Cпільнота взаємодопомоги "Емаус-Оселя"


просто неба

Вуличний журнал “Просто неба” – видання соціально-культурного спрямування, що має на меті допомогу безпритульним людям.

Завдання журналу – привернути увагу суспільства до проблеми безпритульності та представити позицію бездомних як активних членів суспільства, що намагаються заробити собі на життя в адекватний для них спосіб – розповсюдженням журналу.

“Просто неба” є членом Міжнародної мережі вуличних видань (INSP) та дотримується його принципів видання та розповсюдження преси – журнал розповсюджують безпритульні люди, і половина його вартості – це їхній заробіток.

Це вуличне видання висвітлює не лише соціальні та культурні питання міста, проблеми бездомності, а й пропагує різноманітні соціальні програми, поширює ідею солідарності та взаємодопомоги у суспільстві. Містить інформацію про соціальні заклади, які працюють у місті, юридичні консультації, розповідає про зарубіжний досвід розв’язання соціальних проблем.

Інноваційність цього видання полягає ще й у тому, що бездомні залучені до авторського колективу — готують матеріали спільно з редакцією. А засновниками і творцями журналу є люди, які безпосередньо працюють з бездомними. До праці над журналом також долучаються відомі львівські журналісти, письменники, митці та громадські діячі, які підтримують ідею, надаючи безкоштовно свої матеріали для публікації. До творчого колективу можуть також долучитися всі небайдужі, які  хочуть зробити свій внесок у спільну справу.

Унікальність вуличних видань полягає в тому, що бездомній людині надається можливість не тільки отримати якусь послугу чи милостиню, а самій заробити на життя і зробити перший крок з бездомності назад в суспільство. Громада в свою чергу має можливість допомогти бездомним, купуючи в них журнал.

В журналі реалізується авторський проект Ростислава Шпука «Без ознак мистецького життя», який полягає у зображенні відомих письменників в ролі безпритульних. В проекті вже взяли участь Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Софія Андрухович, Володимир Єшкілєв, Юрій Андрухович, Олег Гнатів, Таня Малярчук, Григорій Семенчук, Андрій Бондар, Ірена Карпа, Олександр Бойченко.

Журнал виходить у Львові з травня 2008 року. Тираж – 3  000 примірників.

Редакторський колектив журналу: головний редактор – Мар’яна Соха, випускові редактори – Максим “Ольґа” Лішенко, Григорій Семенчук, Кароліна Козюра, дизайн і верстка – Юрій Іздрик.

Документальний фільм Богдана Кутєпова

Тут можна ознайомитися із попередніми номерами журналів:

Просто неба №26. Лики бездомності

Просто неба №25. Поміж миром і війною

Просто неба №24. Комфорт свободи

Просто неба №23. Вакації едукації

Просто неба №22.

Просто неба №21. ЦЕ НЕ КІНЕЦЬ

Просто неба №20. Від бездомності до солідарності

Просто неба №19. Мистецтво на маргінесі

Просто неба №18. Лінь та мотивація

Просто неба №17. Сім’я: традиція vs сучасність

Просто неба №16. Туди і звідти

Просто неба № 15. Узбіччя літератури

Просто неба №14. Мода без дому

Просто неба №13. Ідея?

Просто неба № 12. Місто навиворіт

Просто неба №11. Воля NON-STOP

Просто неба №10. Дві України?

Просто неба №9. Бачити диво

Просто неба №8. Без паніки

Просто неба №7. Замість даху

Просто неба №6. Напівлегально

Просто неба №5. Війна і самотність

Просто неба №4. Хто хоче Бога?

Просто неба №3. Непомітна дискримінація

Просто неба №2. Скільки коштує допомога?

Просто неба №1.