A+ A A-

Spacerologia po krainie łagodności

poniedziałek, 25.08.2014, 09:02

Prochowiec i przykrótkie spodnie stały się jego swoistym stylem. Ma ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean – legendarny toruński muzyk Mariusz Lubomski wystąpi na scenie Anny Kareńskiej w Nekielce. Można wygrać bilety!Koncert kultowego wykonawcy poezji śpiewanej początkowo miał odbyć się 19 lipca, jednak w ostatniej chwili organizatorzy – z przyczyn niezależnych zarówno od siebie, jak i artysty – byli zmuszeni odwołać występ Lubomskiego. 

Recital toruńskiego piosenkarza został przesunięty na 6 września. Zatem w sobotę, za nieco ponad dwa tygodnie, pieśniarz zabierze publiczność do „krainy łagodności”. Początek o godzinie 19.00. 

Artysta zadebiutował w 1982 roku na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. W latach 80. m.in. wspólnie z Rafałem Bryndalem założył grupę I Z Poznania I Z Torunia, która występowała i współtworzyła kulturę studencką – alternatywną wobec oficjalnego obiegu PRL-u. 

W 1985 zespół wygrał I Przegląd Kabaretów PAKA w Krakowie, a w 1987 opiniotwórczy wówczas Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Potem Lubomski rozpoczął własną drogę artystyczną. W 1989 szturmem zdobył Listę Przebojów Trójki, śpiewając „Spacerologię”. 

„Mam ręce w kieszeniach, kieszenie jak ocean” nuciło pół Polski – tak o artyście piszą organizatorzy koncertu, czyli właściciele dworu w Podstolicach. 

Dzięki wyjątkowej osobowości scenicznej Lubomski potrafi bez trudu zawładnąć publicznością festiwali, przeglądów, jak również klubowych koncertów autorskich.

Bilety można zakupić m.in. w dworze w Podstolicach (tel. 61 438 68 08), a także w poznańskim Centrum Informacji Miejskiej (tel. 61 851 96 45). Wejściówki są do nabycia także w Salon Rosenthal Studio w Poznaniu przy ul. Paderewskiego 8 (tel. 668 134 402). Koszt to 75 zł.

Dostępne są także pakiety grupowe – 4 bilety po 60 zł. Przypominamy, że wejściówki zakupione na pierwszy termin koncertu zachowują swoją ważność w terminie wrześniowym. 

Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa prac Andrzeja Karpińskiego w unikalnej technice airbrush. 

„Wiadomości Wrzesińskie” objęły patronat nad koncertem. Z tej okazji, specjalnie dla naszych Czytelników, przygotowaliśmy konkurs. Wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie: Proszę podać tytuł piosenki wykonywanej niegdyś przez zespół I Z Poznania I Z Torunia, którą później nagrał zespół Big Cyc? 

Odpowiedzi należy przysyłać do środy 27 sierpnia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Wśród Czytelników, którzy odpowiedzą prawidłowo, wylosujemy dwie wejściówki. Wyniki w najbliższym wydaniu „WW”. (tom)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25.08.2014, 09:31

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.