Троє львів’ян увійшло до складу громадської ради при МОЗ України

Усіх членів ради вперше обрали через відкрите онлайн-голосування

     3610  

До складу громадської ради при МОЗ увійшло 35 представників від громадськості, серед яких і троє львів’ян: Лілія Бойко (громадська організація «Комітет підприємців Львівщини»), Наталія Ліпська (благодійний фонд «Крила надії»), і Юрій Наконечний (міжнародний благодійний Фонд «Карітас Україна»).

До складу громадської ради, як повідомила «Львівську газету» Наталія Ліпська, увійшло доволі багато людей, які щодня працюють над тими чи іншими медичними питаннями: волонтери АТО, люди, які працюють з дитячою і дорослою онкологією, орфанними захворюваннями тощо. Відповідно вони добре знають проблематику галузі: широку та вузьку, яка виникає у специфічних моментах.

«Ми йшли з метою у співпраці з громадськістю вирішити ті питання, які з різних причин не були вирішені, і напрацювати певні кроки, які в підсумку були б зручні для пацієнтів, спрямовані на розвиток галузі, за яких хворі отримували б висококваліфіковану медичну допомогу», – каже Наталія Ліпська.

«МОЗ – це чи не єдине міністерство, яке проводить реформи. Медицина нині в такому жалюгідному стані, що гірше, здається, вже не може бути. Усім зрозуміло, що систему охорони здоров’я треба міняти. Я пішла в громадську раду для того, аби долучитися до проведення реформ, бо наші депутати, які на словах так вболівають за українців, навіть не поставили в порядок денний пакет наших законопроектів, з яких розпочалася б медична реформа», – додала Лілія Бойко.

Роботу попереднього складу громадської ради при МОЗ не можна назвати ефективною. За два роки роботи жодне їхнє рішення не ухвалили, бо воно не набрало кворуму. Тому вся надія хворих – на нинішній склад ради, бо болючих невирішених питань у системі охорони здоров’я назбиралося дуже багато. Цього тижня має відбутися перша зустріч членів ради, на якій планують визначити першочергові напрями, над якими працюватиме рада.

«Громадська рада співпрацюватиме з МОЗом як дорадчий орган, ми можемо щось радити МОЗу, а МОЗ може рішення, яке воно прийняло, більш широко транслювати через громадську раду, – каже Наталія Ліпська. – Але це аж ніяк не означає, що громадська рада запропонувала щось зробити – і МОЗ відразу зробив, чи навпаки. Просто не буде, бо не все можна втілити відразу. Але з тією командою, яка зараз прийшла, можна працювати».