שמונה עשר סוגי קישורים שגוגל לא תאהב

מה הם קישורים שגוגל לא תאהב

קישורים חיצוניים הם נכס חשוב בתהליך קידום אתרים. בזמן האחרון אנו רואים כי גוגל התחילה להעניש אתרים רבים בעיקר בכלל אסטרטגיית בניית קישורים שאינה עולה בקנה אחד עם ההנחיות של גוגל (שמשתנות כל שבוע בערך)

קישורים שגוגל לא תאהב

הפוסט הזה מרכז 18 סוגי קישורים שגוגל לא תאהב בצירוף דוגמאות וקטעי ווידאו רלוונטיים .

1. החלפת קישורים 

השיטה הזאת היתה פופולרית מאוד לפני מספר שנים (2007) , מקדמי אתרים ביצעו מאות החלפות קישורים עם מספר רב של אתרים , חלקם אמיתיים וחלקם לא כל כך.
גוגל החליטה לשים עין על הנושא , אם אתם מבצעים מספר מועט של החלפות קישורים בין חברים אין סיבה לדאגה אבל החלפת קישורים מסיבית תדליק דגל אדום בגוגל

2. קישורים מתוך רשתות של בלוגים

החל משנת 2012 גוגל התחילה להעניש רשתות בלוגים, כמעט כל חודש יצא לנו לקרוא על רשת בלוגים חדשה שנענשת ואיתה גם אתרים שקיבלו קישורים מאותה הרשת

3. קישורים מתוך Widgets

גוגל ממליצה לכלול "rel= “nofollow ב- Widgets , אתרים גדולים ומוכרים כדוגמת Godaddy הוענשו על ידי גוגל בגלל שכללו שימוש ב Widgets כחלק מאסטרטגיית בניית הקישורים שלהם.

4. קישורים הנובעים ממאמרי אורח

אם אתם מתארחים באתרים וכותבים מאמרי אורח או שבאתר שלכם אתם מארחים כותבים אחרים , גוגל ממליצה להשתמש בקישורי nofollow עבור מאמרים אלה.
גם במקרה הזה גוגל הענישה בעבר אתרים גדולים כדוגמת interflora ואפילו אתרי עיתונים גדולים וחשובים (ראו הפנייה בלינק הזה)

5. קישורים ממומנים שמעבירים Page Rank 

בין עם מדובר בקישור המבוסס על טקסט או קישור המבוסס על תמונה , גוגל לא מעוניינת להעביר Page Rank עבור קישורים שנקנו בכסף ,כלומר ישנם אתרים בעלי דירוג גבוה שמציעים העברת קישור תמורת תשלום.  גוגל רואה זאת כקישורים לא טבעיים וממליצה לכלול rel=nofollow גם במקרה זה.

6. קישורים מתוך אתרי מאמרים

הטכניקה הזאת הייתה בשימוש לפני מספר שנים אבל היום גוגל מסתייגת גם ממנה ומכריזה כי אתרים כדוגמת EzineArticles ו- ArticleBase משמשים בעיקר  לתוכן ירוד  וכל המטרה שלהם זה לספק קישורי dofollow  לאלה שמפרסמים בהם.
מוזר שעם גישה כזאת עדיין אתרים כאלה הם בעלי page rank של חמש ו -שש אפילו

7. שתילת קישורים בתוך קבצי CSS או Javascript

הדבר הגרוע ביותר שאפשר לעשות הוא לשתול קישורים לאתר שלך מוסתרים בתוך קבצי CSS ו JS שנמצאים באתרים אחרים , הזחלנים של גוגל השתפרו והם מסוגלים לזהות את התופעה.
השיטה הזאת פסולה וכדאי מאוד להזהר ממנה.

8. קישורים מתוך Side Bar או מתוך Footer 

קישורים שהוטמעו ב- Side bar או ב Footer של בלוג יופיעו בכל אחד מדפי האתר, לכן בחלק מהמקרים הקישור ייראה לגוגל כלא רלוונטי ועשוי להיחשב כ ספאם

9. פיזור לא מאוזן של טקסט עוגן 

לא משנה מאיזה פלטפורמה הקישורים החיצוניים שלך הגיעו , עם תחזור על אותו טקסט עוגן שוב ושוב עשרות פעמים סביר להניח שאתר שלך ייענש.
גוגל מזהה דפוסים מסוג זה ביעילות רבה

10. קישורים מתוך אתרים עם שפות זרות 

אתר הכתוב בעברית ויש אליו מאות ואלפי קישורים מאתרים הכתובים ברוסית או הודית ידליק נורה אדומה במשרדי גוגל. ברור לגמרי שהתנהלות כזאת אינה משקפת קישורים רלוונטיים לנושא האתר וכמו שכולנו כבר יודעים רלוונטיות הוא מדד חשוב ובעל משקל רב. מומלץ לא לבנות קישורים מסוג זה.

11. פוסט אורח 

הרבה נכתב על נושא זה בזמן האחרון , מאט כץ הודיע במספר רב של סרטוני ווידאו כי פוסט אורח ייחשב כקישור פסול. לאחר מספר הבהרות הסתבר כי פוסט אורח בבלוג נחשב ובעל ערך לא יוכר על ידי גוגל כפסול למעשה גוגל מאפשרת לכותבים לפרסם מאמרי אורח אפילו בבלוג שלה

קישורים מפוסט אורח

12. קישורים הנוצרים בצורה אוטומטית 

זה נשמע מאוד מפתה לקנות 10,000 קישורים ב – 5$ ב- Fiver אז זהו שלא! הקישורים האלה מחוללים בצורה אוטומטית ויגרמו לאתר שלכם להיענש (אלגוריטמית!) תוך ימים. יש לשים לב לא להשתמש במחוללי תגובות בפורומים או באתרים כדוגמת Hubpages

13. קישורים מאתרי אינדקס בעלי איכות נמוכה

גם השיטה הזאת הייתה מקובלת לפני מספר שנים והיא אינה אפקטיבית יותר. לא משנה אם מדובר באתרי אינדקס בחינם או בתשלום , חבל על המאמץ ורצוי להשקיע את הזמן ברישום לאתרי אינקס נחשבים כגון DMOZ ו Yahoo.

 14. אתרי סימניות 

בדומה למה שנכתב בסעיף הקודם , השיטה הזאת אינה אפקטיבית יותר ומומלץ לא להשקיע בה זמן ומאמץ.

15. קישורים מאתרים לא רלוונטיים

אם ברשותך אתר שעוסק בחלקים למכוניות והאתר מקבל מאות קישורים מאתרים שאינם קשורים לנושא (לדוגמא קישורים מאתרים העוסקים בקוסמטיקה ) מדובר בקישורים מאתרים לא רלוונטיים, גוגל מזהה גם את הדפוס הזה ועלולה להעניש את האתר.

16. קישורים מאתרים בעלי תוכן משוכפל ולא מקורי 

גוגל מייחסת חשיבות רבה לאיכות ורלוונטיות של התוכן באינטרנט, כמנוע חיפוש מוביל גוגל שואפת להציג לגולש תוצאות מדוייקות ככל האפשר לביטוי החיפוש שהוקש. לכן קישורים שיגיעו מאתרים שמשתמשים בתוכן משוכפל או ירוד לא ייחשבו כאיכותיים.

17. קישורים מאתרים בעלי ערך נמוך 

יצירת קישורים רלוונטיים זה לא דבר פשוט, כאשר ישנם קישורים איכותיים לאתר שלך זה מדד לכך שהתוכן שנמצא שם הוא בעל ערך לגולש גוגל רוצה ש- "נרוויח" את הקישורים האלה בזכות התוכן והרלוונטיות שהאתר שלנו מספק. קישורים מאתרים שאינם רלוונטיים או בעלי ציון איכות נמוך מורידים גם את ערכו של האתר שלך.

18. אחרון חביב – קישורים המיועדים להשפיע על דירוג דף 

כל קישור שהמטרה שלו היא להשפיע על דירוג הדף ייחשב על ידי גוגל קקישור לא תקין, ניתן לקרוא את המדיניות של גוגל ב-דף המסביר מהם הונאות קישורים

שלומי גרינפלד

שלומי גרינפלד

CIO at Castro
שלומי גרינפלד (Shlomi Greenfield)
מנהל מערכות ומידע ומומחה בתחום רשתות קמעונאיות (Retail)
סחר אלקטרוני ושיווק באינטרנט
בעל בלוג אישי בנושא סחר אלקטרוני שיווק באינטרנט ורשתות חברתיות
שלומי גרינפלד

שלומי גרינפלד

שלומי גרינפלד (Shlomi Greenfield) מנהל מערכות ומידע ומומחה בתחום רשתות קמעונאיות (Retail) סחר אלקטרוני ושיווק באינטרנט בעל בלוג אישי בנושא סחר אלקטרוני שיווק באינטרנט ורשתות חברתיות

8 Comments:

 1. מעולה!
  הייתי מוסיף ל-12 עוד משהו שאני רואה שהוא עדיין נפוץ: אנשים כתובים תגובות עם מילת הקידום שלהם בשם כמו פה במקום "אליאב לנקרי" ארשום את המילת מפתח…גם על זה גוגל כבר יודעים לענות.

  שאלה לי אלייך,
  איך לדעתך גוגל מתייחס לאינדקס כמו Yahoo שהרי בשביל להכנס לשם צריך לשלם 300 דולר לשנה?

  בברכה והערכה,
  אליאבוס.

 2. היי אליאב
  ראשית תודה על הפרגון
  התוספת שלך לסעיף 12 בהחלט במקום!
  לגבי yahoo גוגל מתייחסת לאינדקס הזה ברצינות רבה גם כי זה אתר מוערך ודווקא התשלום לאתר נותן סף כניסה שמבטיח שרק אתרים רציניים יפרסמו שם

 3. בהחלט פוסט חמוד.

  בהצלחה

 4. לא השארת אף סוג שגוגל כן אוהב….אה שכחתי, אסור קישורים, רק תוכן איכותי והקישורים כבר יווצרו מעצמם איכשהו :)
  ממש אהבתי שלומי, פוסט טוב. אגב, אני מניח ש- 4 ו11 זה אותו הדבר?

  • ברור לגמרי שצריך לקחת את ההנחיות שלהם בעירבון מוגבל , קישורים לא יכולים להיווצר מכלום, אבל נראה לי שהמשקל שלהם הולך ופוחת עם הזמן
   הנושא של מאמרי אורח לדעתי מחולק בין מאמרים בתשלום ומאמרים שאינם בתשלום למרות שאין לי מושג איך גוגל יכולה להבחין בינהם

 5. הי שלומי,
  אכן פוסט מושקע וממצא.
  יש מצב שאתה כותב גם פוסט על סוגי הקישורים שגוגל כן אוהב?

 6. לא מסכים עם כמה וכמה סעיפים מהרשימה. כי כשה הלך לבדוק לינקים של המתחרים שלי, מזהה קשיורים מרוסיה, אוקראינה, אשר בטוח נקנו בבורסת קישורים. אבל גוגל משום מה לא מאניש אותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים