תיקים של וויזות הגירה על בסיס קירבת משפחה מועברים מוורמונט לקליפורניה – I-130

30.03.2015

הרשות האמריקאית להגירה ערכה לאחרונה שני שינויים מנהליים כדי לאזן את עומס העבודה הכללי.

חלוקת עומס העבודה

רשות ההגירה החלה לאחרונה להעביר מספר סוגי תיקים של בקשות לגרין קארד על בסיס נישואים או קירבת משפחה שהוגשו על ידי בעלי אזרחות או תושבות חוקיים לטובת בני משפחותיהם הזרים הזכאים, מהמרכז של משרדי הגירה בוורמונט למרכז המשרדי הגירה בקליפורניה.

מהי בקשה של I-130 ? כדי לעודד איחוד משפחות, חוקי ההגירה מאפשרים לאזרחי ארצות הברית לבקש עבור בני משפחה זכאים לבוא לגור באופן קבוע בארצות הברית באמצעות ויזה לארה"ב.

קרובי משפחה זכאים של אזרח ארה"ב:

  1. בני זוג

  2. ילדים לא נשואים מתחת לגיל 18

  3. הורים (אם האזרח המבקש הוא מעל גיל 21)

לקרובי משפחה מידיים, מדרגה ראשונה, יש עדיפות מיוחדת בהגירה והם אינם צריכים לעמוד בתור ולהמתין לוויזה פנויה, מכיוון שיש מספר בלתי מוגבל של וויזות לקטגוריות המסוימות האלה. לגבי קרובי משפחה זכאים אחרים של אזרחי ארצות הברית, תהליך קבלת ויזה יכול לקחת עד מספר שנים.

ישנם שני משרדים בארה"ב שמטפלים בבקשות מסוגים הללו. לפי מקום המגורים של האזרח האמריקאי תישלח הבקשה למשרד המתאים.

לגבי התיקים שהועברו, רשות ההגירה תשלח הודעה עם תאריך ההעברה והיכן התיק יטופל. מספר הקבלה המקורי לא ישתנה והמעבר לא יעקב את הטיפול בתיק, חוץ מאשר הזמן הנוסף שיידרש על מנת להעביר את התיק.

החל מה-27 במרץ 2015, רשות ההגירה תעביר את השיפוט בכמה תיקים כדי לאזן את עומס העבודה הכללי. התיקים שיושפעו כוללים תיקים שהוגשו עם הטפסים הבאים:
 

I-129, Petition for Alien Fiancé

I-140, Immigration Petition for Alien Worker

I-148, Application to Register Permanent Residence or Adjusted Status

I-821D/I-765, Consideration of Deferred Action for Childhood Arrivals/Application for Employment Authorization

למרות שרשות ההגירה משנה את מיקום עיבוד הבקשות, המיקום המקורי וההוראות למילוי הטפסים לא השתנו – יש להמשיך ולשלוח את הבקשות לכתובת המקורית שאותה אפשר למצוא באתר האינטרנט של רשות ההגירה – www.uscis.gov

קבלת גרין קארד מחוץ לארצות הברית

אם הנכם נמצאים מחוץ לארצות הברית ואתם קרובי משפחה מדרגה ראשונה של אזרח ארצות הברית, באפשרותכם להפוך לתושבי קבע בארצות הברית בתהליך קונסולרי. תהליך קונסולרי מתרחש כאשר רשות שרותי האזרחות וההגירה עובדת עם מחלקת המדינה לאשר וויזה על בסיס טופס I-130 שעבר אישור, כאשר יש וויזה זמינה. במקרה כזה, ניתן לטייל בעזרת הוויזה ולהפוך באופן רשמי לתושב קבע בנמל הכניסה לארצות הברית. מחלקת המדינה תודיעכם מתי אתם זכאים לבקש וויזת הגירה. אם לא תבקשו וויזת הגירה בתוך שנה מההודעה ממחלקת המדינה, הבקשה עלולה להתבטל.

נקודות שצריך לזכור

גיל 21 – כשקרוב/ת משפחה מיידי/ת מגיע/ה לגיל 21, הוא/היא יעברו בדרך כלל לבעלי "עדיפות ראשונה" , בקטגורית בן/בת של אזרח ארצות הברית ולא יהיו זכאים עוד לוויזה זמינה מיידית. השינוי יכול לבוא לידי ביטוי בעיכוב מתמשך בשינוי המעמד או בעיבוד הבקשה משום שעכשיו יאלצו להמתין לוויזה פנויה.

חוק הגנת מעמד הילד – במקרים מסויימים, החוק להגנת מעמד הילד יאפשר את השארת מעמד "ילד" אפילו מעבר לגיל 21. באופן כללי, הגיל "מוקפא" ליום בו הגישו ההורים אזרחי ארצות הברית בשביל ילדם/ילדתם.

נישואין – אם קרוב/ת משפחה ממדרגה ראשונה מתחת לגיל 21 מתחתן/נת, הוא/היא מאבד/ת את מעמדו/דה כקרוב/ת משפחה מדרגה ראשונה והופכים לבעלי עדיפות שלישית בקטגורית בן/בת נשואים של אזרח ארצות הברית ולא יהיו זכאים עוד לוויזה זמינה מיידית. יש להודיע באופן מיידי לרשויות ההגירה על שינוי במצב המשפחתי אחרי שהוגש בעבורכם ולפני שהופכים לתושבים קבועים.

 

 
  

דוא"ל: office@drsi-law.com
טלפון
: 77-5166505(0) 972+  
פקס: 72-2159478(0) 972+
עו"ד דליה סקלאר © כל הזכויות שמורות
 

ראשי
יצירת קשר
מפת האתר
תנאי שימוש באתר