Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Време е за готвење
Ќофтиња во сос од јогурт
Приготвување: Во меленото месо додадете ги јајцата, ситно сечканите кромид и лук, половина лажичка ...
Брз ручек без калории
Приготвување: Измиената зелена салата и исечените домати ставете ги на чинија. Додадете сол, малку ...
Мусака од печурки
Подготовка: Печурките исечени на листови се динстаат со кромидот, додека компирите се варат. Потоа ...
Шницли од компири
Подготовка: Излупете ги компирите и сварете ги во вода со малку сол. Испасирајте ги и додајте им ги...
Домашен сладолед со јагоди
Подготовка: Направете каша од јагодите, па додадете го шеќерот, миксирајте, а потоа додадете го јог...
Овошна салата со мед
Подготовка: овошјето се сечка на средни парчиња, се става измешано, со медот, павлаката, сокот од л...
Посно вариво со соја
Подготовка: Сојата се потопува во жешка вода да отстои. Се пропржува зеленчукот, се додаваат компир...
Бегова чорба
Подготовка: сварете ги месото и зеленчукот. Кога се готови, исцедете ја супата, исечкајте ги состој...
Овошен колач со бисквити и со пудинг
Подготовка: Во сад ставете ја павлаката за шлаг, млекото, ванилата, шеќерот и двата пудинга кои не ...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ИЗЛОГ
Боја
Пишува Лејла САБИТ - Хитот на Калиопи "Обои ме" стана стварнос...

"Рено" претстави "клио" со 275 КС!
Екстремното "рено клио РС 16" во боите на болидот од Ф-1 на францускиот ко...
Ибрахимовиќ е заштитно лице на новото "волво В90"
"Единствените фудбалери кои самите можат нешто да променат се Меси, Роналд...
"Опел" ја рестилизираше семејната "зафира"
Благодарение на интерактивен конфигуратор кој е направен за сајтот на "Опе...
Славната "буба" се нашминка пред пензија
Иако е веќе потврдено дека во 2018 година ќе биде стопирано производството...
БМВ го прослави 30. роденден на "М3" со специјална серија
БМВ одбележа три децении од лансирањето на моделот "М3" со специјална сери...
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

Фото"ВЕСТ" на свадба кај ќерката на Ѓоко Хаџиевски
ФотоГолеми поплави во Франција и Германија

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Ќофтиња во сос од јогурт
Приготвување: Во меленото месо додадете ги јајцата, ситно сечканите кромид...
Site Meter