הובלת כספת – למה צריך הובלה מיוחדת?

הובלת כספת בבטחה

הובלת כספת בבטחה

על הפריטים החשובים לנו מכל אנו שומרים מכל משמר, ומסיבות ברורות: יש להם לרוב ערך כספי רב, ולרוב גם ערך רגשי. עבור רבים, הפיתרון הכמעט יחידי, בדרך לשמירה האידיאלית של הפריטים, הוא רכישת כספת. כאשר עוברים דירה, בהמשך לכך, ברור מדוע הכספת פשוט לא יכולה להישאר מאחור, אך הובלתה אינה דבר פשוט.

על הובלות כספות

המאפיינים העיקריים של הכספות – היותן חזקות, גדולות וקשיחות במיוחד – הם אלה המקשיחים את התנאים של ההובלה שלהן. משקלה של כל כספת הוא שונה כמובן, בהתאם לפריטים שאמורים להיות מאוחסנים בה, אך בכוחו להגיע גם ליותר משני טון.

מכאן, שאפשרות העברת הכספת על ידי מובילים, חסונים ככל שיהיו, יוצאת מתוך התמונה, ונדרש לעשות זאת תוך שימוש באמצעי הרמה ושינוע ייעודיים, דוגמת עגלות או מנופים.

ומה באשר לתכולת הכספת? ובכן, המלצה ברורה היא לרוקן את הכספת מהתכולה שלה, טרם ההובלה, מה שיבטיח שהפריטים החיוניים שבתוכה לא יינוזקו בצורה זו או אחרת. אפשר להיעזר בחברת הובלות, אם כי מרבית האנשים בוחרים להעביר את הפריטים באופן עצמאי, באחת הגיחות לבית החדש, וזאת כדי להבטיח שהם יישמרו ולא יגיעו לחזקתם של אחרים.

כל כספת היא עולם ומלואו

משתנה משמעותי אחר במשוואה של הובלת כספות נוגע לאופן שבו אפשר בכלל להוציא אותה מהמקום בו היא נמצאת ולהעביר אותה אל משאית ההובלה.

לכל כספת, בהמשך לאבחנות שנעשו מעלה, יש שיטת הרכבה שונה, או מיקום שונה בתוך הבית: ישנן כספות הנמצאות בתוך ארון או קיר, אך לעומתן כאלה הנמצאות ברצפת הבית. מנגנון הפתיחה אינו קבוע גם כן, כאשר האבחנה המרכזית היא בין כספות פשוטות יחסית, הנעזרות במפתח, לבין כאלה הכוללות מערכת דיגיטלית, המבוססת על הקשת קוד. יש לכך השפעה על הפעולות שצריכים לבצע המובילים: מערכת דיגיטלית צריכה להיות מטופלת ברגישות המקסימלית, אחרת עלול להיגרם נזק בלתי הפיך לכספת כולה.

מכל הכתוב עד כה, ניתן להסיק דבר אחד: כאשר חברת ההובלות יודעת לקראת מה היא הולכת, מבחינת מאפייני הכספת, גדלים הסיכויים שההובלה שלה תתבצע על הצד הטוב ביותר. זו גם הסיבה בגינה חשוב שהאנשים המזמינים את ההובלה יעבירו לחברה המבצעת כמה שיותר פרטים אודותיה: החל מנתונים טכניים, דרך הדגם הספציפי שלה ועד למיקום שלה בבית הלכה למעשה.

ועוד נקודה משמעותית ביחס לבטיחות ההובלה: גם כאשר נעזרים בחברה מקצועית, וגם כשההובלה נעשית, לכאורה, על פי הספר, פוטנציאל הנזק קיים גם קיים.

עקב כך, המלצה מועילה היא לתת עדיפות לחברות המציעות ביטוח מלא על ההובלה, מה שיבטיח שבמקרה של נזק לה, חלילה, יוחזרו ללקוחות סכומי כסף נכבדים, שימתיקו מעט את הגלולה המרה.