Saturday, February 3, 2018

МАКЕДОНИЈА

ГЛОБАЛ

КОЅИЈАС „ГО ИСКАРА“ НИМИЦ: Не смееш во Скопје да зборуваш за...

Јасно и строго му потенцирав дека не е надлежен да говори која е политиката на Атина, ниту да ја опишува, и тоа на погрешен...

ТРАМП „НАОШТРЕН“: САД ги проширува нуклеарните капацитети

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека ќе ја продолжи политиката на нуклеарно оружје на својот претходник Барак Обама, но ќе заземе поагресивен...

Block title

- Advertisement -

НАЈНОВО

ФУДБАЛ

РАКОМЕТ

ДРУГИ СПОРТОВИ