הובלת מבנים – שירות הובלת מבנים ניידים במהירות ובקלות!

על מה אתם חושבים כשמדברים על הובלות? ובכן, סביר להניח שהתמונה שאתם מעלים לנגד עיניכם היא של משאית, העמוסה באינספור פריטים – תכולת בית או משרד, למעשה – העושים את דרכם מיעד אחד לאחר.

המציאות מראה, עם זאת, שבהחלט יש מקום לתרחישים אחרים. חברות רבות הפועלות בתחום מציעות שירות של הובלת מבנים, שחייב להתבצע על פי הספר כדי לעבור ללא תקלות. הנה כל מה שחשוב שתדעו על ההובלות האלה, הנחשבות למורכבות בכל קנה מידה.

כך ניתן להזיז מבנים

הובלת מבנים, חשוב להדגיש בנקודה הזו, מתייחסת לרוב למבנים המוגדרים כניידים, ביניהם קרוואנים, כיתות לימוד או צימרים כמובן. ועדיין, כל מי שהיה זקוק לשירות הזה, בשלב זה או אחר, הבין שהוא חייב לכלול מספר שלבים עיקריים, בלעדיהם פוטנציאל הנזק פשוט אינסופי.

כשלב ראשון בדרך להובלה, נהוג לרוקן את המבנה מתכולתו, ולהעמיס את מה שדרוש העברה בנפרד על גבי משאית. לאחר מכן, מתבצעת המלאכה של הרמת המבנה על גבי המשאית, וזאת באמצעות מנוף ייעודי. החדשות הטובות הן שמבנים מסוימים הופכים את המשימה למעט פשוטה יותר, וזאת מכיוון שהם ניתנים לפירוק לחלקיהם השונים. חברות הפועלות בתחום יציעו פעמים רבות את שירות פירוק המבנים והרכבתם מחדש, בנקודת היעד, כאשר באופן לא מפתיע הדבר מייקר באחוזים נכבדים את המחיר הכולל של ההובלה.

לכל מבנה, יש את ההובלה שלו

הובלת מבנים היא מלאכה המצריכה תכנון מוקפד, והתייחסות לאינספור היבטים. אין מקרה אחד של הובלת מבנה דומה לחברו, ובכל אחד מהם צריכה להינקט אסטרטגיה שונה על פי המשתנים שבוודאי מרכיבים את המשוואה. אחד המשמעותיים שבהם הוא המשקל הכולל של המבנה, שעשוי להגיע, כמובן, לטונים נכבדים. מבחינה טכנית, יש לזכור שבמבנים המוגדרים כמשקל "חריג", נדרש שההובלה תתבצע בליווי משטרתי, וכן רק לאחר שמתקבלים על ידי הרשות המקומית הרלוונטית האישורים לכך.

מימדי המבנה צריכים להילקח אף הם בחשבון: על פיהם, למשל, ייבחר הרכב המתאים ביותר לביצוע ההובלה. אפשר להיעזר בנתונים הבסיסיים של המבנה, אם כי החברות המקצועיות יקפידו לבצע את המדידות בעצמן, הן במקום בו נמצא המבנה כרגע והן בשטח בו הוא אמור להיות מושם בתום ההובלה. ואגב, מדובר כאן לא רק על גודל השטח, אלא גם על התנאים המאפיינים אותו. הובלות בשיפוע, לראיה, נחשבות למורכבות פי כמה מאשר הובלות במישור.

את העבודה משאירים למומחים

במקרה של הובלות מבנים, המלצה ברורה היא לבחור אך ורק בגורמים הבטוחים במקצועיות שלהם לביצועה של המשימה, ורצוי גם כאלה עם ניסיון רב שנים בתחום. אפילו אם "מפתה" לנסות להעביר את המבנה בדרכים עצמאיות אלה או אחרות – למשל, מבנים הכוללים גלגלים – פוטנציאל הנזק כאן הוא פשוט עצום. במקרה של הובלות מהסוג הזה, מה שנראה זול, על הנייר, עלול להתגלות כיקר פי כמה בהמשך הדרך.

בדרך להתנהלות המיטבית, חשוב להעביר לחברה המבצעת כמה שיותר פרטים על המשימה, כאשר החברות המובילות אף יציעו ביטוח מלא על כל המבנה. כמובן שמומלץ לבחון האם החברה האמורה יכולה להציע פיתרון גם לתכולת המבנה.