Foto

Potrošnja gasa [INFOGRAFIKA]

Zbog loših poslovnih poteza vladinih preduzeća domaće firme plaćaju gas i do 37 posto skuplje nego firme iz susjednih država i Evropske unije.

6 Fotografija

Termoelektrane u BiH

Električnu energiju u BiH proizvode četiri termoelektrane sa devet blokova, smještenih u: Tuzli, Kaknju, Ugljeviku i Gackom. Termoelektrane su izgrađene između 1956. i 1988. godine. U to vrijeme smanjenje zagađenja se postizalo samo izgradnjom visokih dimnjaka kojima su zagađujuće čestice ispuštane visoko u zrak koji ih je nosio dalje od naselja. Termoelektrane zajedno sa tri postrojenja "Natron Hayata" u Maglaju godišnje proizvode 273.577 tona sumpordioksida, 20.511 tona azotnog oksida i 2.252 tone prašine, što je jedanest puta više od evropskih standarda. Planirano je da se emisije štetnih gasova smanje na evropski nivo do 2027. godine.

12 Fotografija

Rudnik i termoelektrana Gacko

Dok se sumiraju milionski troškovi za propali elektroenergetski projekt u Gacku u partnerstvu sa Česima, vlast Republike Srpske najavljuje sličan projekt sa kineskom firmom.

18 Fotografija

Imovina stranačkih lidera

Nekretnine lidera osam najutjecajnijih političkih stranaka u Bosni i Hercegovini (BiH) vrijede oko sedam i po miliona konvertibilnih maraka (KM). Najskupocjenije nekretnine, zajedno sa suprugom Snježanom, posjeduje lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik. Njihova ukupna vrijednost je skoro tri miliona KM. Najmanje vrijede stan Željka Komšića i vikendica koju njegova supruga Sabina posjeduje zajedno s bratom – 200.000 KM.

8 Fotografija

Napredak političara

Dok raste broj nezaposlenih građana Bosne i Hercegovine, uvećava se imovina velikog broja funkcionera u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti. Uz brojne kuće, stanove i poslovne prostore koje kupuju, uspijevaju i uštedjeti velike sume novca.

5 Fotografija

Doboj tokom i poslije poplava

Doboj je jedan od bh. gradova koji je najviše stradao u poplavama. Poginulo je 11 osoba, a preliminarni podaci pokazuju da je materijalna šteta veća od 200 miliona maraka. Fotoreporter CIN-a je bio u gradu u vrijeme poplave 17. 5. 2014. i nakon što se voda povukla 12. 6. 2014.

23 Fotografija

Vakcine, infografike

U BiH pada stopa vakcinisane djece i povećava se rizik od zaraznih bolesti. Roditelji samoinicijativno prestaju vakcinisati djecu zbog mogućih komplikacija nakon vakcinisanja, na koje zdravstveni sektor ne daje adekvatan odgovor.

6 Fotografija

Klizišta i poplave u BiH

U BiH su poplavljeni brojni gradovi, od kojih su Maglaj i Doboj većim dijelom bili pod vodom. Usljed obilnih kiša u pojedinim mjestima pokrenuta su i klizišta. Poplave su odnijele ljudske živote i prouzročile materijalnu štetu koja se još uvijek procjenjuje. U mjestima gdje se voda povukla ostali su blato i smeće.

21 Fotografija

Poplave u Sarajevu

Zbog obilnih padavina u toku noći 13/14.5.2014. godine došlo je do porasta vodostaja rijeka na područku Kantona Sarajevu: Bosne, Miljacke, Željeznice, Dobrinje, Zujevine i Tilave, te njihovih manjih pritoka, kao i pojava bujučnih, oborinskih i podzemnih voda. Na pojedinim dijelovima Kantona je došlo do izlijevanja voda iz korita

15 Fotografija

Marš slobode Sarajevo 2014

Protesti građana u Sarajevu, 9. maja 2014., na Dan Evrope i Dan pobjede nad fašizmom. (Foto: CIN)

28 Fotografija

Protesti u Sarajevu, februar 2014.

Na ulicama više gradova u Bosni i Hercegovini održavaju se protesti. Rezultat višednevnih demonstracija je ostavka triju kantonalnih vlada, povrijeđeni civili, policajci i novinari te uništene zgrade javnih institucija.

36 Fotografija

Kamenolomi USK

Vlada Unsko-sanskog kantona ima problema sa naplatom naknada za iskopavanje kamena, čak i od firmi kojima je dodijelila koncesije za kamenolome

25 Fotografija

Spaljivanje droge

U Termoelektrani Gacko je u decembru 2012. godine spaljena droga teška više od jedne tone, ulične vrijednosti 20 miliona KM.

9 Fotografija

Autogolovi bh fudbala

Neadekvatna infrastruktura, mala posjećenost, slab kvalitet nogometa, sukobi navijača, ali i loše vodstvo Saveza obilježili su bh. nogomet u proteklim godinama.

13 Fotografija

Sportom do političke promocije

Sportaši i klubovi povezani sa politikom imaju veću budžetsku podršku, a političari sportom dobivaju promociju.

18 Fotografija

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena. Označena polja je obavezno popuniti.

*

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>