הובלת סוסים – הובלה בטוחה לשמירה על החיה האהובה שלכם!

הובלת סוסים מחזיקים בחווה הפרטית שלכם סוסים? ראשית, אתם ממש לא לבד: לא מעט אנשים, בעיקר במושבים או בקיבוצים, מחזיקים סוס אחד או יותר. כאשר עוברים להתגורר במקום אחר, בהמשך לכך, ברור שגם לסוסים נדרש למצוא מענה יעיל.

כאן בדיוק נכנסים לתמונה גורמים שונים המציעים שירותי הובלת סוסים, שנחשבים למורכבים בעיקר עקב הצורך לדאוג, כל העת, לצרכים של החיה הקסומה הזו. אז איך בדיוק מעבירים כיום סוסים? המאמר הבא יעניק לכם את התשובה לכך.

המאפיינים העיקריים של הובלת סוסים

הובלת סוסים נעשית באמצעות כלי רכב הגדולים דיים למלא את הצרכים של הסוס: במקרה של סוס בודד ניתן להסתפק בטנדר, או כי מגוון סוסים יצריכו כבר משאית גדולה יותר. בתוך כלי הרכב האלה, מושם כלוב מיוחד, בתוכו מושמים הסוסים עצמם.

חשוב מאוד – הכלוב צריך לכלול בתוכו מזון, שתייה ומקומות ייעודיים לעשיית הצרכים של הסוס. למעשה כל מה שחיוני בעיקר בנסיעות ארוכות במיוחד.

מה שכדאי להדגיש, בהמשך לכך, הוא שקביעת תנאי ההובלה צריכים להתבצע בהתאמה מלאה למאפיינים של המשימה הספציפית. גורמים המתנסים בכך יוכלו בוודאי לאפשר זאת – בתחום הזה, אין תחליף לניסיון רב שנים.

המקרה של הסוסים הפראיים

סוס הוא חיה שנחשבת לעדינה. הבעיה היא שבמצבים של לחץ ובהלה, כפי שבהחלט עלול לאפיין הובלות שונות, הסוס עלול להתנהג בצורה פראית.

הדבר יוצר מחזה שהוא הכל חוץ מנעים עבור בעל הסוסים, ומקשה מאד על התהליך. במקרה הזה, יש להזכיר פיתרון בו ניתן בהחלט להשתמש, באישורם של הבעלים בלבד: טשטוש הסוסים באמצעות מתן זריקות להם. פעולה זו צריכה להתבצע על ידי וטרינר, הפועל לרוב בשיתוף פעולה עם גורמים החולשים על התחום של הובלת סוסים.

חשיבותו של ביטוח

בנקודה הזו, ראוי לתת את הדעת על היבט נוסף שראוי שייכנס לתמונה כאשר מעבירים סוסים: הביטוח עבורם. גם כאשר מקפידים על כל אמצעי הזהירות, דברים עלולים להשתבש, וסוסים עלולים להינזק באופנים שונים בעת ההובלה. לכן, פוליסת ביטוח המוצעת על ידי הגורמים המועברים, ואשר נועדה לכסות את הנזקים האלה, מומלצת מאד. החברות המקצועיות יציעו פוליסה מלאה, אם כי התפקיד של מזמיני ההובלה הוא לוודא כי שווי הפוליסה אכן מתאים לשווים של הסוסים המועברים במסגרת ההובלה.

מבחינה כלכלית, מחיר הובלת סוסים נקבע על פי שורה ארוכה של פרמטרים, ובכלל זה המרחק שבין יעדי ההובלה, מספר הסוסים או אפילו סוגם.

המחיר נוטה בהחלט להיות שווה לכל נפש והוגן עבור הלקוחות, כך שחשוב מאד שלא להתפשר ולא לבחור בשירותים שלא בטוחים באיכותם – אפילו אם המחיר על כך נוח יחסית.

דגש משמעותי אחר צריך להיות מושם על בדיקת מצבם של רכבי ההובלה, טרם התחלת המשימה, והתרשמות אם הם אכן יכולים לספק את צרכי הסוס ולאפשר לו את הנסיעה הנוחה לה בוודאי מצפים.