Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Kızıl Darı Tarlaları

Kızıl Darı Tarlaları

Kızıl Darı Tarlaları

8/10 - 10 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Erdem Kurtuldu
Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Çin'in Nobel ödüllü yazarı Mo Yan'ın Kızıl Darı Tarlaları, Shandong ailesinden üç kuşağın, 1923-1976 yılları arasındaki öyküsünü aktaran bir roman. Yazar, bir mücevher güzelliğindeki doğa manzaraları fonuna yerleştirdiği ve kronolojik sıra gütmeden kurguladığı romanda, Japon istilasına karşı verilen Direniş Savaşı, Çinlilerin birbirleriyle çatışmaları, Komünist Devrim, Kültür Devrimi gibi Çin tarihindeki önemli halk hareketlerini ve bütün bu yıllar içindeki tutkulu aşkları anlatıyor.

Çin sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Yimou Zhang'ın beyaz perdeye aktardığı Kızıl Darı Tarlaları, tarihsel bir anlatımla kara mizahı ustalıkla kaynaştırıyor. Roman, geçmişle bugün, ölüyle diri, iyiyle kötü arasında belirgin bir ayrım yapılmadan sürüyor.

Nobel ödül töreninde konuşan Per Wästberg'in dediği gibi, Mo Yan, bireyi kimliksiz insan yığınlarından çekip ortaya çıkaran; alaycı ve iğneleyici bir üslupla tarihe, tarihî çarpıtmalara, yoksunluklara ve siyasal riyakârlıklara karşı çıkan bir yazar.



Sayfa Sayısı: 528

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 528

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750734427

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Yaz geldi, şöyle beni her zamanki hayatımdan çıkarıp, başka bir dünyaya götürecek keyifli, akıcı bir roman istiyorum,” diyorsanız, pek tavsiye etmiyoruz..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
moyan

Kızıl darı tarlalarını şu an okuyorum. yazarın dili üçüncü tekil şahıs -miş -mışlı cümleler ile anlattığından farklı bir tat verdi bana. sürükleyici bir kitap diyebilirim. tasvirleri benzetmeleri çok yerinde. karakterler üzerinde  sık sık geri dönse de olayları karıştırmıyorsunuz.  ayrıca Çin´in yakın tarihini de toplumsal hayatın özelliklerini de masal tadında öğreniyorsunuz. Mo Yan kesinlikle okunmalı.

TASVİRLER

BU TASVİRLERİ NERDEN BULMUŞ*, HAYRAN OLDUM.
NİLGÜN GÜDÜCÜ

Enteresan

Yazar kronoljik sira izlemeden ileri ve geri gidislerle hic bir acik nokta birakmadan kitabini tamamlamis. Bolum bolum bir Marquez kitabimi okuyorum dediginiz oluyor ama genel cercevde inanilmaz bir tasvir ve analizi gucu var. Kitabi okurken tam olarak kahraman olamazsanizda sanki kendinizi kahramanin yaninda gibi hissediyorsunuz. Bence mutlaka okunmali.