Vítejte na stránkách Kola Skalice


  V okolí obce Skalice u České Lípy bylo vyznačeno šest nových cyklotras, které jsou vedeny nenáročným terénem po nepříliš frekventovaných komunikacích s ohledem na zvýšený pohyb rodin s dětmi na kolech. Nové cyklotrasy různého stupně obtížnosti s různým barevným rozlišením, jsou vyznačeny barevnými orientačními značkami přímo v terénu.

  Za účelem umožnění aktivního využívání těchto nových cyklotras je v Hostinci U Slunce v objektu čp. 266 v obci Skalice u České Lípy (okres Česká Lípa, Liberecký kraj) vybudována půjčovna pánských a dámských trekingových kol a přívěsných dětských vozíků. Součástí této půjčovny je i nově vybudované hygienické zázemí péče o děti předškolního věku, které sestává z dětského WC, sprchy a přebalovacích pultů. Jsou tak vytvořeny ucelené podmínky pro využívání nově vyznačených cyklotras zejména rodinami s dětmi předškolního věku.

  Půjčovna umožňuje zapůjčit celkem 4 pánská a 4 dámská trekingová kola a 4 dětské přívěsné vozíky. Všechna kola jsou nad běžný standart vybavena dětskou sedačkou umístěnou nad zadním kolem a blatníky na předních a zadních kolech.K dětským vozíkům je možnost zapůjčení dětské cyklistické helmy.
  Rezervace zapůjčení kol i dětských vozíků je možná na těchto webových stránkách prostřednictvím jednoduchého rezervačního systému na konkrétní hodinu v rámci jednoho dne (např. od 13.00 hod. do 18.00 hodin).Telefonní číslo pro možné dotazy je 606 036 665 nebo 487 721 132.

  Ceník půjčovného a podmínky půjčování naleznete zde.

  Rodiny s dětmi, které pobírají přídavky na děti a prokáží se v půjčovně dokladem o pobírání přídavků na děti budou platit pouze poloviční (50%) z běžné hodinové sazby půjčovného trekingových kol a dětských přívěsných vozíků.

  Hlavní myšlenkou celého projektu je umožnit rekreační a sportovní vyžití rodinám s dětmi předškolního věku a zejména pak sociálně slabším rodinám s děti předškolního věku, pro které představuje pořízení trekingových kol a přívěsných dětských vozíků pro děti neúnosnou finanční zátěž.