Urosal Lady Logo
Belupo logo
Urosal Lady

Urosal® lady s obsahem unikátní kombinace bylinných extraktů z MEDVĚDICE LÉKAŘSKÉ doplněné zlatobýlem a kopřivou přináší PRO NORMÁLNÍ ČINNOST MOČOVÝCH CEST

urosal lady

doplněk stravy s obsahem unikátní kombinace bylinných extraktů z MEDVĚDICE LÉKAŘSKÉ doplněné zlatobýlem a kopřivou
PRO NORMÁLNÍ ČINNOST MOČOVÝCH CEST

Urosal Lady

OBSAHUJE

400 mg suchého extraktu listu MEDVĚDICE LÉČIVÉ s 20% arbutinem
15 mg suchého extraktu natě Zlatobýlu obecného
10 mg suchého extraktu natě a kořene Kopřivy dvoudomé a Kopřivy žahavky

PŮSOBENÍ BYLIN

Medvědice léčivá

Medvědice léčivá

- přispívá k normální činnosti močových cest a podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu

Zlatobýl obecný

Zlatobýl obecný

- silný antioxidant, výrazně přispívá k normální činnosti močové soustavy 

Kopřiva dvoudomá a kopřiva žáhavka 

Kopřiva dvoudomá a kopřiva žahavka

- působí protizánětlivě, napomáhá normální činnosti ledvin a vylučování vody z organismu, zároveň podporuje imunitní systém 
 • obsahuje největší množství medvědice léčivé na trhu (s 20% arbutinem)
 • má unikátní složení - obsahuje trojkombinaci bylin medvědice, zlatobýlu a kopřivy, které přispívají k normální činnosti močové soustavy
 • Evropský lékopis (ESCOP) medvědici léčivou přímo doporučuje jako doplněk léčby nekomplikovaných cystitid, které si nevyžadují antibiotickou léčbu1
 • jeden z mála produktů na trhu se standardizovaným množstvím léčivých rostlin
 • medvědice má prokazatelný bakteriostatický účinek proti širokému spektru bakterií - E. coli, Enterobacter, Escherichia coli, Klebsiella, Proteus, Pseudomonas, Staphylocossus, Citrobacter a další2
 • nezatěžuje trakt na rozdíl od čajů (s obsahem medvědice) uvolňujících třísloviny

1 ESCOP Monographs, Second Edition Supplement, 2009, ESCOP and Argyle House ESCOP
2 Kemper JK, Uva ursi - Longwood Herbal Task Force, 1999

 • 1 tableta dvakrát denně (ráno a večer)
 • tablety se doporučují užívat 1 týden (výjimečné případy 2 týdny - s jednotýdenní pauzou)
 • pokud se tablety užívají déle než 1-2 týdny a nedochází k žádnému zlepšení, je potřeba se poradit s lékařem nebo lékárníkem, protože se může jednat o závažnější problém

Aby se dosáhlo maximálního účinku tablet, moč musí být alkalická (zásaditá). To je možné dosáhnout konzumací mléčných výrobkůzamezením užívání výrobků z brusinek, citrusových plodů (citron, pomeranč, ...), rajčat a vitamínu C.

Nebo užít aspoň půlku lžičky sody bikarbony 10 min před užitím Urosal lady.

800 mg suchého extraktu listu medvědice léčivé (Arctostaphylos uva-ursi) s 20% arbutinem, 30 mg suchého extraktu rostliny zlatobýlu obecného (Solidago virgaurea) a 20 mg suchého extraktu kořene kopřivy dvoudomé a kopřivy žahavky (Urtica dioica, Urtica urens)

 • nevhodný pro těhotné a kojící ženy
 • nedoporučuje se užívat osobám s onemocněním ledvin
 • není určen dětem a mládeži do 18 let
 • nevhodný pro muže

Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Vyvážená, pestrá strava a zdravý životní styl jsou důležité.

Příbalová informace

Medvědice lékařská a brusinky

Každá žena to dobře zná. Pálení při močení, bolesti v podbřišku nebo úniky moči. Záněty močových cest patří k nejčastějším diagnózám v ordinacích všeobecných lékařů. Problém nastává, pokud se infekce opakují. Časté používání antibiotik může vést ke ztrátě jejich účinnosti, ke zhoršení zdravotního stavu nebo k různým chronickým komplikacím. Proto je lepší využívat přírodní látky.

Medvědice léčivá

Medvědice léčivá (lékařská, Arcylostaphylosis uva-ursi)

Anglický lidový název medvědice je " bearberry". Vědecký název pochází z řeckého slova arktos, tj. medvěd a dalšího slova stafylé, což je hrozno, protože její plody s oblibou vyhledávají medvědi.
Medvědice léčivá je malý, stálezelený keř podobný brusince. Její léčebné účinky jsou zmiňovány již od roku 1763. Je významnou urologickou bylinou. Tato bylina je v léčitelství nejvíce ceněna pro své mocné působení v oblast ledvin a močových cest. 

Brusnice Brusinka

Brusnice brusinka (Vacciniumvitis-idaea L.)

Samotná brusinka je křovinatá rostlina dva metry vysoká s oválnými lístky. Pro své léčivé vlastnosti se brusinky v posledním desetiletí staly objektem lékařského zájmu. O jejich blahodárném účinku na lidský organismus věděli podle historiků už domorodí Američané. Mají antioxidační účinky a podporují přirozenou obranyschopnost.

Medvědice léčivá má především dezinfekční a čisticí účinek. Zbavuje močové cesty nebezpečných usazenin a působí proti bakteriím. Její aplikace je vhodná jak při menších, tak při komplikovanějších potížích. Medvědice pomáhá při problémech s močovými cestami, ale také podporuje rozpouštění a vyplavovaní kamínků a písku. Rostlina obsahuje fenolové glykosidy a třísloviny a má antibakteriální účinek. Jsou prokázány účinky na bakterie typu: Enterobacter, Escherichia coli, Klebsiella, Proteus, Pseudomonas, Staphylocossus, Citrobacter a další1.

Medvědice je součástí mnoha čajových směsí a součástí přírodních produktů, které zvyšují množství moči a tím vyplavují bakterie. Nevýhodou čajů je jejich pracná příprava a nutnost pečlivého dodržení technologických postupů. Na trhu dnes najdete medvědici i ve formě kapslí a nemusíte si tak připravovat nálev či odvar.
ESCOP (European Scientific Cooperative on Phytoterapy - Evropský lékopis) medvědici přímo doporučuje na léčbu nekomplikovaných cystitid, které si nevyžadují antibiotickou léčbu2.

Brusinky obsahují mnoho tělu prospěšných látek, jako jsou vitamíny C, E, A, minerály, vláknina, nebo antioxidanty. Nejvíce pozornosti je ovšem zaměřeno na látky proantokyanidiny, které se vážou na povrch bakterií a zabraňují jejich přichycení na buňky sliznice močového měchýře. Díky tomu jsou z těla odplaveny dřív, než způsobí infekci. Brusinky tak působí skvěle jako prevence pro posílení obranyschopnosti. Avšak přímé účinky brusinky na infekce močových cest jsou zpochybňovány výsledky několika odborných studií3.

1 Kemper JK, Uvaursi - LongwoodHerbalTaskForce, 1999
2 ESCOP Monographs, Second EditionSupplement, 2009, ESCOP and Argyle House ESCOP
3 Jepson RG, Williams G, Craig JC, Cranberriesforpreventingurinarytractinfections, 2012

Záněty močových cest

Problémy s močovými cestami jsou obestřeny řadou mýtů. Tyto mýty přebíráme od rodičů a prarodičů, mohou tedy přecházet z generace na generaci. Řada žen se stydí o nich hovořit dokonce i se svojí ošetřující lékařkou.

 
Záněty močových cest

Co je skutečně příčinou

Skutečností je, že až 80 % zánětů močových cest způsobuje bakterie zvaná Escherichia coli. Jedná se o bakterii, která normálně žije v našem zažívacím traktu. Je to pro člověka prospěšná a vlastně i nezbytná bakterie, která se stará o to, aby se nám ve střevech nepřemnožily našemu zdraví nebezpečné bakterie.
Pokud se ale dostane do našeho močového ústrojí, způsobuje problémy. Bakterie se do močového měchýře dostanou proti proudu moči přes močovou trubici, bakterie se zde usadí a množí se.
Obecně se zánět močových cest považuje za zdravotní problém, který je způsobem tím, že do močového traktu proniknou škodlivé bakterie. To je samozřejmě známá příčina, ale problém je vlastně hlubší. Problém totiž ani tak není v bakteriích (s těmi se náš organismus utkává stále), ale v tom, že pacient se zánětem močových cest má téměř s jistotou silně oslabený imunitní systém. Ten pak útok bakterií nezvládne.

 

Ženy jsou výrazně náchylnější k zánětu močových cest. Je tomu tak z prostého anatomického důvodu, močová trubice žen je s délkou pouhých cca 4 cm totiž mnohem kratší než u mužů, u nichž dosahuje délky až 20 cm. Díky tomu se přirozeně vyskytující bakterie E.coli mohou dostat do močového měchýře žen mnohem snáze.

 • bolest v podbřišku
 • častého močení, ale s produkcí jen malého množství moči.
 • řezavá a pálivá bolest
 • vyšší tělesná teplota
 • moč může mít mírně načervenalou barvu, což je dáno obsahem krvi v moči
 • třesavka
 • bolest v oblasti beder

Zánětu močových cest můžeme předcházet dostatečnou hygienou. Dále je důležité pít dostatečné množství tekutin. Svou důležitou úlohu v péči o močové cesty hrají i doplňky stravy rostlinného původu, které jsou často využívány na infekci močových cest, protože mohou pomoci zmírnit nepříjemné příznaky onemocnění a podpořit léčebný a regenerační proces.
Některé přírodní účinné látky v doplňcích stravy mají dezinfekční, protizánětlivýi diuretický účinek. Velmi však záleží na kombinaci a koncentraci látek obsažených v přípravku. Před výskytem palčivých problémů, během nich, ale i po nich je třeba udržovat intimní partie v harmonickém stavu, který podpoří i zvýšená hygiena. Proto si vyberte péči, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

DOPORUČENÉ

Kontakt

Belupo
Belupo

BELUPO léky a kosmetika, s.r.o.
- organizační složka

Černokostelecká 178/9
100 00 Praha 10 - Strašnice

Tel: +420 274 770 414

belupo@belupo.cz

Máte dotaz? Kontaktujte nás...