הובלה לעסקים – הובלה לכל סוג עסק!

הובלה לעסקים

הובלה לעסקים

על אף כמה שנהוג לחשוב, שירותי הובלה לא נועדו רק למגזר הפרטי אלא, ויש שיגידו, בעיקר לעסקי.

הובלות לעסקים מהווים חלק בלתי נפרד מסל השירותים של חברות פועלות בתחום, והם נחלקים למספר סוגים עיקריים של הובלות. אז באילו סוגים מדובר?

הובלת משרדים

ישנם פעמים כי עסק צריך לשנות כתובת ולעבור למקום אחר. בין אם המדובר הוא בעסק המתרחב או מצטמצם, בכזה המחליט לפנות לקהל חדש או אפילו בכזה שחוזה השכירות שלו פשוט נגמר.

הובלות מהסוג הזה יכללו בתוכן בדרך כלל רהיטים, ציוד משרדי ומכשירים חשמליים טיפוסיים עבור בתי עסק (מחשב, מדפסת וכן הלאה), והן חייבות באופן המהיר והיעיל ביותר על מנת למנוע שיבוש משמעותי של שגרת העבודה בעסק.

הובלת חנויות

כשמדברים על חנויות, בהקשר של העברה, מתכוונים בעיקרו של דבר לכל אותם פריטים המרכיבים את המלאי של החנות. המדובר הוא בפריטים בכמויות מסחריות, כך שבמקרים רבים אין ברירה אלא להיעזר במספר רכבי הובלה המבצעים את ההובלה במקביל, או לחילופין לבצע את שינוע הפריטים במספר גיחות בין הכתובת הישנה לחדשה של החנות.

בחלק מהמצבים, נדרשות החברות המבצעות את ההובלה לפרק גם מדפים, ארונות או אמצעי תצוגה, שבעלי החנות מעוניינים, ובצדק גמור, להעביר איתם לכתובת החדשה. הובלות מהסוג הזה נוטות להתבצע בסופי שבוע, על מנת למנוע שיבוש שגרת העבודה בעסק, והן מצריכות תכנון מוקפד.

הובלת ציוד כבד

השירות הבא המוצע במסגרת הובלות לעסקים מכניס לתמונה את השחקנים הכבדים, לרבות מכונות, מערכות טכנולוגיות מתקדמות או אפילו מכשירי חשמל מסוימים.

מה שחשוב להדגיש הוא שהמשקל הכבד של הפריטים האלה הופך את ההובלה למורכבת בכל קנה מידה, ועשוי בהחלט להצריך שימוש באמצעים ייעודיים להרמת ושינוע הפריטים הכבדים האלה – הדוגמא המובהקת היא מנופים, הנפוצים במיוחד במגזר העסקי כיום. הובלות מהסוג הזה נחשבות ליקרות יותר מאשר אלה המבוססות על הכוח האנושי בלבד, ולא קשה להבין מדוע.

הובלת מפעלים

כעת, מגיעים להובלות הנחשבות, בעיני לא מעט אנשים, למורכבות ביותר על מפת ההובלות: הובלה והעברה של מפעלים שלמים. גם כאן, הפריטים המובלים נוטים להיות כבדים, גדולים ורגישים בכל קנה מידה. המשמעות הישירה של כך היא שיש להוביל אותם תוך נקיטת כל אמצעי הזהירות האפשריים.

בנוסף לכך, הובלת מפעלים שלמים מצריכה תכנון מאסיבי ומוקפד הרבה יותר מאשר הסוגים האחרים של ההובלות, הפרטיות והעסקיות כאחד, והיא נמשכת לרוב מספר ימים לפחות.

הובלה בקירור

שירות הובלה בקירור, מעצם הגדרתו, מתבצע באמצעות משאיות הכוללות בתוכן אמצעי קירור אלה או אחרים. תפקידן הוא, פשוטו כמשמעו, להבטיח כי פריטים מסוימים, הזקוקים לטמפרטורה נמוכה במיוחד, יישמרו בצורה המירבית. זאת באמצעות אותן מערכות קירור, שנועדו להציע שליטה ובקרה מלאים, וכן תוך מילוי תנאים מסוימים הנוגעים לרכב ההובלה עצמו.

אם מתרגמים את זה למגזר העסקי בישראל, הרי שמדובר בעיקר בחברות או בגורמים הקשורים לתחום האוכל (מסעדות, חברות קייטרינג, רשתות שיווק), חברות פארמה ותרופות, חברות אלקטרוניקה הזקוקות להעברת רכיבים רגישים ועוד.