Turcja : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Turcja

Turcja to kraj kontrastów. Wielkie, kilkunastomilionowe metropolie, które nowoczesnością dorównują Europie Zachodniej oraz słoneczne, gwarne plaże o złocistym piasku położone na zachodzie kraju z jednej strony, a z drugiej wciąż słabo odkryty turecki wschód z wioseczkami porozrzucanymi w górach, czy jałowy step górski ciągnący się setkami kilometrów ku granicy z Iranem zakończony wybijającym się w niebo masywem Araratu.

Z jednej strony mamy pasjonującą orientalną kulturę i zabytki, będące świadkami świetności świata antycznego, zapachy orientalnych przypraw i bogactwo kolorów. Z drugiej strony czeka nas niespodziewane zaproszenie na kolację od spotkanych przed chwilą osób. Tę turecką gościnność można poczuć zwłaszcza na wschodzie kraju.

 

Im dalej na wschód Turcji, tym bardziej można odnieść wrażenie, iż stykamy się z sensem ludzkiej cywilizacji. Kontrasty pomiędzy nowoczesnością a tradycją zachwyca wszystkich turystów odwiedzających Turcję. Mają oni możliwość aktywnie wypoczywać, ciesząc się z wszelkich udogodnień i atrakcji turystycznych, a także poznać relikty przeszłości i kulturę islamu.

Bogactwo atrakcji turystycznych Turcji jest imponujące, spośród nich warto wymienić choćby ogromnych rozmiarów Meczet Sułtana Ahmeda w Stambule, którego monumentalne wnętrze zdobią błękitne kafle czy też Hagia Sofia – świątynię z VI wieku, będącą jedną z największych budowli na święcie. Zachwycić może także Efez – antyczne miasto, będące prawdziwą perełką architektoniczną dla koneserów historii starożytnej. Innym hitem turystycznym Turcji jest Park Narodowy Goreje leżący w dolinie, a wokół niego znajduje się 350 wykutych w skale kapliczek i przepięknych kościołów.

Inną turystyczną wizytówkę Turcji stworzyła sama natura – Pamukkale, czyli Bawełniany Zamek, to zachwycające białe tarasy z wapnia, wpisane na listę UNESCO. Przygotowana tam ścieżka spacerowa umożliwia turystom zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca, a kąpiel w pobliskim basenie rzekomo posiada odmładzające właściwości.

Atrakcji, jakie czekają na turystów w Turcji jest mnóstwo, o ich przepychu, pięknie i wyjątkowości można przekonać się osobiście, wybierając się w fascynującą podróż po tureckiej ziemi.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?