Featured Mommy&Baby

Informační předporodní schůzka

9. 5. 2017

„Maminko už to může být klidně každým dnem, malá je připravená.“: to je věta, která zazněla z úst mojí lékařky a to teprve ve 37 týdnu těhotenství. Ale co já a co Princ jsme připravení? To stejně asi jako prvorodiče nebudeme nikdy, a proto jsme se rozhodli navštívit předporodní kurz u nás v porodnici, abychom byli aspoň trochu moudřejší:). Po objednání se na prenatální poradně, jsme ve středu vyrazili do Motola. Co čert nechtěl, byla celá Praha ucpaná a my jsme na schůzku dorazili jen tak tak. Snad jsme si to vybrali teď a k porodu pojedeme jako králové, vlastně v našem případě jako princové ;).

Celý zadýchaní jsme se posadili na poslední volná místa, samozřejmě byla prázdná už jen ty v první řadě, a milá porodní asistentka začala s výkladem. My během toho pokukovali po ostatních párech. Už na první pohled jsme vypadali nejmladší a behěm výkladu jsme zjistili, že jsme asi i jediný, kteří nejsou svoji:). Po mojí otázce na epidural, ve chvíli, kdy na to ještě nebyl v programu ten správny čas, jsme se rovnou stali v očích ostatních těmi opovržení hodnými:).

Samotná schůzka byla založena na informacích, které má porodnice uvedeny na webu, jen v širším spektru .V podaní porodní asistentky, to však všechno znělo tak nějak lidštěji. Prošli jsme tedy témata typu, kdy je ten sprváný čas vyrazit do porodnice, co udělat po příjezdu do porodnice, jak bude probíhat porod, co s tatínky, co si vzít sebou a došlo i na můj epidural a mnoho dalších rad a informací.

Za mě jako za budoucí maminku, mi po kurzu přibyla v tašce plechovka s Coca-Colou, čokololáda a hroznový cukr. V hlavě zase naopak nejrychlější cesta skrz nemocnici na porodní sál, nebo další varianty pomoci od bolesti místo epiduralu.

Můj Princ si jako správný budoucí táta dělal poznámky. A o některé z nich bych se s vámi teď ráda podělila:). Berte to prosím s nadhledem stejně jako my:).  A ne, opravdu si z porodu naší holčičky neděláme legraci. Jak se říká s úsměvem jde přece všechno líp:).

1. Kdy do porodnice? Už to frčí – bolest břicha, komplet tvrdé, „kontráše“ cca 5-6minut po dobu cca hodiny a jedem.
2. Když by se miminko nehýbalo zkusit pobudit cukrem a bičem, když nevstane jede se do porodnice.
3. Vstupenka k porodu 680 Kč,-, platí se v oddělení pro cizince a samoplátce. Pojišťovna proplácí, ale musím si to nechat potvrdit. Polopenze u porodu nejde! A máma mě může od porodu vyhnat. Sebou bačkory,  hadry dostanu a svačinku sebou, ať nemám hlad:)
4. Taška do porodnice: košilka může být erár, velká savá osuška, bude to velká koupačka.

Tak nám všem třem držte palce:).

You Might Also Like

2 komentáře

  • Reply Bára 9. 5. 2017 at 16:16

    Držím. Bude to jízda. Ať je nejkrásnější na světe!!!

    • Reply Černé Káče 9. 5. 2017 at 16:18

      Děkuju moc Báro. Snad to bude rychlá jízda z kopce 😉

    Napište komentář