszego schroniska. Jak wiecie od kilku miesięcy zbieramy fundusze na ten cel, lecz do ostatecznej kwoty brakuje nam jeszcze ok. 20 tys. zł. Aparat USG w schronisku znacznie poprawi diagnostykę, a tym samym jakość życia zwierząt trafiających do naszego schroniska. Już na dniach w Organe przy ul. Wolności 10 oraz 29, a także w punkcie Orange na AKS pojawią się specjalne puszki, do których będzie można wrzucić swoją cegiełkę na USG dla schroniskowych zwierzaków. Bardzo dziękujemy powyżej wymienionym punktom Orange za inicjatywę i chęć pomocy!
Wszystko powoli wygląda coraz ładniej, trawka już zasiana i podlana :) Teraz psiaki są lepiej widoczne i same więcej widzą:)
Przy okazji jak zwykle zachęcamy do adopcji. W naszym schronisku na nowy, dobry dom czeka niemal 300 psiaków. Część z nich można zobaczyć w galerii:
https://picasaweb.google.comPrace nie tracą tempa. Likwidujemy kolejne stare i brzydkie kojce. W ich miejscu staną nowe, większe i jaśniejsze:) Robimy co możemy, staramy się jak najlepiej zagospodarować teren i materiały, które posiadamy, dla dobra schroniskowych podopiecznych. Chcemy, by w tymczasowym miejscu zamieszkania psiaków jakim jest nasze schronisko, było im jak najlepiej :)Prace postępują:)Pogoda dopisuje, nasi pielęgniarze dzielnie pracują :) Na zał. zdjęciu brukowanie terenu. Uchylimy rąbka tajemnicy - planujemy utworzyć także pas zieleniKUNDELKOWA MAJÓWKA – 2 MAJA 2015

Zapraszamy serdecznie na Kundelkową Majówkę, która odbędzie się 2-go maja 2015 r. :)
Tradycyjnie uczcimy ten dzień paradą kundelków, która dotrze tym razem na Amelung w Chorzowie. Po paradzie i po oddaniu psiaków zaprosimy Was do wspólnego odpoczynku i posiłku podczas ogniska/pikniku.

Program dnia:
* Od godz. 10.30 – zbiórka pod schroniskiem, zabieranie psiaków
* Godz. 12.00 – start parady i przemarsz na Amelung w Chorzowie

* Ok. 13.45 - powrót z psiakami do schroniska, oddanie psiaków, mycie rąk
* Od godz.14.00 – ognisko i piknik za schroniskiem :)GDZIE CI MĘŻCZYŹNI?

Gdzie ci mężczyźni? - chciałoby się zapytać, widząc pracujące ciężko kobiety. Pani Prezes, wolontariuszki, pracowniczki – z uśmiechem na twarzach i pełne zapału pracują dla dobra bezdomnych zwierząt. Czy naprawdę nie ma żadnego Pana, który w ramach wolontariatu chciałby wspomóc naszych braci mniejszych? Naszym pracownikom naprawdę przyda się każda para rąk ;) Odrobina ruchu na świeżym powietrzu na pewno nie zaszkodzi przed świątecznym czasem, kiedy to zasiądziemy do suto zastawionych stołów;)

Pogoda nas nie rozpieszcza, co chwilę pada - a to deszcz, a to grad, a to śnieg..., do tego wieje i jest naprawdę zimno... Nasi pielęgniarze jednak nie przerywają pracy, dla dobra schroniskowych zwierząt dalej przygotowują teren pod nowe, lepsze kojce. Bardzo ich doceniamy za ciężką pracę jaką wykonują, za poświęcenie na rzecz bezdomnych braci mniejszych. Kochani – dziękujemy!Nowe kojce i budy

W tym albumie zamieszczamy zdjęcia z wymiany kojców na nowe :)
Od listopada 2014 roku zaczęliśmy stopniowe odświeżanie kojców. Najstarsze i najbrzydsze kojce wymieniamy na nowe, które są większe i jaśniejsze, a do tego wyposażone w nowe budy z przedsionkami :)
Bardzo chcielibyśmy wymienić jak najwięcej kojców, dlatego bardzo prosimy o wspieranie naszych działań.

Stare kojce już zdemontowane, prace nad przygotowaniem terenu trwają :) Jak widać nawet kobiety wzięły się za łopaty i dzielnie walczą o lepsze warunki dla schroniskowych psiaków :)
Jeżeli są jakieś osoby chętne do pomocy – serdecznie zapraszamy.

*** OTWIERAMY WOLONTARIAT 50+ ***

Chcielibyśmy poszerzyć grono naszych wolontariuszy o osoby dojrzałe i w związku z tym z ogromną radością otwieramy nabór na wolontariuszy w wieku 50+ ! Osoby w tym wieku często maja już dorosłe dzieci, które mają swoje sprawy, i niejednokrotnie tacy ludzie zaczynają się czuć samotnie. Byłoby cudownie, gdyby te właśnie osoby skierowały swój wolny czas i swoje ciepło w kierunku schroniskowych podopiecznych. Myślimy, że psiaki będą wspaniale wypełniały lukę w życiu wolontariuszy 50+, a wolontariusze staną się odskocznią i wybawieniem dla psiaków spędzających życie za kratami. Jeżeli jesteście osobami w wieku 50+ – serdecznie zapraszamy! :)
Jeżeli znacie kogoś, kto mógłby zostać takim wolontariuszem – zachęćcie go i przedstawcie mu zalety wolontariatu :) Psiaki czekają :)
Wolontariat będzie odbywał się w weekendy w godz. 10-14.
"Pewnego dnia zobaczymy nasze zwierzęta podczas ponownego przyjścia Chrystusa. Niebo jest otwarte dla wszystkich stworzeń bożych." - Papież Franciszek


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W CHORZOWSKIM SCHRONISKU

Serdecznie zapraszamy na PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W CHORZOWSKIM SCHRONISKU 21.03.2015r. :) Jest piękna pogoda, rozpoczyna się wspaniała pora roku, chcielibyśmy podarować psiakom prezent pod postacią spacerków. W sobotę 21-go marca zapraszamy do schroniska wszystkie chętne do wyprowadzenia pieska PEŁNOLETNIE osoby. Spacerować będzie można w okolicach schroniska w godzinach wolontariatu tj. od 10 do 14. Do zobaczenia! :)

PS. Tak jak podczas poprzedniej parady odbędzie się zbiórka datków na zakup aparatu USG. Wpłat będzie można dokonywać na podstawie kwitariusza w biurze schroniska. Gorąco zachęcamy do udzielenia pomocy tym, którzy sami nie mogą o nią poprosić...

PPS. Więcej zdjęć Pimpusia oraz opis - w galerii:
https://picasaweb.google.com/

Wielkanocna Parada Kundelków 4 kwietnia 2015r.

W związku z napływającymi do nas prośbami z przyjemnością ogłaszamy, że 4-go kwietnia 2015 roku odbędzie się kolejna Parada Kundelków. Już teraz serdecznie zachęcamy do zapisywania się pod adresem mailowym: dzien.kundelka@gmail.com W treści maila prosimy podać imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego (może być bez serii). Osoby, które uczestniczą w niemal wszystkich paradach prosimy jedynie o imię i nazwisko.
Zbiórkę jak zwykle rozpoczniemy od godz. 10.30.
Start przemarszu o godz. 12.00.
Limit miejsc wynosi 100 osób i tym razem już nie będziemy go zwiększali, więc zachęcamy by wpisywać się już teraz. Prosimy także, by nie zapisywać się, jeżeli nie jest się w 100% pewnym. Po co marnować miejsce? Szkoda psiaków... Oczywiście rozumiemy przypadki losowe, choroby itd., ale zdarzają się osoby, które nagminnie zapisują się i nie przychodzą... Parada dotrze na Skałkę w Świętochłowicach, gdzie będzie można odpocząć, poświęcić uwagę psiakom i napić się ciepłej herbatki.


Przed wspaniałym, świątecznym czasem przyda się Wam Kochani chwila aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu będąca zarazem dobrym uczynkiem wobec schroniskowych psiaków :)

Podziękowania

W imieniu schroniskowych podopiecznych z całego serca dziękujemy Kibicom Ruchu Chorzów za przekazaną górę darów!Zawiadomienie

Zawiadamiamy, iż z dniem 2 marca 2015 r. Gmina Świętochłowice zakończyła współpracę z naszym schroniskiem. Przetarg na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami z terenu Gminy Świętochłowice wygrała firma „KONKRET” prowadząca schronisko w Bytomiu przy ul. Łaszczyka 18, nr tel. 32 395 21 75. W sprawach dotyczących bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Świętochłowice, w tym również w sprawach dotyczących dokarmiania bezdomnych kotów, prosimy kontaktować się z firmą „KONKRET” z Bytomia.Wybrano Prezesa TOZ w Polsce

Miło nam Państwa poinformować, że Pan Łukasz Balcer, Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, został wybrany Prezesem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Gratulujemy!!Dary od ZOOPLUS

Dotarła do nas dzisiaj kolejna dostawa pięknych darów ze sklepu internetowego ZOOPLUS. Wszystko to dzięki Prezesowi Zarządu Głównego TOZ w Polsce – Panu Łukaszowi Balcer. Panu Prezesowi chcielibyśmy z całego serca podziękować za tak ogromne wsparcie naszego Oddziału. Dzięki temu zwierzaki z naszego schroniska znów będą mogły jeść dobrą, specjalistyczną karmę :) Jednocześnie jesteśmy niezmiernie wdzięczni firmie ZOOPLUS, za tak ogromną ilość przekazanych na rzecz schroniska darów! To co robicie jest wspaniałe i aż brak nam słów na opisanie jak dobry jest to uczynek... Kochani, jesteście prawdziwymi aniołami O:) Chcielibyśmy zauważyć także, że poraz kolejny w rozładunku pomogła nam firma Widlatex :) To również bardzo wielka pomoc
http://widlatex.pl/start

Przy okazji chcielibyśmy nadmienić, że TOZ to nastrasza tego typu organizacja w Polsce (działa już od 151 lat!). Towarzystwo w prawie 90 jednostkach terenowych realizuje swoje cele statutowe, do których należy: działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, poszanowania ich, objęcia ochroną i otoczenia opieką, kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt, działanie na rzecz ochrony środowiska. Przez te wszystkie lata TOZ w Polsce uratowało miliony zwierzęcych istnień. Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią tej organizacji :)

Zachęcamy o adopcji wirtualnych...

Z całego serca zachęcamy do formy pomocy jaką jest wirtualna adopcja Już od 1zł dziennie można wesprzeć nasze działania mające na celu poprawę jakości życia zwierząt porzuconych i niechcianych, które trafiają do naszego schroniska każdego dnia...

Kundelkowa Parada z okazji...bez okazji ;)

Kundelkowe Parady tak weszły nam w krew, że postanowiliśmy zorganizować kolejną, po raz pierwszy bez żadnej okazji ;) Parady bardzo służą psiakom i dla ich dobra przynajmniej raz na miesiąc lub dwa postanowiliśmy sprawiać im wraz z Państwem prezent pod postacią przemarszu. Mamy nadzieję, że Państwu nie znudzi się pomoc w takiej formie i będziecie przybywać równie licznie jak w Walentynki ;)
„Kundelkową Paradę z okazji...bez okazji” zaplanowaliśmy na 7 marca 2015 roku.
Godziny zbiórki i startu bez zmian, tj.:
-zbiórka od godz. 10.30
-wspólny start ok. godz.12.00
Zapisy drogą mailową pod adresem – dzien.kundelka@gmail.com
W treści maila prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru dowodu osobistego (może być bez serii).
Limit chętnych: 100 osób

Trasa przebiegać będzie przez ogródki działkowe w kierunku Amelungu i z powrotem ;) Po przemarszu zapraszamy wszystkich pod schronisko na ciepłą grochóweczkę (wcześniej będzie można oczywiście umyć ręce w schronisku ;) ).

Jak zwykle prosimy o prezenty dla schroniskowych zwierzaków :)Dzień kota

Dzień Kota to święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. Przypomina także o tym, jak ważne jest niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale przez ludzką znieczulicę go straciły. Dzień Kota ma na celu uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los i z całego serca podpisujemy się pod ideą tego święta ;)
My, jako TOZ Oddział w Chorzowie, tylko w zeszłym roku wydaliśmy karmicielom wolno żyjących kotów ponad 1,5 tony karmy. Wspomagamy także karmą i żwirkiem mniej majętnych posiadaczy kotów, którzy zgłaszają się do nas po pomoc. W 2014 roku nasz oddział TOZ sfinansował sterylizację i kastrację ponad 100 wolno żyjących kotów.
Bezdomne koty trafiające do naszego schroniska mają do dyspozycji ciepłą, umeblowaną różnorodnymi drapakami i legowiskami kociarnię. Wszystkie są czipowane, szczepione, odrobaczone, poddawane sterylizacji/kastracji, a jeżeli zachodzi taka potrzeba także leczone. Wszystkie koty z naszego schroniska w stosunkowo krótkim czasie znajdują domy. Tylko w 2014 roku wydaliśmy do adopcji ponad 220 kotów.
Z tej pięknej okazji jaką jest Dzień Kota, bardzo Państwa prosimy – nie bądźcie obojętni na koci los. Adoptujcie, dokarmiajcie, kochajcie koty!Pomóż nam pomagać – dołóż swoją złotówkę na zakup USG

Kochani, planujemy zakup USG dla naszych schroniskowych podopiecznych. Dobrej jakości aparatura pozwoli nam szybciej i dokładniej diagnozować niektóre schorzenia psów i kotów, które trafiają do naszego schroniska. Co roku przyjmujemy ok.1400 porzuconych zwierząt, z których część nie jest zdrowa i wymaga szczegółowej diagnostyki. Właściwe rozpoznanie problemów zdrowotnych u zwierząt pozwala na podjęcie prawidłowego leczenia i znacznie zwiększa szansę kota lub psa na powrót do zdrowia. Aparatura USG będzie kolejnym, ważnym elementem diagnostycznym dla dobra zwierząt skrzywdzonych przez los i ludzi. BŁAGAMY WAS O POMOC w uzbieraniu funduszy na taki zakup. Pomóżcie nam pomagać. Nasz profil na Facebooku oglądany jest przez ponad 3,5 tys. osób, niektóre posty mają zasięg nawet do 25 tys. Gdyby znalazło się w tej grupie 400 osób, które wpłaciły by po 50zł na konto naszego oddziału, to USG byłoby już w naszym zasięgu. Kochani, bardzo prosimy o udostępnianie, może dzięki temu nasze wołanie o pomoc zobaczą ludzie, którzy będą w stanie przekazać środki finansowe niezbędne do zakupu USG.

konto bankowe: PKO BP O/Chorzów 90 1020 2368 0000 2202 0022 8247 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Chorzowie: ul. Opolska 36, 41-500 Chorzów Tytuł: USG

Apel o pomoc w roznoszeniu ulotek 1%


Kochani, zwracamy się do Was z ogromną prośbą. Potrzebujemy pomocy w roznoszeniu ulotek dot. przekazania 1% podatku.
Pomoc, jaką jest przekazanie 1 % podatku na naszych podopiecznych, jest naprawdę nieoceniona. Pieniążki w całości przekazywane są na bieżące potrzeby naszych braci mniejszych.
Bardzo prosilibyśmy osoby z takich miast jak: Dąbrowa Górnicza, Katowice, Świętochłowice, Chorzów oraz innych okolicznych miejscowości o pomoc w roznoszeniu ulotek. Zamówiliśmy 10000 sztuk i obawiamy się, że samym będzie nam trudno...
Naszą gorącą prośbę kierujemy do osób, które są w stanie znaleźć czas i chęci w sobie, by wspomóc schroniskowe zwierzaki taką formą wolontariatu.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:
- w prywatnej wiadomości na fb
- mailowy - schroniskochorzow@wp.pl
- lub telefoniczny - 32 249 84 52Nowe kojce...

Pora roku być może nie sprzyja budowie nowych kojców, ale my już nie mogliśmy się doczekać i praca cały czas wre. Obecnie kojce wyglądają jak na załączonym zdjęciu. Jeszcze trochę i będzie można je zadaszyć, a to już tylko krok do przeprowadzki psiaków!
W nowych kojcach psiaki będą miały więcej miejsca, będą mogły odpoczywać w nowych, dużych budach z przedsionkami oraz będą lepiej widoczne dla odwiedzających (może to zwiększy ich szansę na adopcję?
Pracy czeka nas jeszcze sporo, planujemy wymienić jak najwięcej kojców. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie naszych działań, bo mają one na celu poprawienie jakości życia bezdomnych, poszkodowanych przez los i przez człowieka zwierząt. Pozdrawiamy gorąco i działamy dalej!!!! ZAMYKAMY ZAPISY NA WALENTYNKOWY MARSZ !!!

Kochani, zgłosiło się już do nas 130 osób chętnych na walentynkowy przemarsz! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak duża ilość psiaków będzie miała znów wspaniały dzień. Jednocześnie stwierdzamy, że na chwilę obecną jest to granica naszych logistycznych możliwości i musimy zatrzymać dalsze zapisy. Z całego serca dziękujemy za zainteresowanie i chęć pomocy naszym braciom mniejszym. Oni bardzo tego potrzebują
Pozdrawiamy gorąco i do zobaczenia niebawem!


PLEBISCYT Lider Roku 2014 w Chorzowie

15 stycznia rozoczęła się czwarta edycja plebiscytu - Lider roku 2014. W ubiegłych latach głosowanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i zakończyło się uroczystą galą w redakcji Dziennika Zachodniego. Chcielibyśmy poinformować, że w tym roku jedną z kandydatek do wygrania konkursu jest Stanisława Psonka - Prezes chorzowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. To ona wraz z pracownikami i wolontariuszami chorzowskiego schroniska organizuje parady kundelków, które cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Dodatkowo, dzięki wspólnym spacerom znacznie wzrosła ilość adopcji - pieski szybciej znajdują nowy dom.
Aby zagłosować na Panią Prezes, wyślij SMS o treści:
DZCRCH.7 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)
Plebiscyt rozpoczął się 15 stycznia i potrwa do 6 lutego 2015 roku. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.


Parada walentynkowa


Już za miesiąc Walentynki i w związku z tym otwieramy zapisy na kolejny marsz pt.”Zakochaj się w kundelku” Na przemarsz jak zwykle będzie można zapisać się jedynie drogą mailową pod adresem – dzien.kundelka@gmail.com W treści maila prosimy podać imię, nazwisko oraz serię i numer dowodu osobistego. Zbiórkę zaczynamy tradycyjnie od godz. 10.30 pod schroniskiem przy ul. Opolskiej 36. Starujemy wszyscy razem o godz. 12.00. Trochę brakuje nam już nowych kierunków, w których moglibyśmy się udać. Trasę przemarszu podamy niebawem, ale na pewno tak jak zwykle maszerowanie zakończymy ok. godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału! Psiaki kochają grupowe spacerki :) Nie musimy chyba także wspominać, że nasi podopieczni chętnie przyjmą karmę (zarówno suchą jak i mokrą), koce, ręczniki, obroże, smycze, itd. ;)Tak pomaga nam sklep ZOOPLUS...W dniu 26.11.2014 odwiedzili nasze Schronisko przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 z Chorzowa oraz podarowali naszych podopiecznym karmę ze zbiórki w szkole. Dziękujemy i zapraszamy ponownie ;)
Podziekowania dla naszych wolontariuszy szczególnie wyrózniających się zaagażowaniem, systematycznościa i dużym sercem dla zwierząt.


Szanowni Państwo.

Zwracamy się do Państwa w imieniu wszystkich naszych podopiecznych. W chwili obecnej na terenie naszego schroniska przebywa 340 zwierząt (psy, koty). Głównie są to zwierzęta w okrutny sposób potraktowane przez swoich poprzednich właścicieli. Serce pęka nam z żalu na widok tych nieszczęśliwych zwierząt pokrzywdzonych przez ludzi i los. Chcielibyśmy Państwu uświadomić, że nadchodzi najgorszy okres dla zwierząt przebywających w naszym schronisku – ZIMA. Z tego powodu zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą w imieniu naszych czworonożnych przyjaciół, jeżeli są osoby które miałyby możliwość adoptowania i podarowania ciepłego kącika bylibyśmy bardzo wdzięczni. Zwierzęta zabrane z naszego schroniska potrafią okazać miłość, serce, oddanie oraz wdzięczność do końca swoich dni. Każde z nich zasługuje na prawdziwy i kochający dom. Niejednokrotnie widzimy w oczach tych zwierząt duży żal, a wręcz łzy rozpaczy. Długoletnia nasza praca z tymi biedakami nauczyła nas jednego – pokory i miłości dla zwierząt. Mitem jest to, że lata pracy powodują przyzwyczajenie do losu zwierząt, gdyż wciąż sami rozpaczamy nad okrucieństwem i tym co każdego dnia spotyka mnóstwo zwierząt ze strony człowieka. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z każdej adopcji do ciepłego i kochającego domu. Błagamy Państwa o dom dla naszych podopiecznych, niech w ich życiu zaświeci iskierka nadziei za co z góry z całego serca dziękujemy.

Wszystkie psy adoptowane z naszego schroniska wydawane są bezpłatnie. Każde zwierze zostaje odrobaczone (wg wskazań lekarza), odpchlone, zaszczepione szczepionką ochronną oraz przeciwko wściekliźnie, a także poddane zabiegowi kastracji/sterylizacji. Po adopcji jest możliwość przebadania adoptowanego psa/kota przez lekarza weterynarii.

W imieniu Zarządu TOZ O/Chorzów.

Podziękowania

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować Wydawnictwu De-Art z Katowic za bezpłatne wykonanie 2 banerów z grafiką przedstawioną poniżej. Firma godna naśladowania . Jeszcze raz bardzo dziękujemy w imieniu psiaków!DNI OTWARTE SCHRONISKA - DZIEŃ PIERWSZY - 18.10.2014

Pierwszy dzień otwarty już za nami ;) Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu nas odwiedzili, zdecydowali się na adopcję (także wirtualną), wzięli udział w konkursie i loterii, a także dołożyli się do zbiórki karmy i innych darów;)
» ZOBACZ ZDJĘCIA «Pan Prezydent Miasta Chorzowa wizytował w naszym schronisku

Ponad 100 adopcji miesięcznie - to wynik chorzowskiego schroniska. Niestety wiele psów i kotów nadal czeka na nowy dom, dlatego gorąco zachęcam do przygarnięcia czworonogów. Dzisiaj odbyła się kontrola, podczas której sprawdzaliśmy warunki w schronisku.

Podziękowania

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować parze - Michałowi i Klaudii z Chorzowa, którzy 20 sierpnia 2014 r. przekazali dary dla naszego schroniska. Jeszcze raz dziękujemy za tak szlachetny gest :)Dnia 8 sierpnia 2014 roku w godz. 10-17 na terenie CH Auchan w Katowicach odbyła się zbiórka karmy i akcesoriów dla podopiecznych naszego schroniska. Podczas tych 7 godzin ludzie dobrego serca zakupili i podarowali nam łącznie 3 pełne wózki karmy suchej oraz mokrej. BARDZO DZIĘKUJEMY! Dziękujemy także CH Auchan za owocną współpracę oraz naszym wolontariuszkom za aktywny udział w zbiórce.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nas przekazując 1% podatku na rzecz schroniska w Chorzowie. Przekazane przez Was pieniądze zostaną przeznaczone na poprawę warunków życia zwierząt. Dzięki Państwa pomocy cele, które realizujemy są łatwiejsze do osiągnięcia.
Serdecznie dziękujemy!!!

Informujemy, że od dnia 1.09.2014r. nasze schronisko będzie czynne do godziny 16.00.
Serdecznie zapraszamy.Zwierzynalia 2014Zwierzynalia 2014
Spacerujesz mniej chorujesz czyli na sportowo z przyjacielem zwierzem

II Ogólnopolski Zjazd Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt
„Zwierzynalia 2014”
pod tegorocznym hasłem
„Spacerujesz mniej chorujesz czyli na sportowo z przyjacielem zwierzem”
„ZWIERZYNALIA 2014” stanowią integralną część realizowanego już od paru lat w placówkach oświatowych oraz opiekuńczo-wychowawczych naszego Regionu programu Edukacji Humanitarnej „Mój PUPIL” Przedszkola Nr 12 w Chorzowie. W ramach programu realizowane są różne przedsięwzięcia o charakterze opiekuńczo-wychowawczym oraz edukacyjnym. W przedszkolach, szkołach, DPS realizowane są treści o charakterze humanitarnej oraz pro zwierzęcej w oparciu o scenariusze i harmonogram działań w/w programu.
Szczegóły na: http://www.zwierzynalia.pl
start 21 czerwca 2014 (Park Śląski)Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Marii Ostrowskiej oraz Pani Katarzynie Rubinkowskiej-Wasylowskiej, a także wszystkim pozostałym organizatorom za tak wspaniałą imprezę jaką były Zwierzynalia 2014 i za możliwość naszego w niej uczestnictwa .
Dziękujemy przede wszystkim naszym pracownikom, którzy pięknie przygotowali psiaki, nasze stanowisko i zadbali o to, by niczego na miejscu nie zabrakło.
Dziękujemy również wolontariuszkom i wolontariuszom - tym którzy poświęcili swój czas i reprezentowali nasze schronisko.
Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy nas odwiedzili i do zobaczenia za rok, na kolejnych Zwierzynaliach .


Informacja...


W odpowiedzi na pojawiające się pytania, informujemy że nie prowadzimy już zbiórki zużytych tuszów i tonerów.W dniu 12 marca 2014 otrzymaliśmy karmę dla naszych podopiecznych z akcji "Chorzowskie Psy"
To już czwarta edycja takiej akcji i mamy nadzieje że nie ostatnia ;) Serdecznie dziękujemy organizatorom akcji jak i tym którzy przyczynili się do tak ogromnego sukcesu czyli kibicom ;)


11 marca 2014 odwiedził nas Zespół Szkół Integracyjnych z Chorzowa.
Dziękujemy za odwiedziny i dary.
W dniu 5 marca 2014 odwiedziło nas Przedszkole nr 19 Siemianowic Śląskich.
Dziękujemy za odwiedziny i dary.
Serdecznie dziękujemy firmie Tropikal za otrzymaną bezpłatnie karmę o wadze 2 ton!
Gorąco dziękujemy w imieniu zwierzaków!


W odpowiedzi na liczne telefony z zapytaniem: Co jest najbardziej potrzebne obecnie w schronisku? Odpowiadamy: Prosimy o dary w postaci karmy suchej i w puszkach dla naszych psów i kotów :)

Obecnie bardzo przydatne są dla naszych pupili szampony, ze względu na częste kąpiele psów w schronisku ;) Wszystkim którzy angażują się w pomoc dla bezdomnych zwierząt - Dziękujemy ;)

Uwaga! Schronisko nie ma obecnie możliwości gotowania pożywienia - dlatego prosimy o karmę suchą lub puszkową, prosimy o nie przynoszenie ryżu, kaszy, makaronów itp.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW CHORZOWA DO BEZPŁATEGO CZIPOWANIA SWOICH PUPILI W CHORZOWSKICH LECZNICACH WETERYNARYJNYCH. PAMIĘTAJCIE, ŻE ZACZIPOWANY PIES MA WIĘKSZE SZANSE NA POWRÓT DO DOMU.


>> Zaginął Ci pies? co teraz zrobić? PRZECZYTAJ! <<Punkty realizujące czipowanie psów:
- przychodnia weterynaryjna Diagnovet ul. Szczecińska 10
- przychodnia weterynaryjna ul. Ks. Gałeczki 45
- przychodnia weterynaryjna ul. Gwarecka 17
- klinika weterynaryjna ul. Stefana Batorego 11
- gabinet weterynaryjny Dogvet ul. M. Konopnickiej 21
- przychodnia weterynaryjna Marek Parczyk ul. Katowicka 90
- gabinet weterynaryjny KOLIBER ul. Prusa 7
- gabinet weterynaryjny ul. 16 lipca 21

O AKCJI CZIPOWANIA:
http://www.chorzowianin.pl/miasto-wyda-100-tys-zl-na-czipowanie-psow,n-3242.html
WIĘCEJ O CZIPACH:
http://www.safe-animal.eu/index.php


!! ZACHĘCAMY WSZYSTKICH KTÓRZY CHCIELIBY ADOPTOWAĆ PSA Z NASZEGO SCHRONISKA !!


Zapraszamy wszystkich którzy zastanawiają się nad adopcją bezdomnego zwierzęcia, pomóż adoptując.
Warto wiedzieć:
Wszystkie zwierzęta adoptowane z naszego schroniska są:
1. odrobaczone (wg wskazań lekarza)
2.zaszczepione (szczepienia ochronne, p/ko wściekliźnie)
3. zaczipowane (powyżej 3-go miesiąca życia), korzystamy z bazy http://www.safe-animal.eu
4. poddane kastracji/sterylizacji (po osiągnięciu dojrzałości płciowej).
Dla każdego psa/kota wydawana jest książeczka zdrowia (po adopcji)
Nie zapomnij jednak o obroży, smyczy i dowodzie osobistym.
UWAGA!


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie nie potwierdza aby młode osoby powołujące się na nasze schronisko zbierały datki pieniężne. Prosimy zatem, jeżeli ktoś zapuka do Państwa drzwi i poprosi o wsparcie finansowe na cele schroniska o niezwłoczne zawiadomienie Policji lub Straży Miejskiej (bezpłatne nr tel. 997 lub 986).APEL Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Chorzowie dotyczący wolno bytujących kotów w mieście

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Chorzowie informuje, że wolno bytujące koty są stałym elementem świata zwierząt żyjących w ekosystemie miasta. Niestety brak jednoznacznych regulacji prawnych dotyczących ich egzystencji w budynkach komunalnych, i spółdzielczych powoduje dowolność interpretacji, które skutkują zatargami pomiędzy mieszkańcami, a także niestety aktami okrucieństwa ze strony ludzi wobec zwierząt. W szczególności akty znęcania kumulują się na zamykaniu kotów w piwnicach, przepędzaniu ich lub uśmiercaniu ze znamionami okrucieństwa samych zwierząt. W związku z powyższym informujmy że w rozumieniu ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21.08. 1997r. ( Dz. U.111 poz. 724 z późniejszymi zmianami ) tego typu działania są uznane za znęcanie się nad zwierzętami . Do takich między innymi należy:
1. złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt – art. 6 ust.2 pkt. 9 ustawy
2. zamykanie zwierząt w pomieszczeniach zamkniętych bez możliwości wydostania się skazując je na śmierć z powodu głodu i pragnienia- art. 4 pkt. 12
3. utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania poprzez pozostawienie ich w otwartym terenie bez możliwości schronienia przed warunkami atmosferycznymi – art. 6 ust.2 pkt. 10 i na podstawie art. 35 ust 1 lub 2 przedmiotowej ustawy zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny.
Należy pamiętać, że przedmiotowa ustawa wskazuje w art. 1 iż człowiek winien jest okazać zwierzęciu poszanowanie ochronę i opiekę, a art. 5 informuje, ze każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania. Wszelkie działania Spółdzielni oraz właściwej administracji budynków mieszkalnych w tym zakresie winny być konsultowane i uzgadniane z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami lub innym podmiotem, który zajmuje się z tytułu swojego statutu ochroną zwierząt, a które wespół z opiekunami kotów ustalałaby właściwe zasady bytowania zwierząt domowych i wolno bytujących na administrowanym przez Spółdzielnię terenie. Jednocześnie informujemy, że obecność piwnicznego kota jest nad wyraz pożądana pod warunkiem zabezpieczenia pewnych elementów jego egzystencji. Do podstawowych należy ograniczenie jego populacji poprzez akcje sterylizacji i kastracji oraz podawanie poprzez karmicieli środków antykoncepcyjnych. W takie akcje może włączać się z powodzeniem właściwa administracja domów mieszkalnych. W naszym schronisku prowadzona jest "Akcja Sterylizacji Wolnożyjacych Kotów". Należy pamiętać, że kot wolno bytujący zgodnie z interpretacją obecnie obowiązującej ustawy jest zwierzęciem dzikim, żyjącym w ekosystemie miasta, przy umiarkowanym wsparciu człowieka. Zwierzęta dzikie stanowią zgodnie z zapisem art. 21 dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu. W żadnym wypadku zwierzęta te nie podlegają określeniu zwierząt bezdomnych, ponieważ te w rozumieniu art. 4 pkt. 16 przedmiotowej ustawy są zwierzętami, które uciekły, zabłąkały się lub zostały porzucone przez człowieka. Kot spełnia swoje pożyteczne zadanie, które polega na zasadniczym ograniczaniu liczby gryzoni. Już sam fakt jego obecności powoduje, że samica szczura domowego nie zakłada gniazd w tych miejscach. Nie można interpretować obecności kota wolno bytującego jako hodowli, ponieważ za taką uznaje się działalność gospodarczą osoby fizycznej, która przynosi określone przychody finansowe. Natomiast w przedmiotowym przypadku to opiekunowie kotów ponoszą znaczne koszty z tytułu pomocy zwierzętom. Należy uznać, że przepisy prawa odnośnie ochrony zwierząt w Polsce oraz przyjętych norm etycznych dotyczących zwyczajowego odnoszenia się człowieka do zwierzęcia nie mogą być naginane do działań pozaprawnych i pozbawionych humanitaryzmu dla wolno bytujących zwierząt.

W sprawie "Akcji Sterylizacji Wolnożyjacych Kotów" proszę się kontaktować pod naszym nr tel. 32 2498452 lub E-mail: tozchorzow@wp.pl

Adaptacja nowego terenu pod schronisko zakończona...


Adaptacja nowego terenu o powierzchni 3100 m. kw. pod schronisko została zakończona. Teren został w pełni oddany do użytku - zdjęcia poniżej. Wcześniejsze etapy przebudowy można zobaczyć w galerii schroniska


Pełna miska dla Miśka;)...


Zwracamy się z ogromną prośbą do ludzi pragnących pomóc naszemu schronisku o darowanie nam suchej karmy dla psów. Prośbę swoją kierujemy zwłaszcza do szkół, przedszkoli oraz osób prywatnych. W miarę możliwości Pamiętajmy, aby podczas robienia zakupów - dodać do koszyka dodatkowo porcji dla bezdomnego psa. Karmę można przywozić do Schroniska o każdej porze. Dziękujemy z góry za okazanie dobrego serca i uzupełnienie miski jednemu z wielu czekających na dom psiaków.

Nasze inwestycje...

Co zrobiliśmy do tej pory:
zakupilśmy nowe wygodne kojce dla psów, sprzęt typu analizator biochemiczny do badania krwi, nosze dla psów, wagę do ważenia zwierząt, sterylizator, piezodent – urządzenie do usuwania kamienia nazębnego, oprócz tego cały czas przeprowadzamy sterylizacje i kastracje psów i kotów, prowadzimy akcję sterylizacji i kastracji wolno żyjących kotów dokarmianych przez karmicieli z terenu Chorzowa i Świętochłowic. Dzięki Państwa pomocy możemy nadal pomagać zwierzętom (szczepić, leczyć, czipowac), walczyć z bezdomnością, coraz lepiej opiekować się naszymi podopiecznymi.
Co chcemy zrobić?
dobudować nowy budynek, w którym powstaną m.in. nowe pomieszczenia dla psów (w tym dla suk z młodymi, szczeniakarnia, boksy pooperacyjne), nowa kociarnia, pokój adopcyjny. Chcemy nadal szczepić, czipować, kastrować/sterylizować, leczyć, żywić zwierzęta, które są pod naszą opieką. Bez Państwa pomocy będzie nam trudno...


Podziękowania...


facebook