הובלת מיטה

לא המזרון לבדו - הובלת המיטה

לא המזרון לבדו – הובלת המיטה

מיטה היא אחד המוצרים החשובים ביותר בבית מן הסתם. לכן, כאשר עוברים דירה, ברור שלא ניתן להשאיר אותה מאחור. וכאן בדיוק עולה הצורך בהובלות מיטה, המהוות חלק בלתי נפרד בסל השירותים של חברות שונות הפועלות בתחום.

מיטות, מזרונים ומה שביניהם

כשמדברים על הובלת מיטה, הרי שמכניסים לתמונה את שני הרכיבים העיקריים המהווים את הליבה שלה: שלד המיטה עצמה, לרוב עשוי מעץ, הוא הראשון.

המדובר הוא ברהיט לכל דבר ועניין, כבד במידה מסוימת ובעל מימדים משתנים. הרכיב השני הוא המזרון, אותו ניתן להוביל בנפרד או כחלק מהמשוואה הכוללת של הובלת המיטה.

בכל אחד מהמקרים, יש להדגיש, נהוג לבצע את ההובלה באמצעות חברות מקצועיות הפועלות בתחום ההובלות. זאת מכיוון שיש לאנשיהן את הידע והניסיון בביצוע המשימה, בהתייחס לסוגיות דוגמת אופן ההרמה הרצוי של המיטה, מיקומם של שלד המיטה ושל המזרון על גבי משאית ההובלה (ולא על גג הרכב, כמובן), כיסוי באופן שימנע מלכלוך או אבק להצטבר וכיוצא בזה.

מיטות מורכבות – כדאי לפרק

בנקודה הזו, חשוב להבהיר כי חברות הובלה רבות מציעות גם שירותים משלימים המתבצעים בנוסף להליך השינוע וההעמסה של הפריטים – אלו הם שירותי הפירוק וההרכבה של המיטות.

הפירוק הזה הופך לחיוני כאשר לוקחים בחשבון את הגודל המאסיבי של המיטות, המשקל הגדול שלהן והעובדה שלעיתים הן אינן יכולות לעבור כלל וכלל בפתח הדלת או המעלית.

בנוסף על כך, בכוחו של הפירוק למנוע מהמיטה עצמה לחולל נזקים מהותיים לכל מה שנמצא סביבה, כפי שעלול להתרחש במפגש ישיר שלה עם הקירות או עם רהיטים, למשל. אפשר בהחלט לטעון כי על אף שפירוק המיטה מצריך עבודה כשלעצמו, בדרך כלל הוא בהחלט עושה את העבודה, מקל על ההובלה כולה והופך אותה, כאמור, לבטוחה פי כמה.

אז איך מתחילים?

כשזה נוגע למיטות, מומלץ מאד להשאיר את העבודה למקצוענים. אלא שתחום ההובלות בישראל הוא תחרותי בכל קנה מידה, כך שאין זה מובן מאליו שכל החברות יבצעו את המשימה באותה מקצועיות. הבחירה צריכה להיות בחברה אשר בטוחים בכל מאת האחוזים לגבי המקצועיות שלה, ואשר פועלת כבר שנים רבות ככל האפשר בתחום הרחב של הובלות דירה.

באשר למחיר, השאלה המשמעותית העולה היא האם המיטה מועברת באופן נפרד, או כחלק ממעבר דירה כולל יותר.

עלות הובלת המיטה משתנה בהתאם למשתנים דוגמת המרחק בין הערים הנבחרות או תנאי ההובלה, אך גם על פי הנתונים הטכניים שלה: גודל, משקל וכיוצא בזה. על כל פנים, טווח המחירים של הובלות מיטה נוטה להיות רחב, והוא נע לרוב בין 200 ל-500 שקלים.