top_img
Preses relīzes un runas
Latvijas un Polijas prezidents pārrunā ekonomisko sadarbību, enerģētikas jautājumus, sadarbību NATO un
ES
photo
15.03.2011

 Pēc Polijas prezidenta Broņislava Komorovska (Bronislaw Komorowski) ielūguma Valsts prezidents Valdis Zatlers 14. un 15.martā uzturējās darba vizītē Polijā, lai pārrunātu abu valstu divpusējās attiecības, ekonomisko sadarbību, enerģētikas jautājumus, kā arī sadarbību NATO un Eiropas Savienības ietvaros.

 

Tikšanās laikā Valsts prezidents uzsvēra, ka šis ir īpašs gads abu valstu attiecībās, jo šogad aprit 90 gadi, kopš Polija atzina Latvijas neatkarību, un 20 gadi, kopš abas valstis ir atjaunojušas diplomātiskās attiecības. Sarunu laikā tika aktualizēti jautājumi par abu valstu ekonomiskās sadarbības veicināšanu, kā arī Baltijas valstu un Polijas sadarbību.
 
Sarunu laikā abi prezidenti īpašu uzmanību veltīja enerģētiskās neatkarības veicināšanas jautājumiem, pārrunājot gan elektroenerģijas, gan gāzes piegādes risinājumus. Valsts prezidents informēja Polijas prezidentu Broņislavu Komorovski par LNG projekta turpmākajiem attīstības plāniem Latvijā. Polijas prezidents atzinīgi izteicās par šādu risinājumu kā veidu, kas varētu veicināt enerģētisko neatkarību un tirgus diversifikāciju. 
 
Tikšanās laikā tika pārrunāti arī drošības politikas jautājumi un sadarbība NATO. Savukārt Eiropas Savienības kontekstā tika aktualizēti jautājumi, kas skar gaidāmo Polijas prezidentūru Eiropas Savienībā un Eiropas Savienības ekonomiskās attiecības – eirozonas stabilitātes nodrošināšanu un pasākumus konkurētspējas nodrošināšanai.
 
Vizītes noslēgumā Valsts prezidents pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni izcilajam poļu kino, teātra un televīzijas režisoram Andžejam Vajdam (Andrzej Wajda) par mūža ieguldījumu kinematogrāfijā un mūsu tautām nozīmīgu vēstures notikumu aktualizēšanu.  
 

 

14.03.2011