Polish Debian Documentation Project
Polski Projekt Dokumentacji Debiana
Menu
 
 
 
 
 
Aktualności
8.04.2004
Dokumenty z debianusers.pl :: dodane
8.04.2004
Aktualizacja :: Jak pomóc?
1.04.2004
Tłumaczenie :: Podręcznik Deweloperów
20.12.2003
Dodano :: Banery
1.09.2003
Tłumaczenie :: Debian GNU/Linux FAQ
Przyjaciele
linuxnews
7thGuard
gb de

Witamy na stronach projektu PDDP!

Linux jest nowoczesnym, wielozadaniowym, wieloużytkownikowym i wolnym jądrem systemu operacyjnego. W dodatku dystrybuowany jest wraz z kodem źródłowym.

Każde jądro systemu jest jednak prawie całkowicie bezużyteczne bez oprogramowania, które może na nim pracować. Dlatego też system Linux udostępniany jest w formie dystrybucji, które stanowią połączenie jądra systemu (Linuksa) oraz pełnego zestawu oprogramowania.

Jedną z takich dystrybucji jest Debian GNU/Linux, który może poszczycić się największą liczbą pakietów, czyli programów udostępnionych w formie łatwej do zainstalowania.

Bardzo istotną częścią każdego systemu operacyjnego jest dokumentacja, która dostarcza niezwykle cennych i aktualnych informacji na temat konfiguracji wielu usług i programów.

System Debian jest wręcz wzorem do naśladowania w tym zakresie. Jednakże, jako iż jest projektem międzynarodowym, większość dokumentacji z nim dostarczanej powstaje w języku angielskim, a nie każdy potrafi się nim posługiwać.

Dlatego właśnie powstała nasza grupa. Celem Polish Debian Documentation Project (w skrócie PDDP) jest spolszczenie dokumentacji dostarczanej wraz z systemem operacyjnym Debian GNU/Linux.

Od pewnego czasu zajmujemy się również tłumaczeniem oficjalnych stron WWW projektu Debian oraz cotygodniowych wiadomości ze świata Debiana.

Z lewej strony znajduje się Menu nawigacyjne. Stronę główną właśnie czytasz. W części Kim jesteśmy możesz dowiedzieć się kto bierze udział w projekcie, a w Kontakt opisane są sposoby porozumiewania się z nami. Zanim zaczniesz opisuje czynności, które należy przeprowadzić w swoim systemie, by móc bez przeszkód korzystać z naszych tłumaczeń. Dokumentacja zawiera przetłumaczone przez nas dokumenty. Część Inne tłumaczenia to miejsce gdzie zebraliśmy odsyłacze do przetłumaczonych przez niezależne osoby dokumentów dotyczących systemu Debian GNU/Linux. W dziale Polecamy znajdują się odsyłacze do stron i serwisów, które uważamy za wartościowe i sugerujemy ich odwiedzanie. W części Pytania i odpowiedzi znajdziesz najczęściej zadawane pytania przez naszych czytelników, oczywiście wraz z odpowiedziami na nie. Jeśli chcesz przyłączyć się do naszego projektu to bardzo pomocny z pewnością okaże się dokument znajdujący się w części Jak pomóc?. W Kąciku deweloperów znaleźć można informacje dla członków naszego projektu. Przejście do tej części wymaga autoryzacji. W części Podziękowania znajduje się spis instytucji oraz osób, którym chcieliśmy wyrazić wdzięczność za okazaną pomoc. Ostatnią pozycją jest Powiedziano o nas... gdzie możesz zobaczyć cytaty na temat naszej pracy i projektu. Jeśli chcesz promować informacje o naszym projekcie, z pewnością przydadzą Ci się banery.

Debian Project Apache Server Valid HTML! Valid CSS!
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024x768 ..::.. © 2003-2006 Bartosz Feński aka fEnIo fenio@debian.org