הובלה של רהיטים

הובלת רהיטיםרהיטים, מעל כל ספק, מהווים פריט חובה בכל בית באשר הוא. כאשר אנשיו מעוניינים לעבור דירה, לכן, לא מפתיע שהרהיטים מהווים חלק בלתי נפרד ממשוואת ההובלה. אלא שהובלה של רהיטים, מבחינה טכנית, אינה דבר פשוט בהכרח, כאשר סכנת הפגיעה בהם קיימת גם קיימת. אז מהם המאפיינים העיקריים של הובלת רהיטים? ואיך מבצעים אותה על הצד הטוב ביותר? על כך ועוד במאמר הבא.

על הובלת רהיטים

הובלת רהיטים מהווה חלק בלתי נפרד בסל השירותים של כל חברת הובלות, והיא נחשבת לייחודית בנוף זה. הנחת היסוד היא שאת ההובלה יש לבצע במלוא הזהירות, וזאת עקב פוטנציאל הנזק של הרהיטים מחד (שריטה או שבירה שלהם הם בהחלט בגדר אפשרות), ועקב תג המחיר הגבוה שלהם מאידך.

הרמה לא נכונה של הרהיט, אם לוקחים בחשבון את אחד מתרחישי האימה הגדולים של כל משפחה, עלולה להביא לכך שהוא ייצא לחלוטין מבחינת שימוש, מה שגורר הוצאות כספיות עצומות עבור המשפחה.

סוגיה משמעותית אחרת שיש לתת עליה את הדעת נוגעת לתכנון ההובלה, הן עבור כל רהיט בנפרד והן ביחס לתמונה הכוללת של ההובלה. זו הנקודה בה הניסיון המקצועי והידע של חברות ההובלה יכולים רק לסייע, למנוע סיבוכים שונים לכל אורך הדרך ואף להביא לכך שההובלה תהיה בטוחה ומהירה הרבה יותר.

לפרק או לא לפרק – זאת השאלה

בנקודה הזו, יש להתייחס להיבט משמעותי אחר של הובלת רהיטים, וכזה שעשוי להשפיע על האופן בו היא מתבצעת, או אפילו המחיר שלה – שאלת הפירוק של הרהיטים. רהיטים הניתנים לפירוק יהיו פשוטים יותר להעברה לתוך משאית ההובלה, עקב הוצאת המשקל הכבד מתוך התמונה. במקרים מסוימים, פירוק הרהיטים הופך למעשה לפיתרון היחידי להובלה שלו, כפי שמתרחש במקרה של רהיט שגדול מכדי לעבור בפתח הדלת או להיכנס למעלית.

אבל, וזה אבל גדול מאד, לא כל רהיט ניתן לפרק, ממש לא. בנוסף על כך, פירוק הרהיטים, על כל שכן הרכבה שלהם מחדש בכתובת החדשה, מצריכים לעיתים מאמצים לא מבוטלים, וידע טכני שלא בהכרח יש לאנשים.

חברות הובלה עשויות בהחלט לסייע בכל אחד מההיבטים האלה, אם כי צריך לקחת בחשבון שהדבר עלול להביא להתייקרות מה של מחיר ההובלה: פירוק והרכבת ארונות, אם לוקחים דוגמא נפוצה, מביאה לרוב לתוספת של כ-250-300 ש"ח הנדרשת עבור ההובלה.

אז איך מתחילים?

הביקוש הגובר להובלת רהיטים מביא לכך שכל חברת הובלות שמכבדת את עצמה תכלול אותו בוודאי בסל השירותים שלה. גם מבחינת מחיר, ברור שהרהיטים שייכללו בהובלה יגדירו בצורה משמעותית במיוחד את המחיר הכולל שלה. בעיקרו של דבר, הדברים אמורים לגבי מספר הרהיטים, משקלם הכולל, אמצעים מיוחדים הנדרשים להובלה שלהם (למשל, הובלות מנוף ברהיטים גדולים או כבדים במיוחד) וכן סוגיית הפירוק.

בעת הפנייה לחברת ההובלות, יש להעביר אליה פירוט של הרהיטים, ולראות כיצד היא יכולה להיערך לקראת ההובלה מבחינת הציוד וכוח האדם. כמובן שסוגיית הזמינות של חברת ההובלה בתאריך נקוב, או אפילו תחומי הפעילות שלה, צריכים להילקח אף הם בחשבון. לבסוף, עקב הערך הכספי והרגשי של הרהיטים, מומלץ לבחור בחברות המציעות ביטוח מלא עבור ההובלה, על כל צרה שלא תבוא.