הובלת מכונת כביסה – להובלה קטנה ומהירה!

הובלת מכונת כביסה

הובלת מכונת כביסה

יש מוצרי חשמל שפשוט ברור שלא ניתן לנהל את החיים שלנו בלעדיהם. מכונת כביסה היא אחד מהמוצרים הללו בדיוק, ובכמעט בכל בית בישראל תוכלו למצוא את אחד מהדגמים שלה. כאשר עוברים דירה, מכונת הכביסה מקבלת תמיד תשומת לב מרכזית, ובצדק גמור: הובלה בטוחה שלה אינה דבר מובן מאליו כלל וכלל. אז איך מובילים מכונת כביסה? למה זה כה מורכב? וכמה בכלל זה עולה? על כך ועוד במאמר הבא.

שיטות מרכזיות להובלת מכונת כביסה

הובלת מכונת כביסה, מטבע הדברים, מבוצעת באמצעות רכב ייעודי להובלה, לרוב משאית. אלא שהקושי האמיתי הוא להעביר את המכונה מהחדר בו היא נמצאת בבית ועד למשאית, או לכיוון ההפוך בכתובת היעד. זאת עקב העובדה שמכונת הכביסה היא פריט גדול במיוחד, וכבד בכל קנה מידה. בנוסף, היא כוללת בתוכה אינספור רכיבים רגישים, המאפשרים את פעילותה אך עלולים להיפגע בצורה מהותית כשההובלה לא נעשית על פי הספר.

גורמים המתמחים בהובלה מהסוג הזה, כתוצאה מכל אלה, מקפידים לבצע אותה תוך דגש על הרמה נכונה, כמו גם נקיטת כל אמצעי הזהירות והבטיחות, מה שימנע נפילה של המכונה, חלילה. אז איך בדיוק עושים זאת? ובכן, דגמים שונים של מכונת כביסה, קטנים יחסית, יכולים להיות מועברים באמצעות המובילים עצמם.

עם זאת, ברוב המקרים הבחירה היא באמצעים שיקלו על הסחיבה, כמו למשל חבלים מיוחדים לקשירת מכונת הכביסה (מה שידוע בתור Lifting Straps), עגלה חשמלית המיועדת להעביר אותה גם במישורים משופעים או אפילו מנוף, במקרים חריגים.

בעת ההובלה: יש להעמיד את המכונה ולא להשכיבה

כל מוצר חשמלי כולל בתוכו הוראות שונות להובלה, מה שיאפשר לו להישמר תקין, ויקטין את הנזק עד למינימום הפוטנציאלי. במקרה של מכונות כביסה, הרי שההמלצה הברורה היא להעביר אותה כשהיא עומדת, ורצוי גם כשהיא מאובטחת לחלוטין או קשורה לאחד הדפנות הפנימיים של משאית ההובלה.

יש אנשים המעוניינים להעביר את המכונה שלהם בשכיבה, כפי שמאפיין מכשירים חשמליים אחרים, אלא שכאן הדבר עלול להביא לנזקים מהותיים: למשל, פגיעה באיזון של מערכת הקפיצים הנמצאת בלב כל מכונת כביסה, פגיעה בציר התוף המאפשר את פעילותה וכיוצא בזה. תיקון הנזקים האלה כרוך בתשלום שאינו מבוטל כלל וכלל, ובמקרים קיצוניים הוא עלול להביא לצורך להחליף את המכונה לגמרי.

ההיבט הכלכלי

המורכבות של הובלת מכונת כביסה משפיעה גם על המחיר הנדרש לשם כך. באופן מעט אירוני, כאשר ההובלה אינה כוללת פריטים נוספים, וחרף גודלה של מכונת הכביסה, היא נכנסת בקטגוריה של הובלות קטנות.

מכאן, שהמחיר אשר יידרש עבור השלמת המשימה יהיה נמוך באופן יחסי להובלות אחרות, כשברוב המקרים מדובר כאן על סכום של כמה מאות שקלים.

מעבר למחיר, חשוב יותר לוודא כיצד חברת ההובלות מתכוונת לבצע את המשימה, ובכלל – להתרשם שלאנשיה יש את הידע ואת הניסיון לביצוע משימה מהסוג הזה.

בעת ההתנהלות אל מול הגורמים המקצועיים החולשים על ההובלה בפועל, מומלץ להעביר אליהם כמה שיותר פרטים אודותיה, או אפילו את הדגם הספציפי בו מדובר. הדבר יקל במידה משמעותית על ההיערכות של אנשי חברת ההובלות, מה שעשוי בהחלט לגרום לכך שהיא תתבצע בצורה היעילה, הבטוחה והמהירה ביותר.