Навчання в Польщі

 

Навчання в Польщі - це отримання вищої європейської освітице реальна можливість отримати роботу в Польщі, а в подальшому вид на проживання в Польщі легально.

Освіта в Польщі - це вища освіта за кордоном безкоштовно, престижна і високооплачувана робота, успішна кар'єра, соціальний захист студентів. Дипломи випускників польських вищих навчальних закладів визнаються в усіх Європейських країнах і у всьому світі.


При Щецинській морській академії працює служба прцевлаштування - Biuro karier. Послугами Biuro karier користуються студенти  та випускники академії, які хочуть отримати  консультацію про ринок  праці, а також роботодавці, які шукають кандидатів на вільні рабочі місьця.

Робота в Польщі

Робота в ПольщіІноземець, який має намір влаштуватися на роботу в Польщі,  або вести іншу діяльність з метою заробітку, спочатку має знайти в Польщі роботодавця, який подасть голові воєводського управління за місцем розташування його фірми або установи заяву про видачу дозволу на роботу в Польщі. Такий дозвіл може бути отримано, якщо на робоче місце, на яке претендує іноземець, немає бажаючих серед польських громадян.

Увага! З моменту вступу Польщі до Європейського Союзу від обов'язку отримання дозволу на роботу в Польщі звільняються:

- Громадяни держав-членів Європейського Союзу;

- Члени сімей громадян Європейського Союзу, які на території Республіки Польща ведуть господарську діяльність або займаються іншими видами діяльності з метою заробітку.

Відносно решти іноземних громадян діють загальні правила, що до влаштування на роботу в Польщі.. Процедура з працевлаштування іноземця, в більшості випадків складається з трьох етапів. Іноземець, поряд з клопотанням про отримання візи з метою працевлаштування або виду на проживання на території Республіки Польща, повинен мати у своєму розпорядженні письмову обіцянку  від голови відповідного воєводського управління за місцем розташування фірми або установи роботодавця.

Із заявою про видачу такого документа звертається до воєводи майбутній роботодавець. Від обов'язку отримання обіцянки видачі дозволу звільнені роботодавці, що приймають на роботу іноземця, який у день подачі заяви воєводі має візу з правом роботи в Польщі, або дозвіл на проживання протягом визначеного строку на території Польщі.Тільки на цій підставі іноземець може отримати відповідну візу на перебування в Польщі з правом працевлаштування на роботу в Польщі.Робота в Польщі

Чинне в Польщі законодавство передбачає також можливість видачі промесси і дозволу на роботу в Польщі незалежно від ситуації на місцевому ринку праці. Такою можливістю можуть скористатися:

- Особи, уповноважені представляти на території Польщі зарубіжних підприємців, фірми яких мають відділи або представництва у Польщі;

- Члени сімей співробітників дипломатичних представництв в Польщі або співробітників організацій та установ, що виконують в Польщі роботу в рамках міжнародних угод;

- Домашня прислуга співробітників дипломатичних представництв в Польщі або співробітників міжнародних організацій;

- Лікарі та лікарі-стоматологи, що проходять передбачену законодавством професійну стажування, якщо вони є випускниками польських медичних вузів.

Існує досить велика група іноземців, які можуть легально працювати на території Польщі без необхідності мати дозвіл відповідних органів. Такими пільгами користуються, іноземні громадяни, які відносяться до наступних категорій:

- Акредитовані кореспонденти друкованих видань, радіо і телебачення, а також фотографи і кінематографісти, які виконують роботу за завданням представництв зарубіжних засобів масової інформації;

- Артисти - актори, диригенти, музиканти, вокалісти, танцюристи і міми, якщо термін їх роботи не перевищує 30 робочих днів протягом календарного року;

- Студенти денних відділень, що навчаються у польських вищих навчальних закладах і працюють під час канікул не більше 3-х місяців у році;

- Автори доповідей і рефератів, написаних і зачитаних з особливих приводів, або представляють особливо цінні досягнення науки та культури;

- Члени правлінь господарюючих суб'єктів, які постійно проживають за кордоном, а свої функції виконують в Польщі не більше 30 днів на рік;

- Священнослужителі;

- Співробітники закордонних фірм та установ, відряджені до Польщі на термін не більше 3-х місяців у календарному році з метою проведення навчальних курсів, монтажу виставкових експозицій, консервації, отримання верстатів та технічного обладнання, замовленого фірмами;

- Військовослужбовці і цивільні кадри структур НАТО в Польщі.

На іноземців, легально працевлаштованих на роботу в Польщі, поширюються положення польського трудового кодексу. Вони можуть так само, як польські громадяни, отримувати доходи на підставі цивільно-правових договорів, що регулюються цивільним кодексом, наприклад: договори-доручення, договору на створення творчого твори, договору про виконання замовлення на створення творчого твору з перенесенням авторських або майнових прав.Однак у цих випадках вони позбавлені таких прав, як, наприклад, право на відпустку або право на восьмигодинний робочий день. В разі виконання договорів-доручень, тим не менше, іноземці мають право на пенсійне та медичне страхування, так само, як і штатні співробітники роботодавця.

Іноземець, який нелегально займається в Польщі трудовою діяльністю, та перебуває нелегально на території країни, приховав інформацію чи повідомив неправдиві відомості під час процедури оформлення візи, або не має в своєму розпорядженні засобами, необхідні на покриття витрат, пов'язаних з перебуванням у Польщі, на підставі адміністративного рішення зобов'язаний покинути територію Республіки Польща. Таке рішення підлягає негайному виконанню. Якщо іноземець не покине країну добровільно відповідним чином і в терміни, зазначені владою, він негайно і за власний рахунок  буде депортований з країни. Рішення влади про те, що іноземець зобов'язаний покинути країну або про депортацію його на підставі закону, автоматично втрачає  видану візу і дозвіл на проживання на визначений термін. Іноземцю, який був зобов'язаний покинути територію Республіки Польща, або депортований з країни, в майбутньому буде важко отримати візу або дозвіл на проживання та роботу в  Польщі.

Навчання в Польщі

Як знайти роботу в Польщі



На сайті «Образование в Польше» опублікована стаття під назвою «
Как найти работу в Польше». Всім потенційним абітурієнтам рекомендую прочитати цю статтю, що б заздалегідь знати, що отримати престижну роботу в Польщі після закінчення ВНЗ можна, але для цього необхідно докласти певне зусилля. Причому, підготовку до здобуття вакантного місця, і отримання роботи необхідно почати, будучи ще студентом навчального закладу.

 

У Європейському співтоваристві свій підхід до підбору кадрів і наші люди повинні це знати. На роботу беруть справжніх фахівців, і за гроші, а тим більше за красиві очі на роботу не візьмуть. Дуже раджу, прочитайте цю статтю, там багато корисних рекомендацій.

Освіта в Польщі це добре, але ще краще, це вища освіта в Польщі плюс престижна робота. Закінчуючи польський ВНЗ, випускник іноземець мріє отримати високооплачувану роботу в Польщі або в іншій європейській країні. Повертатися в Україну після стількох років комфортного проживання в європейській країні, немає сенсу, тим більше, тут ніхто нікого не чекає. Престижної, високооплачуваної роботи для молодого фахівця в Україні немає, і не скоро буде, дивлячись на недолугі дії українських політиків.

Однак, заспокойтесь.  Спокійно прочитайте поради психолога і починайте шукати гідну своєї освіти  роботу. Дотримуйтесь в точності рекомендаціям, і вам обов'язково пощастить.

1. Складіть розгорнуте,  гарне  резюме. Як скласти резюме написано в статті - «Как правильно составить резюме», прочитайте цю статтю обов'язково. Ви - молодий фахівець, випускник польського університету, і у Вас немає ніякого досвіду роботи. Не впадайте у відчай, страшного в цьому нічого немає, всі  так починали, головне правильно себе подати. Грамотно складіть, розгорнуте резюме, в якому вкажіть громадську роботу, пов'язану з отриманою спеціальністю, свій волонтерський досвід, опишіть досвід тимчасової роботи, опишіть свій досвід участі в наукових розробках і університетських дослідженнях, свої методичні розробки, які ви зробили, будучи студентом, та інші свої досягнення, отримані під час навчання у ВУЗі.

2. Супровідний документ. Обов'язково грамотно, польською мовою, складіть супровідний документ до свого резюме, саме його в першу чергу побачить роботодавець. Стандартні формулювання в супровідному документі допустимі, але малоефективні, пишіть унікальний текс, і обов'язково вкажіть, що закінчили курси польської мови в Польщі, від цього ваші шанси будуть вищими.

3. Опублікуйте своє резюме в мережі Інтернет. Вивчіть польські сайти, де публікуються вакансії, виберіть, на Ваш погляд, авторитетні, і розмістіть на них своє резюме, точно вкажіть посаду. Обов'язково вкажіть ключові слова, які суттєво полегшать роботодавцям пошук кандидатів.Опублікуйте в інтернеті своє портфоліо, вказавши посилання в резюме.

4. Створіть профіль у соціальних мережах. Перед пошуком роботи, обов'язково перевірте свої особисті дані через пошукові системи інтернт. Раптом вони видадуть негативну інформацію, це може завдати вам непоправної шкоди.Заздалегідь обмежте доступ до інформації в профілі, і можливості залишати коментарі. Профіль повинен бути в польських соціальних мережах. Для цього необхідно вільно володіти польською мовою.

5. Зв'язки, зв'язки і ще раз зв'язки. Пам'ятайте про це постійно і проводьте активний пошук роботи. Постійно спілкуйтеся з друзями, вступайте в співтовариства, регулярно відвідуйте ярмарки вакансій. Шукайте сайти  компаній  які вас зацікавили, і відправляйте їм своє резюме.

6. Отримання повідомлень про нові вакансії. Обов'язково підпишіться на повідомлення про нові вакансії на сайтах, де опубліковано ваше резюме, тоді інформація про вакансії буде регулярно приходити на вашу електронну адресу. На отриману інформацію реагуйте миттєво, відразу відправляйте своє резюме. Однак, не потрібно відправляти резюме у вихідні дні, так як лист може загубитися в потоці спаму.


7. Тривалий час немає результату. Проконсультуйтеся з професійним консультантом, покажіть йому своє резюме і супровідний лист. Професіонал вкаже вам слабкі місця в резюме, і дасть поради.

8. Волонтер! Пошук хорошої роботи - це тривалий процес.Використовуйте свій вільний час з користю для себе, приєднавшись до профільної організації на добровільних засадах.

9. Не здаватися! В будь-якій ситуації не здавайтеся, будьте оптимістом, дійте кожен день, і Ви досягнете своєї мети.

Если вам  кто-то будет утверждать, что в Польше работы нет, и устроить свою жизнь там  невозможно, просто  рассмейтесь этому человеку в лицо. Он – неудачник.