Zlínská Portalová Liga (ZPL)

 

     Lidé (zvláště pak samčího pohlaví) jsou druhem soutěživým. Správná soutěž musí trvat dlouho, aby všechny řádně prověřila, a na konci musí být velká cena pro vítěze, aby stálo za to se soutěže účastnit. Tyto prastaré pravdy dokopaly zlínské hráče MtG: Portal k založení celoroční ligy. Tato rubrika se věnuje jen a jen jí...

 

Nové Decklisty pro turnaje ZPL stahujte zde

 

Příští turnaj ZPL:

 
Typ:
Portal Draft
Datum:
4.1.2009 13:00
Místo:
Vladimírovo doupě ™

 

Tabulky ZPL:
Ročník:
Stav:
probíhá
ukončený
ukončený
ukončený
ukončený

 

Pravidla ZPL

 

1. Hracím obdobím jednoho ročníku RZPL je jeden kalendářní rok. Počet odehraných turnajů není pevně stanoven, ale bude se pohybovat v rozmezí od 8 do 12.


2. Do RZPL spadají všechny turnaje M:TG edic Portal, Second Age a Fourth Generation a případně Fifth Colors (pokud tedy někdy vyjdou), které v daném hracím období po dohodě oficiálně vyhlásí sami účastníci RZPL. Termín a formát turnaje je dopředu zveřejněn na těchto stránkách v bočním panelu či ve fóru.


3. RZPL se může účastnit kterýkoli hráč, který se v průběhu hracího období přihlásí u šéfa RZPL a zaplatí startovné ve výši 100,- Kč. Hráči se do RZPL počítají jen ty turnaje, které odehraje po zaplacení startovného.


4. Za každý odehraný turnaj budou hráčům připisovány body podle dosaženého konečného pořadí. První hráč v pořadí dostane tolik bodů, kolik hráčů se daného turnaje zúčastnilo, každý další hráč v pořadí dostane vždy o jeden bod méně (poslední tedy získává jeden bod). První tři hráči získají ještě body navíc, a to: první v pořadí získá +3 body, druhý +2 body a třetí +1 bod.


5. Do konečného hodnocení RZPL se každému hráči započítávají body ze všech vyhlášených turnajů, kterých se zúčastnil.


6. Konečné pořadí v RZPL se určuje podle součtu započítaných bodů. V případě shodnosti počtu bodů u dvou či více hráčů se pořadí mezi nimi určuje podle počtu odehraných turnajů (více je lépe). Posledním pomocným kriteriem je počet koupených rund za celý ročník RZPL (dodatečné kupování rund po posledním turnaji je povoleno).


7. V zájmu vyšší hratelnosti je od 1.1.2006 v RZPL omezen počet lendodestrukčních karet v „constructed“ balících takto: karty Ogre Arsonist, Rain of Salt, Rain of Tears, Stone Rain a Winter's Grasp se mohou v balíku vyskytovat v celkovém počtu maximálně 5 kusů. (Pokud je tedy v balíku např. 3x Stone Rain, může v něm být už jen např. 1x Ogre Arsonist a 1x Rain of Tears, jinak by byl překročen stanovený limit 5 karet.)


8. V zájmu vyšší hratelnosti je povoleno hrát proxované karty edic Portal, Second Age a Fourth Generation. Proxované karty musí být vytištěny barevně a čitelně. Od ročníku 2007 přibylo také pravidlo „prvního mouligenu zdarma“.


9. Konečné výsledky RZPL se zpravidla vyhlašují na posledním (slavnostním) turnaji, kde jsou také předány ceny.


 

Schváleno ve Zlíně 20.1.2008