הובלה קטנה – להובלה הזולה ביותר!

זקוק להובלה קטנה? בדוק עכשיו מה הכי משתלם!

זקוק להובלה קטנה? בדוק עכשיו מה הכי משתלם!

לתחום ההובלות יש חוקי משחק שחייבים להתייחס אליהם מכיוון שלרוב היא אינה פשוטה. בין כל המשתנים שמרכיבים את משוואת ההובלה, ואף קובעים את המחיר שלה, אין צל של ספק שמספר הפריטים ומשקלם הכולל תופס מקום מרכזי.

ההבחנה המרכזית שמבצעת חברת ההובלות היא בין הובלה "קטנה" ל"גדולה". אז מהם המאפיינים של ההובלה הקטנה? למי זה מתאים? וכמה זה עולה?

מאפייני ההובלה הקטנה

בנקודה הזו, חשוב להדגיש שאין הגדרה חד משמעית להובלה קטנה, וכל חברה הפועלת בתחום יכולה לקבוע "גבול" אחר המפריד בין ההובלות. אולם, ברמה הכללית אפשר בהחלט לטעון כי הובלה קטנה תכלול מספר מועט של פריטים, באופן יחסי, ובכלל – תהיה פשוטה יותר לתכנון ולביצוע.

בנוסף, הובלות של חדר אחד, או מספר מצומצם של יחסית מתוך חדרי הבית, נחשבות לקטנות. כך גם הובלה של פריט בודד, אפילו אם הוא כשלעצמו כבד מאד, עשויה להיות מוגדרת כקטנה: הובלת פסנתר, כספת, או מקרר, אם ניקח דוגמאות נפוצות במיוחד.

על פי ההגדרה שהובאה מעלה, אפשר בוודאי להסיק מיהן האוכלוסיות שנוטות לבחור בהובלות הקטנות.

ראשית, יהיו אלה אנשים שעוברים לדירות קטנות יחסית, של עד שלושה חדרים, בין אם לאחר רכישה שלהן ובין אם בעת השכרה: צעירים או סטודנטים עונים לרוב על ההגדרה הזו. גם חלוקה של ההובלה למשימות קטנות יותר, או השלמות שונות הנדרשות בשלב זה או אחר, עשויים להיכנס לתוך התמונה.

הגודל קובע את מחיר ההובלה

מחיר הובלה תלוי בשורה ארוכה של פרמטרים, שיש לתת עליהם את הדעת: המרחק בין הערים הוא אחד המשמעותיים ביותר, וכך גם הביקוש לשירותיה של חברת ההובלות באותה תקופה, או אפילו יום, בשנה (זו הסיבה בגינה הובלות בקיץ יהיו יקרות בעשרות אחוזים מאשר כאלה הנערכות בחודשי החורף). ועדיין, ברור שמספר הפריטים המועברים והמשקל שלהם לא רק יגדירו האם ההובלה היא קטנה, אלא גם יקבעו את המחיר שלה.

מחירי הובלות קטנות משתנים בהתאם למדיניות של החברות השונות הפועלות בשדה המשחק התחרותי הזה, אם כי לרוב מדובר כאן על סכום של כמה מאות שקלים.

על פי מחירונים מומלצים הזמינים בוודאי ברשת האינטרנט, הובלת פריט אחד, למשל, עד למרחק של 30 ק"מ, נע בין 200 ל-500 שקלים. באם מדובר בהובלה לקומה גבוהה בבניין שבו אין מעלית, המחיר עשוי להיות גבוה מכך. מצד שני, ישנן אוכלוסיות אשר זכאיות להנחה, אצל חלק מהחברות, עבור הובלה קטנה שקהל היעד שלה הוא סטודנטים.

כך עושים זאת נכון

כל חברת הובלות עשויה להתייחס באופן שונה לנושא של הובלות קטנות, אם כי ברור שכולן צריכות לספק לכך מענה זה או אחר. ועדיין, ישנן חברות המצהירות על עצמן כי המומחיות שלהן היא הובלות קטנות, ולכן ניתן בהחלט להעניק להן עדיפות. אחרי הכול, בתחום דוגמת הובלות אין הרבה תחליפים לניסיון, וחברה המבצעת הובלות קטנות שנים על גבי שנים סביר שתבצע זאת בצורה המהירה, הבטוחה והיעילה ביותר.

על כל פנים, חשוב להעביר לחברת ההובלות את הרשימה המדויקת של הפריטים המועברים, ומומלץ מוקדם ככל האפשר: הדבר יאפשר לחברה להיערך לקראתה בצורה הטובה ביותר.