Poznaj sekrety Kinezjologii Edukacyjnej na intensywnym,
3-dniowym szkoleniu I i II stopniaGimnastyki Mózgu®

Czy wiesz, że...?

 • Szkolenia Kinezjologii Edukacyjnej pomogły ludziom na całym świecie poprawić wzrok, pamięć, koordynację ruchową oraz postawę ciała, łagodząc tym chroniczne bóle, zmniejszając fobie, bezsenność, depresje, uzależnienia oraz otyłość?
 • Programy Gimnastyki Mózgu® pomogły nauczycielom, rodzicom i dzieciom na całym świecie skutecznie radzić sobie ze stresem, poprawić koncentrację, szybciej pisać, przyswajać wiedzę i umiejętności i wiele więcej?

Witaj! Nazywam się Grażyna Wieczorek i od 20 lat jestem pedagogiem oraz prowadzę treningi Gimnastyki Mózgu®. Jednak ta strona nie jest o mnie tylko o Tobie! Jestem pewna, że znajdziesz tutaj coś dla siebie...

Badania wykonane w Polsce potwierdzają, że Kinezjologia Edukacyjna jest skuteczną metodą wspierającą pracę nauczyciela, pedagoga, psychologa, logopedy oraz fizjoterapeuty.

1. Dr Celestryna Grzywniak w swoich badaniach w ramach doktoratu „Kinezjologia Edukacyjna metoda wspomagania rozwoju i terapii psychomotorycznej” prezentuje pierwsze w Polsce badania empiryczne nad skutecznością metody kinezjologii edukacyjnej. Wykazuje w nich skuteczność stosowanych ćwiczeń z Kinezjologii Edukacyjnej.

2. Mgr Grażyna Wieczorek w badaniu pt. „Kinezjologia jako metoda wspomagająca proces osiągania dojrzałości szkolnej”. W długotrwałym studium 8 przypadków potwierdzona została skuteczność ćwiczeń z Kinezjologii Edukacyjnej w usprawnianiu percepcji wzrokowej, słuchowej i grafomotyoryki.

​3. Prof. Ludwika Sadowska, dr Dorota Wójtowicz, Grażyna Wieczorek – badania wykonane w Samodzielnej Pracowni Rehabilitacji Rozwojowej Akademii Medycznej. Przebadano 83 sześcioletnie dzieci testem skryningowym i wyłoniono te z trudnościami w osiągnięciu dojrzałości szkolnej. Badania wykazały, że zastosowanie ćwiczeń z Gimnastyki Mózgu® (czyli Kinezjologii Edukacyjnej) wspomaga rozwój dzieci z trudnościami w uczeniu się.

WAŻNE! Badania przeprowadzone dosłownie w ostatnich latach na naszym rodzimym „podwórku” bezsprzecznie wykazały, że zastosowanie ćwiczeń z Gimnastyki Mózgu® (czyli Kinezjologii Edukacyjnej) wspomaga rozwój dzieci z trudnościami w uczeniu się.

Na szkoleniu przekażę Ci wiedzę
i umiejętności skutecznego wykorzystania mózgu dla rozwoju osobistego i zawodowego oraz rozwoju potencjału dzieci.

Zobacz najważniejsze korzyści osobiste
z zastosowania metod Gimnastyki Mózgu

 • Zwiększysz swoją energię oraz pozbędziesz się blokad w ciele.
 • Stać się bardziej elastyczny poprawiając swoją postawę ciała.
 • Perfekcyjnie wykorzystasz swój potencjał w nauce, zdrowiu i relacjach.
 • Odkryjesz sposoby na koncentrację, szybkie pisanie, przyswajanie wiedzy i umiejętności.
 • Zaczniesz skutecznie radzić sobie ze stresem.
 • Poprawisz swoje samopoczucie i zwiększysz odporność na infekcje, poprawisz wzrok, słuch oraz koordynację ruchową.
 • Zyskasz większą pewność siebie podczas wypowiedzi i wystąpień publicznych.
 • I wiele, wiele więcej...

Zapraszam Cię serdecznie na
unikalne, intensywne, 3-dniowe szkolenie: 

Kinezjologia Edukacyjna Turbo

Techniki Gimnastyki Mózgu wykorzystasz,
w każdej sytuacji, na każdym etapie życia
i z łatwością przekażesz je swoim najbliższym

W pierwszym dniu szkolenia:

 • Poznasz jak Twoje myśli wpływają na ciało i na odwrót
 • Odkryjesz mało znane tajemnice wpływu wody na ludzki organizm
 • Zrozumiesz podstawy neurofizjologii mózgu (3 poziomy mózgu i mechanizmy blokujące integracje pracę mózgu)
 • Poznasz proces nowego uczenia i proste ćwiczenia przyśpieszające uczenie się
 • Poznasz procedurę nowego uczenia się w pięciu 5 krokach.

W drugim dniu:

 • Poznasz proste i efektywne zasady ustalania celów
 • Nauczysz się procedury na poprawę widzenia i spostrzegania, poprawy słyszenia i zapamiętywania
 • Nauczysz się i przećwiczysz.równoważenie przez ruch dla tych którzy chcą udoskonalić jakąś umiejetność ruchową albo szybciej nauczyć się nowej umiejętności
 • Poznasz i nauczysz się jak szybko znaleźć rozwiązanie najlepsze w trudnych sytuacjach. procedura pozytywnego nastawienia
 • Poznasz, jak szybko można pomóc osobie aby lepiej komunikowała się z samą sobą i otoczeniem

W trzecim dniu szkolenia:

 • Poznasz sekrety procesu uczenia się w najwcześniejszych latach Twojego dziecięcego rozwoju.- mechanizmy ruchowe
 • Czynniki wykorzystania pełnego potencjału systemu ciało-mózg
 • Poznasz procedury na poprawę organizacji i koncentracji
 • Ćwiczenia integrujące ciało i umysł- przyśpieszające rozwój osobisty
  • Nauczysz się technik podnoszenia energii fizycznej i mentalnej
  • Nauczysz się wspomagać rozwój dzieci, aby lepiej i skuteczniej się uczyły; koncentrowały się na wykonywanym zadaniu (pisały, czytały, liczyły, szybciej zapamiętywały)

Kto prowadzi szkolenie?

Grażyna Wieczorek – trener i Life Coach z 20-letnią praktyką w pracy grupowej i indywidualnej z dziećmi i młodzieżą.

Grażyna prowadzi treningi Kinezjologii Edukacyjnej i Gimnastyki Mózgu od 1995r. W tym czasie przeszkoliła ponad 2 000 osób. Szkoliła się bezpośrednio u twórców metody Gimnastyki Mózgu, a także u innych autorytetów z dziedziny rozwoju osobistego, psychologii i neurofizjologii.

Oto kilka najważniejszych szkoleń, które przygotowały ją do bycia spójnym i skutecznym trenerem:

 • „Pomoc psychologiczna w uzależnieniach” Studium Pomocy Psychologicznej (dr Jerzy Melibruda)
 • „Aplikacja NLP w terapii” (Hermann Muller-Walbrodt)
 • „Kreatywne Widzenie” (dr Paul Dennison)
 • „Kurs Trenerski Gimnastyki Mózgu ®” (dr Carla Hannaford)
  • „Brain Organization Profile” część I i II (Swetlana Masgutowa)
  • „Using Your Brain For a Change” (dr Richard Bandler)
  • „Rehabilitacja Dzieci Ryzyka” (prof Ludwika Sadowska) kurs specjalizacyjny w zakresie rehabilitacji medyczny
  • Dyplom Live Coacha (Collegium Civitas)
  • „Trainer Trainers” (Harv Eker i Blair Singer)
  • „The Way Ahead” (Anthony Robbins)

Co myślą kursanci i klienci?

"Z Panią Grażyna Wieczorek współpracuję od ponad 10 lat. Jest osobą niezwykle odpowiedzialną, zaangażowaną w to co robi. Szkolenia prowadzone przez p. Grażynę Wieczorek są bardzo dobrze przygotowane i profesjonalnie prowadzone. Jest specjalistą w swojej dziedzinie, który zawsze służy pomocą i fachową wiedzą.

Podczas szkoleń nawiązuje wspaniałą współpracę ze słuchaczami. Zajęcia praktyczne prowadzone są w serdecznej atmosferze i oceniane są przez uczestników jako bardzo ciekawe i pełne treści dające im wiele możliwości wzbogacenia własnego warsztatu w codziennej pracy."

Anna Krasowska, afiliowany instruktor międzynarodowy Kinezjologii

"Po raz pierwszy uczestniczyłam w szkoleniu Kinezjologii Edukacyjnej I i II stopnia u Grażyny Wieczorek, gdy zaczynałam swoją karierę i prowadziłam programy dla dzieci. Zauważyłam, że większość z nich ma kłopoty z czytaniem, pisaniem i ortografią. Szukając sposobu jak im pomóc trafiłam na Kinezjologię i okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Na szkoleniu nie tylko dowiedziałam się, dlaczego dzieci mają kłopoty z nauką, lecz także dostałam proste i skutecznie narzędzia jak z nimi pracować.

Warsztat u Grażynki Wieczorek był bardzo praktyczny. Uczyliśmy się jak poprawnie wykonywać ćwiczenia Brain Gym i na co zwracać uwagę przy każdym z nich.

Dowiedziałam się jak diagnozować trudności i pomagać dzieciom w szkolnych wyzwaniach. Wiem także jak dobierać ćwiczenia, aby poprawiać koordynację, wspomagać ostre widzenie i naukę ortografii. A wszystkiego nauczyłam się w atmosferze zaufania, wspólnej nauki i dobrej zabawy.

Grażynka jest pasjonatką pomagania poprzez ruch i szczerze polecam jej szkolenia nauczycielom, rodzicom i wszystkim, którzy pomagają dzieciom i młodzieży w rozwoju."

Katarzyna Szafranowska, trener, autor, coach SzybkaNauka.pro

"U Pani Grażyny Wieczorek przeszłam I i II stopień szkolenia z Kinezjologii Edukacyjnej pod koniec 2013 roku. Odtamtej pory zaczął się mój intensywny rozwój osobisty i zawodowy. Na kursie uzyskałam nie tylko nowe kwalifikacje, które intensywnie wykorzystuję w swojej pracy terapeutycznej, ale również wsparcie, inspirację oraz pomoc w życiu prywatnym.

Poznanie Pani Grażyny zmieniło całe moje życie. Stała się moją mentorką, gdyż posiada wszechstronną wiedzę, charyzmę, a przy tym kocha swoją pracę, życie i ludzi. Jest serdeczna, otwarta, uczciwa i wiem, że zawsze mogę liczyć na jej profesjonalne porady."

Aneta Jęczmińska, pedagog

"W pracy wykorzystuję wiele metod fizjoterapeutycznych, ale wciąż poszukiwałam metody, która pomogła by mi przezwyciężyć opory psychiczne u moich pacjentów. Grażynę spotkałam na zjeżdzie fizjoterapeutów w Opolu. W swoim wystąpieniu Grażyna zaintrygowała mnie tym, że nie negowała innych metod pracy z pacjentem.

Swoją metodę traktowała jako pomoc w uzyskaniu określonych celów. Byłam zaskoczona wszechstronną wiedzą jaką reprezentowała Grażyna. Po kursie miałam jednak wiele różnych myśli. Mimo wszystko zaczęłam wprowadzać nową metodę do mojej pracy z pacjentami. Często dzwoniłam do Grażyny aby pomogła mi w niektórych sprawach. Zawsze była dostępna i służyła radą. A ja czekałam na efekty pracy, które przyszły szybciej niż się spodziewałam. Zapał dają mi zadowoleni pacjenci."

Mariola Frąszczak, fizjoterapeuta

"Na kurs Gimnastyki Mózgu prowadzony poprzez Panią Gražynke Wieczorek, pod koniec roku 2012 i na początku roku 2013, przyjechałam z Czech, by zdokonalić swoja wiedzę w dziedzinie Kinezjologii Edukacyjnej, bowiem jest wiadomo, že w Polsce wiele lat się prowadza badania i rozwija sie specjalizacja w zakresie doświadczeń z ćwiczeniami edukacyjnymi dla zlepszenia wykorzystania možliwości mózgu nie tylko dla dzieci z problemami uczenia się.

Jestem zachwycona zdolnościami Pani Gražynki i sposobem prowadzenia szkoleń, bowiem calej grupie uczestników byly przekazane informacje z wielka radościa, natchnieniem i interesujacym kreatywnym sposobem. Nauczylam sie wiele nowych postepów przy pracy z dzieckiem ze specialnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi. Poznalam rozszerzone možliwości wykorzystania ćwiczeń we formie zabawy ruchowej z dzieckiem, motywacje i przyspieszenie realizacji osiagnieć poprzez ustanowienie celu dziecka i polaczenie ze świadomościa, že dziecko samo ma cheć do pozytywnej zmiany w swoim žyciu.

Wszystkie poglebione informacje z kurzu Gimnastyki Mózgu zaczelam z powodzeniem wykorzystywać we wlasnej terapeutycznej pracy z dziećmi szkolnymi i przedszkolnymi, z którymi juž wiele lat prowadze, oprócz Kineziologii Edukacyjnej i inne edukacyjne ruchowe, umyslove i stymulujace ćwiczenia zagranicznych korekcyjnych metod z holistycznym podejściem dla wspierania systemu nerwowego i zlepszenia dzialania mózgu.

Osobiście bardzo dziekuje Pani Gražynce za možliwość uczestniczenia na Jej kurzie, i kiedy mieszkam za granicami, za žyczliwe i pozytywne wsparcie, i kiedy mi bylo trudno w polskim jezyku biegle rozmawiać, i oczywiście za entuziazm w przekazywaniu wiedzy o Kinezjologii i profesionalnych doświadczeń z ćwiczeniami w celu nas wszystkich uczestników co najwiecej nauczyć. Jeszcze raz serdecznie dziekuje i žycze wiele dalszych lat pomyślnej pracy."

Poznanie Pani Grażyny zmieniło całe moje życie. Stała się moją mentorką, gdyż posiada wszechstronną wiedzę, charyzmę, a przy tym kocha swoją pracę, życie i ludzi. Jest serdeczna, otwarta, uczciwa i wiem, że zawsze mogę liczyć na jej profesjonalne porady."

Poznanie Pani Grażyny zmieniło całe moje życie. Stała się moją mentorką, gdyż posiada wszechstronną wiedzę, charyzmę, a przy tym kocha swoją pracę, życie i ludzi. Jest serdeczna, otwarta, uczciwa i wiem, że zawsze mogę liczyć na jej profesjonalne porady."

Miriam Zikmundová

2 elementy wyróżniające to szkolenie:

Praktyka

Jako jedyna z trenerów od 10 lat podczas kursów robię praktyczne zajęcia z dziećmi.

Narzędzia

Na potrzeby obserwacji i diagnozy stworzyłam unikatowy arkusz obserwacyjny, do którego otrzymasz klucz.

Co dokładnie otrzymam?

 • Zaświadczenie ukończenia kursu Polskiego Instytut Kinezjologii Edukacyjnej
 • 32 dydaktyczne godziny intensywnych warsztatów z indywidualnym podejściem
 • Skrypt ze wszystkimi ćwiczeniami i procedurami

Dodatkowo dostajesz w bonusie:

 • Certyfikat Międzynarodowej Fundacji Brain Gym®
 • Testy dominacji półkulowej i ich interpretacje do wyłaniania dzieci z opóźnioną dojrzałością szkolną
 • Możliwość publikowania artykułów na stronie instytutu IKEpolska.pl
 • 3 godziny konsultacji osobistej na żywo lub na Skype do wykorzystania w ciągu roku po szkoleniu

  Terminarz najbliższych szkoleń:

  Data i miejsce:

  21 - 23 pażdziernik 2016r.

  Miasto: Wrocław
  Sala: Do uzgodnienia

  Godziny:

  Piątek: 17:00 - 21:00
  Sobota: 9:00 - 19:00
  Niedziela: 9:00 - 15:00   Cena:

  Twoja inwestycja za miejsce dla jednej osoby to 500 zł.​

  Jeśli masz trudności finansowe, a chcesz skorzystać ze szkolenia jest możliwość płatności w 2 ratach.

  Jak zarezerwować miejsce?

  1. Wypełnij poniższy formularz rezerwacji.

  2. Wpłać zadatek wysokości 200 zł (dane do przelewu otrzymasz po wypełnieniu formularza rezerwacji)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  @ 2016 GimnastykaMozgu.pl