Kartepe Piknik Alanı

Şehirde geçen yorucu bir haftanın yorgunluğunu bir günde atabileceğiniz, aileniz ile birlikte mutlu bir hafta sonu geçirmek için yakın arayıp da bulamadığınız ender yerlerden biri Kartepe Piknik alanı. Piknik alanımıza gelip Soba üzerinde demlenen Nefis bir çay ile kahvaltı yaparak başlıyabilirsiniz. Ardından orman içinde patika yollarda Sapanca Gölü manzarası seyrederek yürüyüş yapılabilir. Mevsimine göre ormandan Kestane, Böğürtlen vb. şeyleri toplama zevkini tadabilirsiniz. Kartepe piknik alanı olarak bulunduğumuz nokta Doğada yapılacak aktiviteler için oldukça uygun bir ortam sunuyor.

 

Kartepe kestaneKartepe kestane kestanekestane Sapanca Sapanca

Ne yenilebilir?

Dilerseniz kendiniz getireceği malzemelerle piknik yapabilir ve mangal yakabilirsiniz. Dilerseniz tesisimizden Sucuk/Ekmek, Köfte, Çay, Kahve, içecek vb. servisimiz bulunmaktadır. 

Dağ BöğürtleniDağ Böğürtleni Kartepe BöğürtlenKartepe Böğürtlen Sapanca BöğürtlenSapanca Böğürtlen

Kartepe'ye Ne zaman Gidilir?

Kartepe'ye her mevsim gidilebilir. Kartepe de her mevsimin ayrı bir güzelliğini bulacaksınız geldiğinizde. Kışın kar üstünde mangal keyfi yapıp sobanın kenarında çay keyfi yapabilirsiniz. İlkbahar ve Yaz döneminde yeşilin her tonu ile kaplı doğanın sunduğu nimetlerden faydalanabilirsiniz. Kartepe de sonbaharda dökülen yapraklar üzerinde yürürken doğanın sunduğu muhteşem renklerin fotoğrafını çekebilirsiniz. Kartepe Piknik bir sefer gelip gittiğiniz bir yer olmayacak. Bir sefer gelip gittikten sonra her zaman gelmek istiyeceksiniz. Gelmeye karar verdiğinizde Maşukiye'ye gelip oradan Kartepe Caddesi (Kartepe Yolu) 8. Km de Yolun Sağındayız. İletişim bölümündeki telefondan arayıp tarif alabilirsiniz.