قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

اندیشه سلامت روان

اندیشه سلامت روان توسط دکتر سید کاظم ملکوتی با کسب مجوز از سازمان بهزیستی در سال 1375 تاسیس شد. فعالیت اصلی این مرکز ارائه خدمات ویزیت در منزل و بازتوانی روانی و شناختی برای بیماران مبتلا به روانپزشکی شدید و مزمن می‌باشد. این مرکز فعالیت‌های خود را در جنب مطب موسس آن دکتر سید کاظم ملکوتی انجام می‌دهد. خدمات اشاره شده در کنار خدمات تشخیصی و درمانی به سایر اختلالات روانپزشکی، روانپزشکی سالمندان، درمان و مشاوره اعتیاد به بیماران وابسته به مخدر و محرک، و نیز خدمات روانشناسی و گفتار درمانی، نوروفیدبک، مجموعه نسبتا کاملی برای ارائه خدمات بهداشت روان مبدل شده است.
اطلاعات بیشتر
vasvas

اندیشه سلامت روان

درمان وسواس با جراحی تحریک عمقی مغزی

تهران- ایرنا- فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و عضو تیم جراحی فانکشنال بیمارستان رسول اکرم (ص) از انجام اولین عمل جراحی تحریک مغزی برای درمان بیماری وسواس در خاورمیانه توسط تیم پزشکی بیمارستان رسول اکرم(ص) خبر داد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر منصور پرورش روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار کرد: روش جراحی تحریک عمیق مغزی DBS برای درمان بیماران مبتلا به پارکینسون، دیستونی (انقباض غیرارادی مکرر و طولانی عضلات)، تیک صوتی و حرکتی، لرزش و لقوه و همچنین وسواس تاکنون در ایران و جهان به کار گرفته شده است.

شیوع حدود پنج درصدی وسواس در ایران و جهان

دکتر کاظم ملکوتی معاونت دانشگاه علوم پزشکی ایران متخصص روانپزشکی و عضو تیم جراحی فانکشنال در فیلد روانپزشکی بیمارستان رسول اکرم هم گفت: بیماری وسواس بین سه تا پنج نفر به ازای هر 100 نفر جمعیت در ایران و جهان شیوع دارد، شیوع آن سن خاصی ندارد اما آغاز آن بیشتر بین سنین 15 تا 25 سالگی است. وی افزود: وسواس جزو 10 بیماری اولی است که بار مالی زیادی بر بیماران و خانواده های آنان تحمیل می کند و طبق پیش بینی های صورت گرفته تا سال 2020 به رده چهارم این فهرست می رسد.
اطلاعات بیشتر
 
 
 

اندیشه سلامت روان

حادثه تلخ و اندوه بار زلزله در غرب کشور و جان باختن جمعی از هموطنان عزیزمان و زخمی و آواره شدن این عزیران بسیار تکان دهنده ،دردناک و تاسف بار بود. مرکز اندیشه سلامت روان ضمن ابراز همدردی با هموطنان داغدار این مصیبت دردناک را به ملت شریف ایران بخصوص به مردم حادثه دیده استان های غرب کشور تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای فوت شدگان رحمت واسعه الهی ، برای مجروحین سلامتی عاجل و برای بازماندگان صبری جمیل را مسالت دارد.
 
 

29 دی ماه روز هوای پاک


اثرات و پیامدهای اقتصادی و اجتماعی آلودگی هوا امروزه هوا به عنوان چهارمین ریسک فاکتور غالب مرگ و میر زودرس بشمار می آید. یک دهم مرگ و میر در سطح دنیا به دلیل مواجهه با آلودگی هوا است. هرچند، چالش آلودگی هوا یک چالش جهانی است ولی اثرات آن به طور برجسته در کشورهای در حال توسعه مشهود است. برطبق سایت بانک جهانی هزینه های مرگ و میر برحسب اقتصاد جهانی در سال 2013 باعث کاهش درآمد کارگران معادل 225 میلیارد دلار امریکا شده است. مصر و ایران در میان بدترین کشورهای متاثر شده از آلودگی هوا هم از نظر تعداد تخمینی مرگ ومیر و هم از لحاظ هزینه های اقتصادی قرار دارند. همچنین، در کشورهای خاورمیانه و افریقای شمالی، افت رفاه مرتبط با آلودگی هوا حدود 154 میلیارد دلار یا معادل حدود2/2 درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) منطقه ای بوده است. آلودگی هوا در فضاهای بسته و روباز با تاثیر بر شاخص های روانی و فیزیولوژیک سلامتی افراد باعث خستگی و کاهش اثربخشی و کارآیی فرد شده و در نتیجه کمیت و کیفیت کار و به عبارتی بهره وری نیروی شاغل کاهش می یابد. همچنین، در بخش کشاورزی سطح بالای شاخص های مهم آلودگی هوا و همچنین ازون بر روی محصولات کشاورزی قابل تامل است. انواعی از سرطان ها با آلاینده های هوا و به ویژه PM2.5، ارتباط دارند که به گسترش هزینه ها در سیستم های مراقبت سلامت کمک می کند. هزینه های مستقیم و غیرمستقیم آلودگی هوا به ویژه از نقطه نظر هزینه های سلامت اجتماعی خود به عنوان یک مانع در برابر رشد اقتصادی و در نتیجه توسعه ی پایدار یک کشور عمل می کند.


اطلاعات بیشتر