Врятувати палац Ілліча у Дніпрі прагнуть молоді активісти (ВІДЕО)2 сентября, 2016 17:25

До Дня міста готують виставку старих фотографій

Питання занепаду будівель історичної та архітектурної цінності турбує громадськість. Одним з найболючіших питань для активістів досі є занедбаний Палац культури Ілліча. Востаннє будівля функціонувала аж у 2000 році. З того часу палац двічі горів. Але навіть це не змогло зруйнувати величну будівлю. На День міста у Дніпрі вирішили провести фотовиставку, присвячену покинутому палацу культури.

Це буде вже друга фотовиставка, присвячена забутим пам’яткам архітерктури. Цьогоріч активісти зосередились на Палаці культури Ілліча та його занепаді. Головна мета фотовиставки — звернути увагу людей на покинуту грандіозну будівлю і довести: вона може відродитися і стати новим осередком творчості у місті.

Юлія Кошмар, організатор фотовиставки “Найбільший палац міста: історія і сучасність”: «Мы хотим обратить внимание общественности на проблему разрушения зданий исторической ценности в нашем городе, и особенно на это здание, так как оно является памятником архитектуры и его судьба нам небезразлична».

Ваші фотографії палацу — від початку його існування й до сьогодні — можна також віддати до експозиції виставки. Вона триватиме 10 та 11 вересня у Дніпрі на Європейській площі. Зв’язатися з організаторами можна через сайт, адресу якого ви бачите на екрані.

Юлія Кошмар, організатор фотовиставки “Найбільший палац міста: історія і сучасність”: «Нам прислали фото, сделанные еще в конце 30-х, когда здание только построили. Также мы нашли женщину, которая здесь работала — она нам предоставила свой архивчик. Собираем дальше».

Палац культури імені Ілліча — не тільки одна з найкращих пам’яток конструктивізму, зведена у колишньому СРСР за проектом Олександра Красносельського, а і просто велична будівля, часи слави якої, здається, минули. Це могла б бути і найбільша у місті сцена: згадують, що після війни палац називали “великим театром”. За останні роки пам’ятка архітектури змінила декілька власників, але жоден з них не взявся її реставрувати. Активісти впевнені: будівлю треба рятувати, а допомогти повернути до життя найбільший палац культури міста можна тільки за підтримки громадськості.

Юліанна Пахній, член громадської організації “Потік часу. Дніпро”: «В прошлом году владельцем была ООО «Атимус», и тогда же она заложила здание под ипотеку в банк. Как такое вообще может произойти с памятником архитектуры — вообще очень странная ситуация. И сейчас здание в собственности «Актабанка», которого, как бы, и нет. Вообще, непонятно, что происходит. Скорее всего, будет какой-то аукцион. И тут уже возникают новые вопросы. А что будет делать общественность, чтобы не допустить повторения всего этого цикла».


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление