שירות הובלה משולב עם מנוף – למה בהעברות רבות אופציה זו כדאית יותר?

הובלה עם מנוף

הובלה עם מנוף

הובלות מסוימות וגדולות עשויות להיות כבדות במיוחד. אחד הדימויים המרכזיים שעולה שעלול לעלות במחשבתם של רבים הוא מובילים חסונים, הסוחבים יחדיו רהיטים ומוצרי חשמל מאסיביים. אלא שבמספר לא מבוטל של מקרים, ברור שהמובילים, חסונים ככל שיהיו, לא יכולים לבצע את המשימה כאשר קיימות מגבלות מובנות של המקום או הפריטים המועברים למשל, חדר מדרגות צר מידי, מעלית צרה וכולי.

הפיתרון היחידי, במצבים אלה, הוא פנייה לשירותיה של חברה המציעה הובלות מנוף. הנה כל מה שצריך לדעת על ההובלות האלה, הנחשבות למורכבות ביותר בנוף של עולם ההובלות.

אז למה צריך הובלות מנוף?

הובלות מנוף מכניסות לתמונה, אם כן, את הציוד המכני ההנדסי הזה, אשר תכליתו היא הרמה של גופים כבדים במיוחד. התרחיש הראשון שעלול לחייב שההובלה תתבצע באמצעות מנוף הוא פריט אשר כבד מכדי להיות מובל באמצעות ידיים אנושיות. פסנתר או רהיטים מסוימים כמו ארון גדול או מיטה מהווים דוגמא מובהקת לכך.

בנוסף על כך, חשוב להדגיש שכשזה נוגע להובלות מנוף, הגודל דווקא כן קובע. ייתכן מאד שהסיבה בגינה המנוף יידרש היא שהפריט גדול דיו על מנת לעבור בפתח הדלת או המעלית, ולכן העברה שלו באמצעות מנוף, ממרפסת הבית, היא הפיתרון היחידי למעשה. הדברים אמורים בעיקר לגבי פריטים שלא ניתנים לפירוק, מסיבה זו או אחרת.

לא כל חברה מבצעת הובלות מנוף

תפעול מנוף מצריך, כמובן, את אמצעי ההרמה עצמו, המורכב על גבי רכב ייעודי. לגבי כוח האדם, רק אדם המחזיק ברישיון יוכל להשתמש במנוף הלכה למעשה. חיבור שתי העובדות האלה מאפשר לנו להגיע למסקנה חד משמעית, והיא שאין זה מובן מאליו כלל, אפילו בתחום ההובלות, שחברה מסוימת תציע הובלות מנוף.

ההדבר הטוב ביותר שיש לעשות, בדרך לבחירה המושכלת של חברה לביצוע ההובלה, הוא לבחון את הניסיון המקצועי שלה בתחום, כמו גם את הציוד הטכנולוגי וכוח האדם שמשמש לביצוע ההרמה. חברה המתמחה בהובלות מנוף תצהיר על כך לרוב בראשי חוצות, כך שאין זו בהכרח משימה קשה.

כך המחיר הופך להיות יקר

בנקודה הזו, הגיע הרגע להתייחס להיבט מרכזי אחר של הובלות עם מנוף, והוא זה הכלכלי. מהסקירה שהובאה עד כה, ניתן בוודאי להסיק כי מחיר הובלות הכוללות מנוף יהיה גבוה יותר מאשר אלה ה"סטנדרטיות".

עד כמה גבוה? ובכן, כאן כבר המדיניות הספציפית של חברת ההובלה היא שתקבע, כמו גם משתנים אחרים שמרכיבים את משוואת ההובלה, דוגמת המרחק שבין הערים, מספר הפריטים המועברים, התקופה בשנה או היום בשבוע בהם נערכת ההובלה וכיוצא בזה.

בכל זאת, ברוב המקרים המדובר הוא בתוספת של כ-250-400 שקלים למחיר ההובלה. חשוב להדגיש שכאשר מדובר במקרה מורכב עוד יותר של הרמה, דוגמת כזו הנעשית לקומות גבוהות במיוחד (קומה חמישית ומעלה), חברת ההובלה בהחלט רשאית לדרוש מחיר המתקרב לגבול העליון שהובא כאן, או אפילו מעבר לכך.