Historický unikát. Poklad z klimkovického kostela přijely zkoumat památkářky

Grafický cyklus křížové cesty z 19. století našla v krovech kostela Nejsvětější Trojice v Klimkovicích historička architektury Lucie Augustínková.

Pokračování

Napsali jinde , ,

Osud žluté školy. Bude demolice?

15493803_1840991376179446_9108216360489390283_o

Je třeba udělat městu reklamu a pozvat všechny na kulatý stůl ohledně osudu bývalé Hospodářské školy v Klimkovicích. Přijít můžete 18.1.2017 do budovy zámku, od 17 hod.

Pokračování

Stavby , ,

Budou delší prázdniny? Aneb Základní škola stále v rekonstrukci

skola

Za týden končí prázdniny a klimkovická Základní škola by měla finišovat s rekonstrukcí sociálních zařízení. Jak to ale vypadá podle reportáže TV NOVA, jsou tak v půlce. Kde se stala chyba?

Pokračování

Novinky, Stavby , , , ,

Záměry radnice na přehledné mapě

Rádi bystě měli přehled, co se děje ve vašem městě, ale nemáte sílu se probírat dokumenty zveřejněné radnicí? Vznikl unikátní projekt, který mapuje radniční změny a zobrazuje je v přehledné mapě.

Pokračování

Stavby , , ,

Prodloužená Rudná více kamionů do Klimkovic nepřivede

Vzhledem k tomu, že pokračuje stavba Prodloužené Rudné a objevují se zprávy, jak díky dopravnímu značení bude v Klimkovicích najednou skoro násobně více kamionů, je třeba se na to podívat taky z dopravního hlediska.

Pokračování

Stavby , , ,

Státní policie v Klimkovicích

policie

Od 1.6.2016 otevře Policie ČR kontaktní místo v Klimkovicích v zámku v prvním patře, místnost č.1.

Pokračování

Novinky

Oprava železničního přejezdu v Polance nad Odrou

V pondělí 16. 11. 2015 a v úterý 17. 11. 2015 (vždy v době od 07:00 h do 17:00 h), z důvodu opravy železničního přejezdu v Polance nad Odrou, dojde ke změně organizace dopravy na trase autobusové linky č. 59 s vlivem na spoje linky č. 46.

Pokračování

Napsali jinde

Lesní park Klimkovice

20150822_121437

Po delší době jsme se byli podívat s dětma v Lesním parku a nestačil jsem se divit. Klobouk dolů, že se podařilo vybudovat příjemné prostředí pro děti se spoustou herních prvků a aktuálně i rozšířit park o další atrakce a cesty tak, že se dá projít okružní procházkou zpět k lázním. Super!

Pokračování

Novinky, Stavby , , ,

Dopravní situace u Základní školy

Ranní chaos a zmatek u základní školy je opravdu nebezpečný hlavně pro děti, to se snad shodneme všichni, kdo tam někdy ráno byl. Navíc teď ke všemu probíhá rekonstrukce části chodníku, což situaci ještě víc komplikuje. Městská policie, ač je občas přítomna, jen pasivně přihlíží vyjíždějícím autům přes přechod do cesty a naopak. Děti se proplétají mezi řidiči, závodníky a zemědělci, kteří své obří zemědělské stroje přece nebudou zastavovat před přechodem. Vždy ráno trnu, zda by to dobrzdili s těmi monstry. Do toho všeho zastavená auta na Polní ulici, auta vyjíždějící ze všech stran a přijíždějící školní autobus. Toto je situace kolem 7:30 u Základní školy a zatím je štěstí, že to dobře dopadá. Situaci je třeba řešit a proto město přišlo s návrhem.

Pokračování

Stavby , ,

Hluboká cesta a Vodník

Klimkovice jsou čím dál více v pasti. V pasti plotů, novostaveb a pomalu mizejících cest pro pěší v přírodě. Dostat se do lesa nebo vůbec do přírody je komplikované čím dál více. Navazuji na předchozí článek Cesta z města. Dostat se k Hluboké cestě nebo třeba k Vodníkovi už je téměř nemožné.

Pokračování

Novinky , , , ,

Plané sliby s voliérou

Je den dětí, což takhle si vyrazit s dětmi do parku, podívat se třeba na ptáky ve voliéře. Bažanta, andulky a dálší vzácné ptactvo našich chovatelů… Vlastně voliéra v parku už dávno neexistuje! Jak jednoduché bylo voliéru s okrasným ptactvem zbourat a nechat tak vyniknout „krásnou“ zeď zámku. A teď se už jen několik let slibuje, že bude voliéra zpět. A kde nic, tu nic. Sliby na obnovení voliéry ale povýšily a už jsou ve výhledových planých slibech v programových prioritách rady 2014-2018 (aneb slíbime cokoliv, víc peněz i lepší zítřky). Takže si cca v roce 2018 povíme, jak se to opět nepovedlo a jak za to nemůžou radní ani zastupitelstvo.

Klimkovická voliéra

Pokračování

Stavby ,

Klimkovice nízkoemisní zónu nevyhlásily, občany více tíží stav chodníků

13.5.2015

Klimkovice chtěly vyhnat kamiony z centra města. Schválily vyhlášku a měly být prvním městem v republice s nízkoemisní zónou. Uběhly tři roky, ale nic se nezměnilo.

Pokračování

Napsali jinde , ,

ELEKTROMOBIL – co s ním?

Začalo to vláčkem, pokračovalo to různými typy autíčky na baterie, „pracovalo“ se na tom několik let, odmítaly se pochybnosti o účelnosti, slibovalo se oživení cestovního ruchu….. Nakonec se jízda musí objednat týden předem = konečně regionální zajímavost!!! Ještě že jednání zastupitelstva bude až v červnu. Snad se stihne to, co se nedaří několik let – najde se konečně účel, pro který byl elektromobil pořízen! Také si pořizujete věci a pak pro ně hledáte využití?

Pokračování

Novinky , ,

Klimkovický týdeník 15. týden 2015

15. Klimkovický týdeník ze 4.4.2015 – TV Klimkovice – LTV Plus

  • Svoz bioodpadu
  • Provoz Klimkovického elektromobilu
  • ZŠ a vyhodnocení nejkrásnější jarní dekorace

Pokračování

Video koutek , , , ,